Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Menu

Trpíte zápachom z úst? Na vine môžu byť suché ústa + VIDEO

Zápach z úst môže mať veľa príčin. Najčastejšou príčinou zápachu z úst je zlá hygiena, paradentóza alebo zubné kazy. Často ale zápach z úst spôsobuje suchosť v ústach, ktorou môžete trpieť, bez toho aby ste o tom vedeli. Pomôže Vám dodržiavanie určitých zásad a tiež používanie správnych produktov, ktoré Vaše ústa zvlhčia.

GUM Hydral

GUM Hydral

Suchá ústa

Počuli ste o suchých ústach?

Že sa objaví nepríjemný zápach z úst po zjedení cesnaku, cibule alebo iných aromatických potravín nikoho neprekvapí. Ale vedeli ste, že z úst môže zapáchať aj v prípade, že nezjete alebo nevypijete nič? A viete, ktoré nápoje Vaše ústa vysušia namiesto toho, aby ich zvlhčili?

Medzi pochutiny, ktoré vysušujú ústa, patrí obľúbená káva, niektoré druhy alkoholu a samozrejme cigaretový dym. Suché ústa ale môžete mať od prírody. Ak sa Vám tvorí málo slín, bude pre Vás problémom sucho v ústach a tiež zápach, ktorý vďaka tomu vzniká.

Ako s tým bojovať

 

Ako so zápachom bojovať?

Kým časté pitie kávy a následný zápach ľahko vykompenzuje vypitie väčšieho množstva čistej vody, zníženú tvorbu slín týmto úplne nevyriešite. Iste, že pitie väčšieho množstva vody počas dňa, vám prospeje. Ak ale chcete Vaše ústa udržať zvlhčené na dlhšiu dobu, stavte na špeciálne produkty.

A u ktorých značiek nájdete produkty, ktoré podporujú tvorbu slín? Špeciálnu ústnu vodu, zubnú pastu alebo gél na potieranie jazyka má v ponuke značka  Xerostom. Vybrať si môžete aj žuvačky alebo pastilky, ktoré Vám so zvlhčením úst pomôžu okamžite a kedykoľvek počas dňa. Rad produktov Hydral pre suché ústa má v ponuke aj značka GUM. Nájdete medzi nimi zubnú pastu, ústnu vodu a tiež zvláčňujúci gél. Riešením pre okamžité zvlhčenie úst kdekoľvek je ústny sprej, ktorý aj príjemne osvieži dych.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu