Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako si správne čistiť zuby + VIDEO

O tom, ako si správne čistiť zuby, sa veľa hovorí. Ak si totiž zuby nečistíte správne, tak Vám okrem zubných kazov, hrozia tiež zápaly alebo krvácanie ďasien a ďalšie problémy, ktorým by ste sa určite radi vyhli. Správna technika čistenia zubov nie je nijako zložitá a možno si ju pomerne rýchlo osvojiť.

Správné čistenie zubov

Správné čistenie zubov

Ešte predtým, než sa pustíte do správneho čistenia, tak je potrebné sa na čistenie zubov pripraviť nákupom mäkkej zubnej kefky. Zvoliť môžete treba známu Curaprox CS5460 alebo TePe X-soft. Obe kefky majú rovno zastrihnuté vlákna a malú hlavičku husto osadenú jemnými vláknami.

Ako vykonávať správnu techniku čistenia?

Na kefku si dajte malé množstvo zubnej pasty. Na vyčistenie stačí množstvo o veľkosti hrášku. Kefku následne priložte ku krčku zuba pod uhlom 45 stupňov. Štetinky kefky by sa mali dostať do miesta medzi zubom a ďasnom. To je totiž miesto, kde sa povlak usadzuje najviac, a ak ho odstraňujete nedostatočne, môže dochádzať v dôsledku toho k zápalom ďasien a ku krvácaniu z ďasien a medzizubných priestorov.

A aký pohyb vykonávať? Mali by ste sa snažiť čistiť jemnými vibračnými pohybmi a pomocou nich stierať zo zubov zubný povlak. Ide o to, aby ste nečistili zuby horizontálne a pri väčšom tlaku si tak neobrusovali zubnú sklovinu. V prípade, že Vám vykonávanie vibračného pohybu bude spočiatku robiť problém, môžete začať malými krúživými pohybmi a postupne sa k vibrácii dopracovať. Týmto spôsobom vyčistíte predné a zadné plochy zubov. Opomenúť pri čistení nesmiete ani hryzacie plôšky zubov, tie čistite jednoducho horizontálnym pohybom.

Na pozore sa ešte majte pri čistení zadných zubov. Ak budete mať pocit, že ste ich počas čistenia nezvládli vyčistiť rovnako efektívne ako ostatné zuby, použite na ne jednozväzkovú kefku.

Chráňte svoje zuby

Pokiaľ si budete zuby správne čistiť, účinne tým budete predchádzať vzniku zubného kazu a zápalu alebo krvácaniu ďasien. Osvojiť si správnu techniku čistenia nie je ťažké a verte, že výsledky stoja za to.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

MDDr. Kristýna Karmazínová
garant článku

MDDr. Kristýna Karmazínová

zubná lekárka,

Zdravotnícke zariadenie Vlašim