Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako si vybrať gel na bielenie zubov?

Zuby ako perličky alebo žiarivý úsmev. To sú spojenia, ktoré často počúvame v spojení so starostlivosťou o zuby. A je tiež pravda, že sa na farbu zubov hľadí čím ďalej viac, a preto je snáď aj žiaduce mať zuby aspoň prirodzene biele. S tým Vám môžu pomôcť gély na bielenie zubov. Pre ktorý sa ale rozhodnúť?

Bielenie zubov
Bielenie zubov

Čím začať?

Ešte pred výberom metódy bielenia zubov je potrebné vedieť, ako veľmi zafarbené zuby máte. Podľa toho môžete zvoliť adekvátnu metódu na odstránenie tohto zafarbenia. Inak sa totiž odstraňuje zafarbenie mierne a povrchové a inú starostlivosť je naopak nevyhnutné venovať výraznému vnútornému zafarbeniu zubov.

Úroveň zafarbenia zubov

Mierne povrchové zafarbenie - Ak sú Vaše zuby zafarbené iba od bežných farebných nápojov a potravín, potom môžete zvoliť používanie bieliacej zubnej pasty. Miernejšieho zafarbenia jednotlivých zubov sa zbavíte pomocou bieliaceho pera, ktoré je naplnené bieliacim gélom. Pre vybielenie všetkých zubov a docielenie prirodzene bieleho odtieňa môžete vyberať medzi setmi na bielenie zubov s dvoma násadami a bieliacim gélom.

Výraznejšie vnútorné zafarbenie - V prípade, že sa jedná o vnútorné zafarbenie zubov, potom budete musieť navštíviť zubného lekára, ktorý Vám odporučí postup pre domáce bielenie a poskytne tiež zodpovedajúce bieliace gély.

Druhy gélov na domáce bielenie

Bieliace perá

Pre vybielenie jednotlivých zubov

Jednotlivé zuby, ktoré sú mierne zafarbené od potravín či nápojov, ľahko vybielite pomocou bieliacich pier, ktoré sú naplnené bieliacim gélom. Pomocou aplikátora ľahko nanášate gél na jednotlivé zuby, u ktorých potrebujete zmeniť odtieň.

  • Možnosť aplikácie na jeden zub
  • Nízky obsah účinnej látky, krátky čas pôsobenia

Sety na bielenie zubov

Pre vybielenie všetkých zubov

V domácom sete na bielenie zubov nájdete násady na vytvarovanie podľa vlastných zubov a tiež bieliaci gél, ktorým sa násady plnia. Takto naplnené násady sa nechávajú na zuboch pôsobiť niekoľko minút až hodín. Výsledkom by malo byť odstránenie povrchových škvŕn zo zubov.

  • Pro vybělení více zubů najednou
  • Nízky obsah účinnej látky

Gély na bielenie zubov od špecialistu

Na odstránenie vnútorného zafarbenia zubov

Zmeniť vnútornú farbu zubov je najzložitejšie. Preto je v tomto prípade nutné navštíviť zubného lekára alebo dentálnu hygieničku. Tá podľa stavu zubov rozhodne o postupe. Prikloniť sa môžete k variante bielenia zubov doma. Zubný lekár Vám v takomto prípade urobí odtlačky zubov, podľa ktorých v laboratóriách vytvorí silikónové násady. Tie potom naplníte bieliacim gélom poskytnutým zubným lekárom. Intenzitu používania a frekvenciu opakovania bielenia stanoví ošetrujúci lekár alebo hygienička.

  • Vybielenie viac zubov naraz, vysoký obsah účinnej bieliacej látky
  • Pri citlivých zuboch je nutné zvážiť použitie tejto metódy

Dôležité vlastnosti

Množstvo účinnej látky

Najčastejšie používanou látkou na bielenie zubov je karbamid peroxid. Ten by ste mali nájsť vo všetkých prípravkoch na bielenie zubov. Účinnosť bieliacej metódy potom závisí od koncentrácie tejto látky. Čím vyššia koncentrácia, tým rýchlejšie výsledky. Dnes sa môžu po domácom bielení používať gély o maximálnej koncentrácii 16% karbamid peroxidu.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu