Značka

Cena, dostupnosť

0
330

Čistiaca technológia

Spôsob pohybu hlavice, ktorý sa zaslúži o odstránenie povlaku zo zubov

 • Sonická technológia je najšetrnejšia metóda mikrovibrácií, ktoré rozrušujú zubný povlak a odstraňujú ho zo zubov. Je vhodná pre citlivé zuby a ďasná.
 • Rotačnou 2D technológiou disponujú základné modely kefiek. Zubný povlak odstraňujú pomocou otáčania hlavičky kefky vpravo a vľavo
 • Oscilačno-rotačná 3D technológia - kombinuje rotačný pohyb sprava doľava s jemným pulzovaním, a preto sa jedná o najpokročilejšiu technológiu čistenia.

  Výdrž akumulátora pri čistení 2× denne

  + Ďalšie

  Počet kompatibilných hlavíc

  Výbava, funkcie

  Čím viac funkcií, tým lepšia a modernejšia kefka

  • Časovač je základnou funkciou kefky, ktorá Vás po dvoch minútach čistenia upozorní, že ste už dodržali odporúčanú dobu čistenia.
  • Senzor tlaku pomáha šetriť Vaše ďasná. Ak budete počas čistenia na kefku príliš tlačiť, tak Vás na to kefka upozorní.
  • Pomocou indikátora nabíjania si môžete ustrážiť, či je vaša kefka nabitá alebo ju musíte dobiť.
  • U najmodernejších kefiek nájdete funkciu prepojenie kefky s inteligentným telefónom pomocou bluetooth. Vďaka špeciálnej aplikácii tak budete mať plnú kontrolu nad Vašim čistením.
  • Nastavenie intenzity čistenia je funkcia vhodná pre začiatočníkov s elektrickými kefkami, aby ste si na také čistenie lepšie zvykli.

  Režimy čistenia

  Ďalšie príslušenstvo v balení

  + Ďalšie

  Počet hlavíc v balení

  Napájanie

  Hodnotenie zákazníkov

  Elektrické zubné kefky pre dospelých

  Uvažujete o kúpe elektrickej kefky, ale neviete, akú vybrať? Elektrická kefka čistí zuby precíznejšie, pretože používa na čistenie niekoľkonásobne viac čistiacich pohybov, než dokážeme vykonať pri manuálnom čistení. Elektrické kefky začínajú na 8 000 pohyboch za minútu a tie najvýkonnejšie urobia až 40 000 pohybov za minútu. Tento počet už budí rešpekt a je zrejmé, že čistenie potom bude o poznanie dôkladnejšie.

  Druhy elektrických kefiek

  Sonické

  Vhodné pre zdravé zuby a pre citlivé zuby a ďasná

  Sonické zubné kefky pracujú pomocou drobných vibračných pohybov, ktoré dostanú zmes pasty, vody a slín aj do medzizubných priestorov. Hlavica kefky sa neotáča, a preto sú tieto kefky vhodné aj pre citlivejšie zuby alebo ďasná.

  Sonické kefky

  Rotačné a oscilačno-rotačné

  Vhodné pre zdravé zuby a ďasná

  Rotačné a oscilačno-rotačné kefky používajú pri čistení otáčavý pohyb hlavice, napodobňujú tak krúživý pohyb manuálnej kefky. Základné modely rotačných kefiek zvládnu urobiť približne 8000 čistiacich pohybov za minútu, pokročilejšie modely kombinujú rotácie a pulzácie a takých pohybov urobí až 48 000 za minútu.

  Rotačné a oscilačno-rotačné kefky

  Batériové

  Vhodné na občasné používanie na cestách alebo pre začiatočníkov

  Kefky s prevádzkou na tužkové batérie patria k tým najjednoduchším modelom. Ide o kefky, ktoré si zvyčajne ľudia kupujú, pretože chcú spoznať elektrické kefky, prípadne ich neskôr využijú pri cestovaní. Výdrž batérie je pri týchto kefkách nešpecifikovaná, pretože vždy záleží, aké batérie zaobstaráte.

  Batériové kefky

  Aké vlastnosti ustrážiť?

  Napájanie

  • Akumulátorové - Tieto kefky sú vybavené nabíjacím akumulátorom, ktorý sa dobíja pomocou nabíjačky raz za niekoľko dní až týždňov. Približnú dobu výdrže vždy poznáte, a tak stačí len včas umiestniť kefku do nabíjačky.
  • Batériové - Sú poháňané klasickými tužkovými batériami, ktoré po vybití vymeníte za nové. Takú prevádzku hľadajte u úplne základných modelov alebo niektorých kefiek pre deti.

  Počet čistiacich režimov

  Elektrické kefky majú rôzne počty režimov. Základné modely disponujú iba jedným režimom na každodenné čistenie. Čím je kefka pokročilejšia, tým viac režimov má. Vybrať si tak môžete aj model, ktorý disponuje režimom pre citlivé zuby, masáž ďasien alebo leštenie zubov.

  Výbava a funkcie

  • Časovač - Je základnou funkciou kefky, ktorá Vás po dvoch minútach čistenia upozorní, že ste už dodržali odporúčanú dobu čistenia.
  • Senzor tlaku -  Pomáha šetriť Vaše ďasná. Ak budete počas čistenia na kefku príliš tlačiť, tak Vás na to kefka upozorní.
  • Nastavenie intenzity čistenia - Jedná sa o funkciu vhodnú pre začiatočníkov s elektrickými kefkami, aby si na také čistenie lepšie zvykli.
  • Bluetooth - U najmodernejších kefiek nájdete funkciu prepojenia kefky s chytrým telefónom pomocou bluetooth. Vďaka špeciálnej aplikácii tak budete mať plnú kontrolu nad Vaším čistením.
  • Indikátor nabíjania - Pomocou indikátora nabíjania si môžete ustrážiť, či je vaša kefka nabitá alebo ju musíte dobiť.

  Počet kompatibilných hlavíc

  Aj toto môže byť dôležitým meradlom pri výbere elektrickej kefky. Sú značky, ktoré ku svojim elektrickým kefkám vyrábajú len jednu alebo dve kompatibilné hlavice. U veľkých značiek, ktorými sú Braun Oral-B alebo Philips Sonicare, máte ale na výber až 10 rôznych druhov hlavíc. Ľahšie si tak vyberiete kefkovú hlavicu, ktorá bude Vaše zuby čistiť tak, ako si predstavujete.  + Viac o kategórii