Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako si vybrať medzi bežnými zubnými pastami?

Po zubnej paste siahame každý deň. Ráno aj večer. Niekedy dokonca aj po obede. Niekto vyberie práve tú, ktorá je po ruke, niekto vyberá takú, čo má najnižšiu cenu a niekto si skrátka jednu obľúbi a nakupuje ju stále dookola. Chcete si ale vybrať poriadne? Tak s tým Vám poradíme.

Ako si vybrať medzi bežnými zubnými pastami?
Ako si vybrať medzi bežnými zubnými pastami?

Čím začať?

Pretože zubnú pastu používate niekoľkokrát denne, je dobre vybrať takú, ktorá Vám bude maximálne vyhovovať. Dôležité môže byť zloženie, chuť, ale aj vhodnosť aj pre citlivé zuby alebo problematické ďasná.

Aké máte problémy?

Zápaly a krvácanie ďasien - Problém, ktorý trápi pomerne veľkú časť populácie. V tomto prípade je dôležité správne a dôkladne manuálne odstraňovať zubný povlak a zubná pasta je len doplnkom. Buď môžete vybrať pasty určené priamo na zmiernenie krvácania ďasien, alebo staviť na niektorú z bežných zubných pást, ktorá je vhodná aj na problematické ďasná.

Citlivé zuby - A tu platí, že ak máte veľmi citlivé zuby, bude pre Vás najlepšie vybrať zubnú pastu, ktorá pomáha uzatvárať dentínové kanáliky a znižovať tak precitlivenosť zubov. Ak je citlivosť mierna, môžete používať bežné pasty s obsahom menšieho množstva účinných látok, ktoré sú určené na dlhodobé používanie.

Bezproblémové zuby - V tom prípade máte vyhrané a môžete si vybrať zubnú pastu čisto podľa vlastných priorít - chute, ceny, značky a podobne.

Z čoho môžem vyberať?

Bežné zubné pasty nesú toto označenie najmä preto, že sú určené na každodenné a dlhodobé používanie. Podľa spomínaných ťažkostí so zubami si môžete vybrať pasty, ktoré sú vhodné aj na problematické ďasná alebo citlivé zuby. Síce nebudú mať také rýchle účinky ako pasty priamo určené ako podporné riešenie týchto problémov, ale minimálne Vám pomôžu im predchádzať.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu