Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Akú si vybrať prírodnú zubnú pastu?

Trend prírodnej kozmeticky dorazil aj do sortimentu zubných pást. Ponuka prírodných zubných pást je dostatočne široká, aby bolo možné si vybrať pastu podľa svojich potrieb. Prírodné zubné pasty chránia zuby pomocou prírodných zložiek, obsahujú bylinné extrakty a starajú sa aj o sviežosť ústnej dutiny.

Akú si vybrať prírodnú zubnú pastu?
Akú si vybrať prírodnú zubnú pastu?

Čím začať?

Ak uprednostňujete prírodnú kozmetiku, tak Vám určite urobí radosť aj to, že si môžete vybrať pastu s prírodnými zložkami. V tomto prípade si rovnako ako vždy dávajte pozor na alergény, preto je dobré si vždy pozorne prečítať zloženie zubnej pasty.

Aké máte problémy so zubami?

Citlivé zuby - Aj keď sa môže zdať, že jedinou cestou k riešeniu citlivosti zubov sú fluoridy alebo iné špeciálne látky, tak existuje aj prírodná cesta. Prírodné zubné pasty určené na citlivé zuby pomáhajú uzatvárať dentínové kanáliky a zmierňovať citlivosť zubov.

Zápalové alebo krvácajúce ďasná - Pokiaľ Vás trápi problém so zapálenými ďasnami, je najdôležitejším krokom lepšie a precíznejšie odstraňovať zubný povlak. Pre zmiernenie krvácanie v takom prípade pomôže najčastejšie šalvia, ktorú obsahujú aj prírodné zubné pasty určené pre zvýšenú starostlivosť o ďasná.

Zafarbené zuby - Vyznávači popíjania kávy, červeného vína alebo čierneho čaju sa často stretávajú s problémom škvŕn na zuboch. Pre odstránenie nevzhľadných škvŕn zo zubov môžete použiť niektorú z bieliacich prírodných zubných pást, ktoré by si s každodennými škvrnami mali bez problémov poradiť.

Z čoho môžem vyberať?

Ponuka prírodných zubných pást je dnes už pomerne široká. Niektoré zubné pasty neobsahujú ani fluoridy, v iných určité množstvo fluoridov nájdete. Záleží len na Vašej voľbe. Prírodné zubné pasty by mali byť šetrnejšie k zubom i ďasnám, ale aj u nich je potrebné strážiť si zloženie kvôli alergénom. Všetky prírodné zubné pasty sú vhodné pre dlhodobé používanie.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu