Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

600+ ľudí prikúpilo

Maximálna starostlivosť o zuby s ohľadom na prírodu

Zuby máme len dvoje. Mliečne a trvalé. Aj keď o tie mliečne ako deti prídeme, neradno ich čistenie zanedbávať. S ohľadom na citlivosť detských úst treba dôsledne vyberať aj starostlivosť o ne. Ideálne sú šetrné a prírodné produkty. Tie ale bývali nedostatkovým tovarom, a preto vznikla značka Jack N 'Jill.

Jack N' Jill
Jack N' Jill

Detské produkty bez chémie

Na začiatku celého príbehu značky stojí narodenie syna manželom Justinovi a Rachel. Pár žil v Austrálii a zaoberal sa zbytočnou chémiou v produktoch pre deti. Dvojica si dala prácu a vytvorila rad detských zubných pást. Dostupné sú v piatich príchutiach a sú 100% bezpečné. Prečo je to dôležité? Deti počas čistenia zubov pastu zvyčajne prehltnú. A ich bruška sú naozaj citlivá. Chémia v nich teda nemá čo robiť a organická kvalita prírodných surovín stojí na prvom mieste. Okrem kvalitného zloženia si značka zakladá aj na obaloch, ktoré sú minimalistické, recyklovateľné a bez BPA.

Nejde ale len o zubnú pastu. Tá je iba doplnkom mechanického čistenia. Značka Jack N 'Jill vyrába aj rad detských kefiek. Ich rukoväť je z kukuričného škrobu, takže sú prírodne rozložiteľné. Vlákna majú jemná a sú preto vhodná pre každodenné čistenie.

Niečo pre dospelých

Po čase prišla otázka, prečo sa zameriavať iba na deti? Kvalitnú a prírodnú starostlivosť si zaslúži aj stály chrup. Zubné pasty pre dospelých nesú značku Natural Family čo. Sú vegánske, bez fluoridov, parabénov, lepku, sóje, cukru, syntetických farbív a SLS penidiel. Až 70% všetkých zložiek je prírodného pôvodu a pritom čistí skvele. Príchute sú jemné a ľahko osviežujúce.

Kefky pre dospelých majú rovnako rukoväť vyrobenú z kukuričného škrobu. Vlákna sú z nylonu, sú jemná a ku koncu sa zužujú. Čistenie je tak pocitovo veľmi jemné a šetrné. Vďaka prírodnému materiálu môžete kefku po použití vyhodiť na kompost. Samozrejme bez hlavice.

Niečo naviac pre tých najmenších

Prerezávanie zúbkov nie je pre deti práve príjemné. Ďasná bývajú začervenané, napuchnuté a citlivé. Vy im ale môžete uľaviť. Rýchlu pomocou je detský zubný gél, ktorý upokojuje ďasná a príjemne chladí. Obsahuje harmanček, nechtík a má jemnú vanilkovú príchuť. Ďasnám prospeje i masáž. K tomu môžete použiť silikónovú kefku na prst. Ideálnou kombináciou je ďasná namasírovať a potom namazať zubným gélom. Ak sprevádzajú prerezávanie zúbkov i teploty a ďalšie komplikácie, konzultujte vhodnú starostlivosť s lekárom.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

100+ ľudí prikúpilo