KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Čo vás najviac zaujíma o ústnych vodách

Pre väčšinu z Vás je dnes ústna voda bežnou súčasťou každodennej ústnej hygieny. Pri výbere tej, ktorá Vám bude najviac vyhovovať, občas prídu otázky, na ktoré nie je ľahké dohľadať odpoveď. Preto sa vždy môžete opýtať v našej poradni. A aké sú Vaše najčastejšie otázky?

Čo vás najviac zaujíma o ústnych vodách
Čo vás najviac zaujíma o ústnych vodách

Nájsť odpoveď na všetko, čo Vás ohľadom ústnych vôd zaujíma, nie je vždy úplne jednoduché. U nás máte vždy možnosť opýtať sa na konkrétnu otázku v Poradni. Aby sme Vám hľadanie odpovedí uľahčili, dali sme dohromady niekoľko najčastejších otázok a odpovedí.

Používam ústnu vodu Listerine, je skutočne kvalitná? Odporučíte mi inú?

Esenciálne oleje vo forme Listerinu zaplavili svet. Názory na užívanie tejto ústnej vody sa v kruhu odbornej spoločnosti veľmi rôznia. Osobne sa domnievam, že užívanie ústnej vody Listerine je vhodné skôr na odliečenie akútnej fázy parodontálneho ochorenia, po chirurgickom zákroku v ústnej dutine a pod. Listerine má vďaka akoholu a vyššie spomínaným esenciálnym olejom (thymol, eukalyptol, metyl-salicylát) antiseptické účinky. Potrebujeme, ale skutočne mať v dutine ústnej antiseptické prostredie? Bakteriálna flóra je v našom tele do istej miery v poriadku.

Ktorá ústna voda je najlepšia na základné problémy s ústnou dutinou? Poznám Listerine.

Odporúčam Vám vybrať si ústnu vodu podľa chuti a neobzerať sa v tomto smere na reklamy. Je predsa len doplnkom ústnej hygieny a rozhodne nie je taká dôležitá, ako kefky a medzizubná kefka, ktoré je potrebné vyberať veľmi starostlivo.

Musia sa ústne vody s chlorhexidínom riediť?

Ako ktoré, závisí od stavu ďasien. Možné je oboje, ale postup sa odvíja od stavu ďasien a riadiť by ste sa tak mali odporúčaním Vášho zubného lekára. Väčšinou je postup taký, že na začiatku liečby sa vyplachuje neriedeným roztokom a následne sa koncentrácia zmierňuje nariedením v určitom pomere s bežnou vodou.

Akú ústnu vodu možno používať s homeopatikami?

Všeobecne sa neodporúča používať pri užívaní homeopatík prípravky obsahujúce mentol. Musíte si preto vždy vyžiadať zloženie ústnych vôd. Najčastejšie mentol neobsahujú bylinné ústne vody.

Aké ústne vody sú vhodné pre použitie do ústnej sprchy?

Do ústnej sprchy môžete používať akúkoľvek ústnu vodu. Stačí si vybrať podľa svojej chuti, prípadne konkrétneho problému. Na citlivé zuby môžete použiť napr.: Elmex Sensitive, Sensodyne či Sensodyne Pronamel. Ak preferujete bylinné vody, skúste napríklad ústnu vodu Dr. Landy alebo Herbadent. Nezabudnite však po každom použití prepláchnuť ústnu sprchu čistou vodou, aby ste zabránili jej upchatiu.

Potrebujete poradiť s konkrétnym výberom?

Či už budete vyberať ústnu vodu alebo iný produkt a nebudete si istí, či sa pre Vás hodí, obráťte sa na nás, radi Vám pomôžeme.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu