Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Elektrická kefka pre deti - ako ju vybrať? + VIDEO

Už od prvých zúbkov je potrebné venovať detskému chrupu pozornosť. Začínať by sa malo s klasickými kefkami, ale už v troch rokoch môžete prejsť na elektrickú zubnú kefku, ktorá môže prinútiť Vaše deti k čisteniu zubov, pretože ho robí zábavnejším. Ako ale elektrickú kefku pre deti vybrať? Poradíme Vám.

Elektrické kefky pre deti

Elektrické kefky pre deti

Čím začať

Pretože starostlivosť o detské zuby je potrebné riešiť ešte starostlivejšie ako pre dospelých, je nutné si pred výberom samotnej kefky ujasniť, čo presne hľadáte.

Koľko má dieťa rokov?

Do troch rokov – V prípade, že vaše dieťa ešte nemá tri roky, je potrebné ešte zostať pri používaní klasickej manuálnej zubnej kefky a samozrejme s čistením zubov dieťaťu pomáhať. Deti v tomto veku ešte neovládajú jemnú motoriku a čistenie zubov preto pre nich môže byť komplikované.

Od tří let – Elektrické zubné kefky sú odporúčané pre deti od troch rokov. Aj tu je ale potrebné mať na pamäti, že až do šiestich rokov budete musieť pravdepodobne dieťaťu s čistením pomáhať a zuby dočisťovať. Vyberať môžete medzi všetkými elektrickými kefkami pre deti, ale je vhodnejšie vybrať kefku, ktorá má čistenie uspôsobené malým deťom napríklad tým, že má jemný režim čistenia.

Od 10 až 12 let – V tomto veku už môžu deti začať používať elektrické kefky pre dospelých. Dôležitá je v takom prípade dostupnosť buď detských alebo veľmi jemných hlavíc, ktoré sú šetrnejšie k detskej ústnej dutine. Na škodu nie je ani režim pre citlivé zuby, ktorý zlepšuje prechod z detskej elektrickej kefky na tú pre dospelých.

Sonické

Vhodné pre deti od troch rokov

Sonické zubné kefky pracujú pomocou drobných vibračných pohybov, ktoré dostanú zmes pasty, vody a slín aj do medzizubných priestorov. Hlavica kefky sa neotáča, a preto sú tieto kefky vhodné aj pre citlivé detské zuby a ďasná.

  • Šetrné čistenie, až 31 000 čistiacich pohybov za minútu, dlhá výdrž batérie
  • Vyššia cena, menší výber príslušenstva

Rotačné

Vhodné pre deti od 3 rokov

Rotačné kefky používajú pri čistení otáčavý pohyb hlavy a pripomínajú tak krúživý pohyb, ktorý vytvárame pri manuálnom čistení. Detské rotačné kefky vytvárajú 7000 až 8800 čistiacich pohybov za minútu.

  • Nižšia cena, čistia každý zub jednotlivo
  • Nevhodné pre citlivé zuby, nižšia výdrž batérie

Batériové

Vhodné pre deti od troch rokov a na cestovanie

Kefky s prevádzkou na tužkové batérie patria k tým najjednoduchším modelom. Ide o kefky, ktoré sa často kupujú deťom na vyskúšanie, či im elektrická kefka bude vyhovovať. Výdrž batérie je u týchto kefiek nešpecifikovaná, pretože vždy záleží, aké batérie zaobstaráte.

  • Nízka obstarávacia cena, potreba minimálneho priestoru
  • Bez ďalších funkcií, nutnosť dokupovania tužkových batérií, úzka ponuka modelov

Dôležité vlastnosti

Časovač

Patrí k základným funkciám u detských elektrických kefiek. Obvykle ide o dvojminútový časovač, ktorý odmeriava odporúčanú dobu čistenia. U niektorých kefiek sa možno stretnúť s hudobným časovačom alebo časovačom, ktorý postupne predlžuje dobu čistenia, aby zvykanie na dve minúty bolo jednoduchšie.

Výber náhradných hlavíc

Kompatibilita náhradných hlavíc je otázkou, ktorú je potrebné riešiť aj pri detskej kefke. Aby kefka mohla dieťaťu vydržať aj do vyššieho veku, tak je dobré, ak je kefka kompatibilná nielen s hlavicami pre deti, ale aj s hlavicami pre dospelých.

Čistiace režimy

Pri elektrických kefkách pre deti sa stretávame najčastejšie s jedným čistiacim režimom pre každodenné čistenie, ktoré je dostačujúce. Vybrať ale môžete aj kefku, ktorá disponuje dvoma režimami & ndash;jedným pre menšie deti a druhým, intenzívnejším, pre väčšie deti od 7 rokov.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu