KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako vybrať ústne centrum?

Celková starostlivosť o ústnu dutinu je dôležitá, ale niekedy môže byť zdĺhavá. Existuje ale jeden prístroj, ktorý Vám pomôže nielen s čistením zubov, ale postará sa aj o medzizubné priestory. Tým sú ústne centrá, ktoré sú praktickou kombináciou elektrickej kefky a ústnej sprchy. Ako ale takéto centrum vybrať? My Vám poradíme.

Ako vybrať ústne centrum?
Ako vybrať ústne centrum?

Čím začať?

Či už chcete vyskúšať niečo nové, alebo hľadáte niečo, čo Vámuľahčí starostlivosť o ústnu dutinu,tak ústne centrum určite splní Vaše požiadavky. Ponúka totiž kombináciu elektrickej kefky a ústnej sprchy. Spojíte tak účinné čistenie zubov a tiež čistenie medzizubných priestorov, ktoré by ste nemali vynechávať.

Máte citlivé zuby?

Citlivé zuby - Ak trpíte problémami spojenými s citlivými zubami, môžete sa samozrejme spoľahnúť pri čistení na elektrickú kefku ústneho centra. Pozor si však dávajte na to, o akú kefku ide. Uprednostňovať by ste mali sonickú kefku, ktorá je šetrnejšia k zubom aj k ďasnám. Výhodou navyše bude, ak má kefka jemný režim a možno k nemu prikúpiť aj jemné hlavice.

Bezproblémové zuby - V prípade, že máte zuby bez problémov, netrpíte citlivosťou zubov ani krvácaním ďasien, potom môžete vybrať aj ústne centrum, ktoré je vybavené rotačnou elektrickou kefkou.

Druhy ústnych centier

Stolné so sonickou kefkou

Vhodné aj pre citlivé zuby

Spojenie starostlivosti sonickej kefky a dočistenia pomocou ústnej sprchy Vám pomôže dosiahnuť zdravšie zuby i ďasná. Sonická kefka čistí zuby pomocou malých vibračných pohybov a je preto šetrnejšia k zubom i ďasnám. Ústne sprchy týchto centier sa môžu líšiť, zvyčajne u nich ale máte niekoľko možností nastavenia intenzity tlaku vody pri čistení a tiež rôzne kapacity nádržiek.

  • Šetrnejšie čistenie kefkou, väčšia kapacita nádržky, rôzne nastavenia intenzity tlaku vody
  • Vyššia obstarávacia cena

Stolné s rotačnou kefkou

Vhodné pre bezproblémový chrup

Rotačné a oscilačno-rotačné kefky používajú na čistenie zubov otáčavý pohyb guľatej hlavice, ktorým napodobňujú krúživý čistiaci pohyb manuálnej zubnej kefky. Stolné ústne sprchy potom poskytujú komfort väčšej nádržky a tiež viac možností nastavenia intenzity prúdenia tekutiny.

  • Nižšia cena, kefka čistí každý zub jednotlivo, väčšia kapacita nádržky, viac nastavení intenzity tlaku
  • Náročnosť na priestor v kúpelni

Cestovné so sonickou kefkou

Vhodné aj pre citlivé zuby, na cestovanie

Výhody sonickej kefky sú rovnaké ako pri stolných sprchách. Čistenie s ňou je šetrnejšie a napriek tomu precízne v odstraňovaní zubného povlaku. Kombinácia s cestovnou ústnou sprchou umožňuje vziať na cesty iba jednu časť ústneho centra. Sprcha má ale menšiu nádržku ako stolové sprchy. Pri cestovných sprchách tiež máte menšiu možnosť nastavenia tlaku vody. Výhodou je kompaktnosť a nie je tu nutnosť, aby bola sprcha pripojená do zásuvky počas používania.

  • Šetrné čistenie kefky, kompaktnosť oboch zariadení
  •  Menšia nádržka ústnej sprchy

Důležité vlastnosti

Počet čistiacich režimov alebo intenzít

Rovnako ako u samostatných kefiek a ústnych spŕch si môžete vybrať ústne centrum podľa množstva a druhu režimov čistenia kefky a možnosťou nastavenia intenzity prúdenia tekutiny. Ponuka sa u jednotlivých modelov líši, ale zvyčajne platí, že všetky sprchy pri ústnych centrách majú dve a viac možností nastavenia intenzity prúdenia tekutiny.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

S článkom súvisí: