Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Menu

Prehľad náhradných kefiek Braun Oral-B + VIDEO

Už ste si zvládli vybrať elektrickú kefku, ale nastal čas na výmenu hlavice a vy neviete, ktorá bude na Vášu kefku pasovať a ktorá je pre Vás vhodná? Preto sme pripravili prehľad všetkých náhradných hlavíc Oral-B, kde sa tieto informácie dozviete.

Prehľad hlavic Oral-B

Rotačné hlavice

S výberom kompatibilných hlavíc pre Vašu kefku Vám pomôže nasledujúca tabuľka:

Zistite, ktoré hlavice sa hodia pre Vaše zuby

Pre každý typ zubov a problém s ústnou dutinou sa hodí iná kefka. Zistite vďaka tabuľke, ktorá je vhodná práve pre Vás.

CrossAction

Pre každodennú dôkladnú a zároveň šetrnú starostlivosť použite hlavicu CrossAction. Ich konštrukcia je inšpirovaná profesionálnymi nástrojmi. Najväčším kladom tejto hlavice sú vlákna rôznych dĺžok, ktoré sú zostavené v rôznych uhloch. Vy tak lepšie vyčistíte väčšiu plochu zuba a dosiahnete aj ďalej do medzizubných priestorov.

Floss Action

Ak sa Vám viac usadzuje povlak v medzizubných priestoroch, potom pre Vás bude vhodná hlavica Floss Action. Špeciálne zastrihnuté mikropulzné vlákna dosiahnu hlbšie do medzizubných priestorov a odstránia odtiaľ väčšie množstvo povlaku. Táto hlavica je preto vhodná najmä na čistenie ťažko dostupných miest ako sú zadné zuby.

Sensitive

Starostlivosť o citlivé zuby a ďasná bude ľahšia s hlavicou Sensitive. Extra jemné vlákna uprostred hlavice vyčistia starostlivo aj veľmi citlivé zuby a ďasná. Táto hlavica je preto vhodná pre pacientov s extrémne citlivými zubami, trpiacimi krvácaním alebo zápalmi ďasien a je vhodná aj po stomatologickom zákroku. 

3D White

Ak sa Vám často usadzujú pigmentové škvrny na zuboch, siahnite po náhradnej hlavici 3D White. Tá je totiž vybavená špeciálnou čistiacou vložkou, ktorá sa prispôsobí tvaru zubov a odstráni z jeho povrchu maximum škvŕn a zub vyleští. Zvyšné flexibilné vlákna Vám potom pomôžu s odstránením usadeného zubného povlaku.

Precision Clean

Nie ste vyberaví, ale chcete si vyčistiť zuby každý deň precízne. V tom prípade je pre Vás ako stvorená hlavica Precision Clean. Jej používanie je lepšie, než používanie manuálnej zubnej kefky, pretože má dva druhy vlákien. Starostlivo tak obklopí zub a odstráni povlak z ťažko dostupných priestorov.

Ortho Care

Starostlivosť o strojčeky nie je vždy jednoduchá, ale hlavica Ortho Care Vám s tým spoľahlivo pomôže. Hlavica je navrhnutá tak, aby jej vlákna prenikli do priestoru medzi strojčekom a zubom. Pravidelným odstraňovaním zubného povlaku účinne predchádzate vzniku zápalu ďasien.

TriZone

Pre kvalitné vyčistenie všetkých zubov vyskúšajte inovatívnu hlavicu TriZone. Jej kombinácia pohyblivých a nepohyblivých vlákien vyčistí všetky zuby vrátane zadných stoličiek. Z tohto dôvodu sú hlavice TriZone často odporúčané dentistami pre každodenné čistenie.

Dual Clean

Pomerne neobvyklá hlavica Dual Clean je zložená z dvoch samostatne sa pohybujúcich častí. Táto hlavica, ako už názov napovedá, čistí vždy dva vedľa seba ležiace zuby naraz, a preto robí čistenie precíznejšie.

Stages Kids

Aj Vaše deti potrebujú vlastné náhradné hlavice, a preto sú tu hlavice Stages Kids. Detské hlavice sú navrhnuté tak, aby boli čo najšetrnejšie k citlivým detským zubom a nepoškodzovali pri čistení ďasná. Celkový dizajn hlavice je prispôsobený menším rozmerom detských zubov a úst a odporúča sa pre deti od 3 rokov. Vyberať môžete z niekoľkých rozličných detských motívov.

Interspace

Pomocou elektrickej kefky sa môžete venovať aj medzizubným priestorom. Pre takéto čistenie sú navrhnuté špeciálne hlavice InterSpace, ktoré sa dostanú aj do problematických miest okolo strojčeka, mostíkov, koruniek alebo implantátov.

Sensi UltraThin

Pre pohodlné čistenie citlivých zubov a ďasien použijte hlavicu Sensi UltraThin. Hlavica je vybavená veľmi jemnými vláknami, aby sa zamedzilo zaťažovaniu ďasien počas čistenia zubov. Čistenie zubov je vďaka nej šetrné, ale aj precíznejšie, pretože jemné vlákna lepšie dosiahnuť do ťažko dostupných miest.

Sonické hlavice

Pulsonic

Aj u sonických kefiek je potrebné pravidelne meniť hlavice. Oral-B Pulsonic je hlavica vhodná pre každodenné čistenie zubov a odstraňovanie povrchových škvŕn, ktoré sa na zuboch počas dňa vytvoria. 

Sonic Complete

Druhou z hlavíc k sonickými kefkám je Sonic Complete. Rovnako ako hlavica Pulsonic efektívne odstraňuje zubný povlak a priaznivo pôsobí aj na ďasná. Zostava vlákien CrissCross a PowerTip dosiahne hlbšie do medzizubných priestorov a lepšie vyčistí ťažko dostupné miesta.


autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu