Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako vybrať vhodnú sadu na bielenie zubov?

Pokiaľ chcete mať belšie zuby, zvyčajne sa snažíte nájsť čo najľahšie cestu k viditeľnému výsledku. Jednou z ciest sú sady na domáce bielenie zubov. Majú ale rôzne zloženie a nie sú vhodné pre každého. Ak ich môžete použiť aj Vy a či uvidíte výsledky, tak to sa dozviete v článku.

Bielenie zubov
Bielenie zubov

Čím začať?

Pri výbere sady na bielenie zubov vždy záleží na tom, aký typ zafarbenia majú Vaše zuby. Ďalej je dôležitým parametrom to, v akom stave sú Vaše zuby, či máte výplne, odhalené krčky, alebo iné problémy. Vo všetkých prípadoch je dobré konzultovať použitie nejakej sady na bielenie zubov so zubným lekárom.

Úroveň zafarbenia zubov

Mierne povrchové zafarbenie - Ak sú Vaše zuby zafarbené iba od bežných farebných nápojov a potravín, potom môžete zvoliť používanie bieliacej zubnej pasty. Miernejšieho zafarbenia jednotlivých zubov sa zbavíte pomocou bieliaceho pera, ktoré je naplnené bieliacim gélom. Na vybielenie všetkých zubov a docielenie prirodzene bieleho odtieňa môžete vyberať medzi setmi na bielenie zubov s dvoma násadami a bieliacim gélom.

Výraznejšie vnútorné zafarbenie - V prípade, že sa jedná o vnútorné zafarbenie zubov, potom budete musieť navštíviť zubného lekára, ktorý Vám odporučí postup na domáce bielenie a poskytne tiež zodpovedajúce bieliace gély.

Z čoho môžem vyberať?

Po príchode vyhlášky EÚ o predaji gélov na bielenie zubov sa ponuka pomerne zmenšila. Mimo zubnej ordinácie dnes zoženiete iba sady, kde jeobsah účinnej látky karbamidu peroxidu veľmi nízky.Preto si tieto sady najčastejšie poradia len s miernym vonkajším zafarbením. Pokiaľ máte zuby zafarbené vnútorne, tieto bežne predajné sady Vám pravdepodobne nepomôžu a ako už bolo spomenuté, budete sa musieť obrátiť na zubného lekára. Niektorí Vám predajú set s gélom s vyšším obsahom účinnej látky a rovnako tvarovateľnými násadami. Avšak ich používanie neodporúčame, pretože hrozí podráždenie ďasien kvôli zlému tvaru násady. Preto, keď už musíte k zubnému lekárovi,nechajte si vytvoriť násady na mieru podľa tvaru Vašich zubov . Bielenie bude takto aj účinnejšie.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu