Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Herbadent – bylinná starostlivosť o zuby a ústa s bylinami z Česka

  • 8. marca 2021

Česká firma s tradíciou už od roku 1897. Precízna prevencia proti zápalu ďasien, lepšia každodenna ústna hygiena aj lokálna starostlivosť o bolestivé ďasná. To všetko nájdete pod značkou Herbadent. Poďte sa pozrieť na kúzlo 16 bylín trochu bližšie.

Herbadent
Herbadent

Extrakty repíka, harmančeka, šalvie a nátržníka v kombinácii so silicami mäty, klinčeka a feniklu. To sú najpoužívanejšie byliny v starostlivosti o ústnu dutinu od Herbadent. V čom sa líši dve dostupné rady a ktorá bude to pravé pre vás?

Zelená vhodná pro každého

Všetky produkty bylinné rady obsahujú extrakty zo siedmich bylín. Klinček tlmí bolesť zubov a ďasien, nátržník obmedzuje šírenie zápalu a mäta má antibakteriálne účinky a osviežuje dych. Pre každodennú starostlivosť je ideálna kombinácia zubnej pasty a ústnej vody, ktorá má príjemné sťahujúce účinky. Na medzizubné priestory alebo lokálne zdurené ďasná môžete použiť gél so silnejším účinkom a nechať ho pôsobiť cez noc. Alternatívou je bylinný roztok, najnovší prírastok do rodiny Herbadent. Po čistení sa ním pomocou vatovej tyčinky potierajú ďasná a sliznice úst. Ak užívate homeopatiká, iste uvítate zubnú pastu bez obsahu mentolu Herbadent Homeo.

Všetky produkty zeleného radu Herbadent sú vďaka bylinnému zloženiu vhodné pre dlhodobé a každodenné používanie. Sú skvelou prevenciou proti vzniku zápalu ďasien, ale možno nimi podporiť aj prebiehajúcu liečbu.

Vyššia koncentrácia bylín – ešte lepší účinok

Ešte lepší antibakteriálny účinok pre ústa trpiaca zápalom poskytne bielo-červený rad Herbadent Professional. Ponúka pastu, gél a tiež ústnu vodu v koncentráte. Všetky produkty obsahujú zvýšené množstvo bylinných extraktov, majú teda výraznejšiu chuť, ale aj účinky. Ústnu vodu si pri používaní rieďte v pomere 1:10 vždy čerstvú. Gél pre lokálne ošetrenie obsahuje navyše účinnú antibakteriálnu zložku chlórhexidínu, ktorá mu dodá špecifickú chuť, ale aj rýchlejší účinky. Použiť ho môžete nielen pre bolestivé ďasná, ale aj na afty. Podobné použitie má aj bylinkový roztok.

Liečba zápalu ďasien a paradentózy môže byť zdĺhavá. Preto sa oplatí ju podporiť aj výberom vhodných produktov. A rad Herbadent Professional je tým pravým partnerom.

Na deti sa nezabúda

Čistenie už od prvých zúbkov je základom pre zdravie ústnej dutiny aj v ďalších rokoch. Pasta Herbadent Kids s obrázkom zúbkovej víly obsahuje primerané množstvo fluoridov pre použitie už od prvého zuba. Pomáha chrániť pred vznikom zubného kazu a zároveň má jemne sladkastú chuť. Už od šiestich rokov môžete prejsť na pastu Herbadent Junior, ktorá už obsahuje bylinné výťažky. Má teda lepšie antibakteriálne účinky ale aj špecifickú chuť. Prítomnosť vyššieho množstva fluoridov je skvelou ochranou skloviny počas výmeny mliečneho chrupu za stály.

Nechýba ani mäkká kefka

S inováciami kefiek prišiel Herbadent v roku 2020, keď predstavili kefku vyrobenú čiastočne z ekologického materiálu. Ich najväčšou výhodou sú hustá a rovno zastrihnutá vlákna, ktoré sú pri precíznom čistení najdôležitejšie. Vybrať si môžete z piatich tvrdostí a k dostaniu je aj detská verzia.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

S článkom súvisí: