Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

10 najčastejších otázok o elektrických kefkách

Ak ste sa rozhodli pre kúpu elektrickej kefky, zaujímajú Vás nielen základné parametre, ale aj niektoré konkrétne veci. Niektoré otázky sa opakujú častejšie, a preto sme pre Vás zostavili zoznam 10 najčastejších otázok a odpovedí odborníka.

10 najčastejších otázok o elektrických kefkách
10 najčastejších otázok o elektrických kefkách

Pri výbere elektrickej kefky nie je vždy ľahké vyznať sa v širokej ponuke. U nás máte priestor sa opýtať na konkrétnu vec, ktorá Vás o čistení zubov elektrickou kefkou alebo o výbere kefky zaujíma. Priestor na to máte v Poradni. Preto sme tiež dali dohromady otázky, s ktorými sa na nás obraciate najčastejšie.

1. Je lepšia sonická alebo rotačná kefka?

Nemožno povedať, ktorý systém je lepší. Medzi sonickými a rotačnými kefkami je veľký rozdiel v ich pohyboch. Sonické kefky vibrujú a rotačné kefky oscilujú. Vibračný pohyb sonických kefiek oceníte najmä, ak máte citlivejšie zuby alebo problémy s ďasnami. Sonické kefky sú totiž šetrnejšie, než kefky rotačné. Pre konkrétne informácie a bližšie porovnanie zamierte na článok o výbere elektrickej kefky.

2. Môžem s paradentózou používať sonickú kefku?

Všeobecne platí, že sonické kefky sú šetrnejšie k ďasnám než kefky rotačné. Je to preto, že pohyb sonickej kefky je minimálny, kefka vibruje, a tak čistí zuby aj ďasná jemnejšie. Preto ju tiež môžu používať aj pacienti s paradentózou. Ak máte silnú paradentózu, je vhodnejšie zvoliť niektorú z kefiek, ktorá disponuje režimom Sensitive alebo Gum Therapy, ktorý je ešte jemnejší, než režim pre klasické čistenie. Medzi najspoľahlivejšie značky sonických kefiek patrí Philips Sonicare.

3. Môžem používať elektrickú kefku, aj napriek tomu, že mám zubné náhrady?

Elektrické kefky sú vyvinuté špeciálne tak, aby neškodili ani Vašim zubom, ani zubným náhradám. Ich použitia sa teda z tohto hľadiska nemusíte obávať. Dbajte však na to, aby Vaša čistiaca technika bola správna.

4. Aká sonická kefka pre deti a rodinu?

Sonická kefka je dobrá voľba, pretože sonická technológia je šetrnejšia. Najspoľahlivejšie sonické kefky vyrába značka Philips Sonicare. Zdieľanie kefky je možné s tým, že by ste mali na dieťa pri čistení dohliadať do doby, než úplne zvládne správnu techniku čistenia. A tiež záleží na tom, v akom veku deti máte. Až do 12 rokov by totiž deti mali používať detskú elektrickú kefku a potom prejsť na sonickú kefku pre dospelých s hlavicami Sensitive.

5. Akú elektrická zubnú kefku vybrať pre deti?

Elektrické kefky sú pre deti vhodné hlavne vtedy, ak ich chcete zábavným spôsobom prinútiť k pravidelnej hygiene. Pre deti je dobré voliť metódu šetrného čistenia, a preto by sme odporučili tú od Philips Sonicare.

6. Môžeme pre dvojročné dieťa kúpiť elektrickú kefku?

Čistenie zúbkov s deťmi je niekedy náročné, a preto je možné, v prípade, že dokážete elektrickou kefkou Vaše dieťa motivovať k čisteniu, mu elektrickú kefku zaobstarať, aj keď výrobcovia ju odporúčajú najskôr od 3 rokov. Dbajte na to, aby štetiny takejto kefky boli mäkké a kefka bola špeciálne určená pre deti. Aby sa dieťa samo neporanilo, pomáhajte mu pri čistení a po celý čas ho pozorujte. Nezabudnite jeho zúbky potom ešte starostlivo dočistiť (mäkkou, detskou manuálnou kefkou). Všeobecne sa odporúča deťom dočisťovať zuby až do veku 10 rokov (je to ale veľmi individuálne).

7. Môže dieťa používať rovnaké nadstavce na elektrickú kefku ako dospelí?

U detí do 12 rokov je určite lepšie zakúpiť kefky určené priamo pre deti. Majú mäkšie vlákna a sú tak šetrnejšie k detským zúbkom.

8. Môžem používať elektrickú zubnú kefku, aj keď trpím na zápaly ďasien a odhaľovanie krčkov?

Je lepšie používať elektrickú kefku, než mať veľmi zlú čistiacu techniku, ale je lepšie mať špičkovú čistiacu techniku, ako používať elektrickú kefku. Voľba je teda individuálna. Ak sa rozhodnete pre elektrickú kefku, dozaista odporúčame niektorú zo sonických kefiek. S tými sa dobre dostanete na kruhovú oblasť, ktorá je vo Vašom prípade pri čistení najdôležitejšia. Sonickú kefku teda neklaďte kolmo, ale smerujte jej štetinami medzi zub a ďasno.

9. Aké hlavice môžem používať k elektrickej kefke Braun Oral-B PRO?

Ku všetkým kefkám Oral-B okrem modelov Pulsonic, môžete použiť akékoľvek hlavice Braun Oral-B s označením EB alebo EBS. Ak neviete, ktoré konkrétne hlavice si vybrať, pozrite sa do nášho článku.

10. Aké náhradné hlavice môžem kúpiť ku kefke Philips Sonicare EasyClean?

Pre túto kefku a aj pre modely Healthy White, FlexCare, FlexCare Platinum a DiamondClean môžete použiť akékoľvek hlavice Philips Sonicare okrem tých s označením E-Series. Ich prehľad nájdete v našom článku.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu