KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Prehľad náhradných hlavic ku kefkám Oral-B + VIDEO

Tri mesiace si užívate pohodlie čistenie s elektrickou kefkou. V túto chvíľu už je ale čas na výmenu hlavice. Neviete, ako sa volá tá, ktorú ste u kefky mali pôvodne? Chcete skúsiť iný typ, ale neviete, aký pre vás bude vhodný?

Prehľad hlavic Oral-B

Prehľad hlavic Oral-B

Hlavici meňte vždy včas

Každý máme odlišné zuby a riešime iné problémy pri ústnej hygiene. Preto sú náhradné kefky Oral-B navrhnuté tak, aby vyhoveli individuálnym potrebám. Pri čistení musíte dosiahnuť do všetkých miest a odstrániť odtiaľ usadený zubný plak. Aj preto na vývoji hlavíc Oral-B pracuje tím odborníkov.

Rovnako ako manuálnu kefku je potreba hlavicu meniť. Z hygienických dôvodov by to malo byť každé tri mesiace. Dodržaním tohto intervalu výmeny budete mať istotu, že starostlivosť o vaše zuby je stále perfektná. Aby ste si čas výmeny nemuseli strážiť podľa kalendára, sú náhradné hlavice Oral-B vybavené špeciálnymi vláknami Indicator. Nova kefka má tieto vlákna tmavo modrá. Pri používaní postupne blednú do svetlo modrej až bielej. Vo chvíli, keď sú z polovice vyblednutá, tak je vhodný čas na výmenu hlavice za novú.

Druhy hlavíc k iO kefkám

iO Ultimate Clean

Hlavice iO Ultimate Clean odstránia zo zubov nielen povlak, ale aj väčšie množstvo povrchových škvŕn. Sú vhodné pre osoby so zdravými ďasnami. Ak máte citlivé zuby alebo ďasná voľte jemnejší variant hlavíc.

iO Gentle Care

Citlivé zuby a ďasná vyžadujú šetrnejšiu starostlivosť. Tú vám doprajú hlavice iO Gentle Care. Majú jemné a husté vlákna, ktoré aj z citlivých zubov odstráni zubný povlak spoľahlivo.

iO Radiant White 

Hlavica iO Radiant White s leštiacimi plátmi dôkladne leští sklovinu, pomáha odstrániť zubný povlak a povrchové zafarbenie zubov.

iO Specialised Clean

Hlavica iO Specialised Clean je určená na šetrné čistenie strojčeka alebo zubných náhrad. Štyri trsy vlákien dôkladne vyčistia zuby okolo kaštieľov strojčeka a lepšie sa dostanú aj do medzizubných priestorov.

Druhy hlavíc k sonickým kefkám

Pulsonic

Klasická hlavica Oral-B Pulsonic je vhodná pre každodenné čistenie zubov a odstraňovanie povrchových škvŕn, ktoré sa na zuboch počas dňa vytvoria.

Pulsonic Sensitive

Máte citlivé zuby a hľadáte čo najjemnejšie čistenie? Vyberte si k svojej kefke Pulsonic hlavicu vo verzii Sensitive. Má veľmi jemné vlákna, ktorá nedráždi ani citlivé zuby a ďasná.

Druhy hlavíc k rotačným kefkám

CrossAction

Pre každodennú dôkladnú starostlivosť použite hlavicu CrossAction. Ich konštrukcia je inšpirovaná profesionálnymi nástrojmi. Najväčším kladom tejto hlavice sú vlákna rôznych dĺžok, ktoré sú naklonená pod rôznymi uhlami. Vy tak lepšie vyčistíte všetky nerovnosti na zuboch bez zmeny uhla priloženia hlavice k zubu.

Sensi UltraThin

Pre pohodlné čistenie citlivých zubov a ďasien použijte hlavicu Sensi UltraThin. Hlavica je vybavená veľmi jemnými vláknami, aby sa zamedzilo zaťažovaniu ďasien počas čistenia zubov. Čistenie zubov je vďaka nej šetrné, ale aj precíznejšie, pretože jemné vlákna lepšie dosiahnuť do ťažko dostupných miest.

Stages Kids

Aj Vaše deti potrebujú vlastné náhradné hlavice, a preto sú tu hlavice Stages Kids. Detské hlavice sú navrhnuté tak, aby boli čo najšetrnejšie k citlivým detským zubom a nepoškodzovali pri čistení ďasná. Celkový dizajn hlavice je prispôsobený menším rozmerom detských zubov a úst a odporúča sa pre deti od 3 rokov. Vyberať môžete z niekoľkých rozličných detských motívov.

Precision Clean

Nie ste vyberaví, ale chcete si vyčistiť zuby každý deň precízne. V tom prípade je pre Vás ako stvorená hlavica Precision Clean. Jej používanie je lepšie, než používanie manuálnej zubnej kefky, pretože má dva druhy vlákien. Starostlivo tak obklopí zub a odstráni povlak z ťažko dostupných priestorov.

3D White

Ak sa Vám často usadzujú pigmentové škvrny na zuboch, siahnite po náhradnej hlavici 3D White. Tá je totiž vybavená špeciálnou čistiacou vložkou, ktorá sa prispôsobí tvaru zubov a odstráni z jeho povrchu maximum škvŕn a zub vyleští. Zvyšné flexibilné vlákna Vám potom pomôžu s odstránením usadeného zubného povlaku.

Floss Action

Ak sa Vám viac usadzuje povlak v medzizubných priestoroch, potom pre Vás bude vhodná hlavica Floss Action. Špeciálne zastrihnuté mikropulzné vlákna dosiahnu hlbšie do medzizubných priestorov a odstránia odtiaľ väčšie množstvo povlaku. Táto hlavica je preto vhodná najmä na čistenie ťažko dostupných miest ako sú zadné zuby.

TriZone

Pre kvalitné vyčistenie všetkých zubov vyskúšajte inovatívnu hlavicu TriZone. Jej kombinácia pohyblivých a nepohyblivých vlákien vyčistí všetky zuby vrátane zadných stoličiek. Z tohto dôvodu sú hlavice TriZone často odporúčané dentistami pre každodenné čistenie.

Ortho Care

Starostlivosť o strojčeky nie je vždy jednoduchá, ale hlavica Ortho Care Vám s tým spoľahlivo pomôže. Hlavica je navrhnutá tak, aby jej vlákna prenikli do priestoru medzi strojčekom a zubom. Pravidelným odstraňovaním zubného povlaku účinne predchádzate vzniku zápalu ďasien.

Interspace

Pomocou elektrickej kefky sa môžete venovať aj medzizubným priestorom. Pre takéto čistenie sú navrhnuté špeciálne hlavice InterSpace, ktoré sa dostanú aj do problematických miest okolo strojčeka, mostíkov, koruniek alebo implantátov.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu