Chcete sa vyhnúť zubárovi? Vyskúšajte sonickú kefku.

Technológie idú dopredu a posúvajú sa tak aj hranice pre čistenie zubov. V našom článku Vám preto predstavíme elektrické zubné kefky, ktoré využívajú sonickú technológiu čistenia. Že neviete, v čom je ich najväčšia výhoda a prečo stojí za to ich používať? Tak čítajte ďalej.

Čistenie sonickou kefkou
Čistenie sonickou kefkou

Aby ste predišli vážnym problémom s ďasnami a zubným kameňom, musíte zuby pravidelne, dôkladne ale zároveň šetrne čistiť. A to nie je vždy jednoduché dosiahnuť. Aby to pre Vás bolo jednoduchšie, odborníci vyvinuli sonické zubné kefky. Tie sú navrhnuté tak, aby boli šetrné k ďasnám a dôsledné pri odstraňovaní zubného povlaku.

Ako to funguje

Kúzlo sonického pohybu kefky spočíva v tom, že kefka robí malé, rýchle a kmitavé pohyby - možno povedať až vibrácie. Tých malých a rýchlych kmitov urobí cez 30 000 za minútu, čo je neporovnateľne viac, ako zvládnete urobiť pri čistení zubov vlastnou rukou. Týmto počtom ale prekonávajú sonické kefky aj veľké množstvo iných elektrických kefiek. A viac pohybov znamená účinnejšie čistenie

Odstrániť zubný povlak z medzizubných priestorov alebo línií pozdĺž ďasien je s manuálnou kefkou v podstate nemožná vec. Sonické kefky ale sľubujú väčšie množstvo odstráneného povlaku práve z týchto oblastí Vašich úst. Dosiahnu toho práve pomocou sonickej technológie. Kefka totiž svojimi vibráciami rozprúdi zmes slín, pasty a vody vo Vašich ústach. Táto zmes sa potom lepšie dostane práve do medzizubných priestorov a miest pozdĺž ďasien a rozrušia zubný povlak a baktérie.

A čo z toho?

Práve dôsledné odstraňovanie zubného povlaku a baktérií sonickou kefkou pomáha predchádzať vzniku zápalov ďasien a ďalších ochorení zubov. Dôsledné čistenie však neznamená, že máte na kefku tlačiť - naopak - na sonickú kefku nie je nutné tlačiť vôbec, a preto čistenie zostáva šetrné pre sklovinu i ďasná.

Ak patríte k tým, ktorí chcú od kefky ešte niečo viac, než len čistenie, tak si tiež vyberiete. Niektoré modely sonických kefiek totiž ponúka aj funkcie pre šetrné odstraňovanie povrchových škvŕn zo zubov a leštenie. Čerešničkou na torte je potom napríklad program na masáž ďasien.

Na záver

Ak chcete mať istotu, že máte správne a šetrne vyčistené zuby, sonická kefka je správna voľba. Hodí sa pre deti i dospelých a vďaka širokej ponuke čistiacich hlavíc si vyberie každý.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu