KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Trpíte zápachom z úst? Na vine môžu byť suché ústa

Nevábne prostredie v ústach je nepríjemné. Najčastejšou príčinou zápachu z úst je zlá hygiena, paradontóza alebo zubné kazy. Často ale zápach z úst spôsobuje suchosť v ústach, ktorou môžete trpieť bez toho, aby ste o tom vedeli. Riešenie nakoniec nie je také zložité.

GUM Hydral

GUM Hydral

Suchá ústa

Zápach z úst je nepríjemný problém. Hanbíte sa, neviete, čo s ním robiť, bojíte sa, že si to niekto všimne. Ak trpíte paradontózou alebo zvýšenou kazivosťou zubov riešte problém zápachu z úst s vaším zubným lekárom. Akonáhle vyriešite parodontózu, odstránite zubné kazy a osvojíte si správnu techniku čistenia zubov, po zápachu z úst nebude ani stopy. Ste si ale istí, že zuby aj ďasná máte zdravé, a pritom máte s pocitom v ústach problém? Príčina bude inde.

Počuli ste o suchých ústach?

Mať nevábny dych po jedle s cesnakom alebo cibuľou je normálne a všetci to poznáme. Nezjedli ste nič a pritom máte v ústach zlý pocit? Problém môže byť so zníženou produkciou slín, ktoré by ústa zvhlčovali. Pokiaľ k tomu pridáte ešte nápoje, ktoré ústa vysušujú, máte zarobené na problém. Káva, niektoré druhy alkoholu a k tomu cigaretový dym celý stav zhorší. Zápach spôsobený suchosťou v ústach tak iba umocní.

Ako s tým bojovať

Ako sa zápachom bojovať?

Nebudeme hovoriť, že máte vynechať kávu, to by totiž aj pre niektorých z nás bol väčší problém ako zápach z úst. Stačí ale každú šálku kávy zapiť vodou a hneď budete mať lepší pocit. Produkciu slín zvýšia aj žuvačky alebo pastilky. Samozrejmosťou je poctivý pitný režim, ideálne zložený najmä z čistej vody. Pomôcť si môžete aj produkty, ktoré zvyšujú produkciu slín alebo zvlhčujú ústa na dlhšiu dobu.

Rad produktov určených presne na riešenie tohto problému má v ponuke značka Bioxtra. Vybrať si môžete zubnú pastu, ústnu vodu, ale aj ústny gél a zubný sprej na použitie kdekoľvek. Značkou, ktorá sa na problémy so zápachom z úst špecializuje, je Xerostom. Tá má okrem pasty, spreja a gélu aj žuvačky, ktoré nielen zvlhčia ústa, ale aj príjemne osviežia.

Riešte svoj problém

Zápach z úst je delikátny problém, za ktorý sa hanbíme a nechceme o ňom hovoriť. Najprv je dôležité odhaliť príčinu a potom začať problém riešiť. Vždy je z toho cesta von. Suchosť úst sa týka mladých, starších a aj osôb so zubnou náhradou. So svojim zubným lekárom sa o týchto problémoch nemusíte báť hovoriť. Naopak, práve on vám pomôže nájsť riešenie vášho problému.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu