KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Chcete sa vyhnúť zubárovi? Vyskúšajte sonickú kefku.

Klasická kefka a zubná pasta. Predtým jediné pomôcky na čistenie zubov. Tieto doby sú ale preč. Elektrické kefky so sonickou technológiou si získali veľkú časť z vás. V čom je ich hlavná výhoda oproti manuálnym kefkám? A prečo by ste ich mali tiež používať?

Čistenie sonickou kefkou
Čistenie sonickou kefkou

Ako to funguje?

Celé kúzlo sonických kefiek spočíva v počte čistiacich pohybov. Za minútu ich urobí priemerne 30 000, zatiaľ čo my ich manuálnym kefkou stihneme sotva 650. Pretože sa jedná o drobné kmity alebo dokonca vibrácie, je táto technológia zároveň veľmi šetrná k ďasnám a sklovine.

Plak zachytený v medzizubnom priestore nie je možné klasickou kefkou odstrániť vôbec. Sonická technológia ale rozprúdi zmes slín, vody a pasty a rýchlymi kmity ju dostane aj do zle dostupných medzizubných priestorov. Pri následnom medzizubnom čistení tak budete nachádzať menej nečistôt. 

Má to ešte nejaké výhody?

Tlak pri čistení zubov je kľúčový. Dôsledkom veľkého tlaku môže byť poškodená sklovina alebo ďasná. Bojíte sa, že to u sonickej kefky zle ustrážite? Vyberte si model so senzorom tlaku, ktorý vás upozorní zmenou zvuku alebo rozsvietením diódy.

Máte problémy s ďasnami? V takom prípade je potrebné používanie elektrickej kefky konzultovať s ošetrujúcim zubným lekárom. Aj tak ale vyberajte takú, ktorá má šetrný čistiaci režim a kúpte si k nej hlavice s jemnými vláknami.

O krok bližšie k zdravému chrupu

Úroveň ústnej hygieny je najdôležitejším článkom ochrany pred zubným kazom a zápalom ďasien. Mechanické odstránenie plaku je základné. Stará sa o to práve zubná kefka. A v tomto prípade je sonická jednoznačne efektívnejšia ako ta klasická.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu