Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

200+ ľudí prikúpilo

200+ ľudí prikúpilo

My White Secret Floss zubná niť 30 m

Cena: 5,41 €

Ukázať

Najväčší produktové objavy roka 2020

Každý rok do nášho skladu prídu stovky noviniek. Nové produkty už obľúbených značiek, ale aj pre nás úplne nové značky. Ktoré si nás v tomto roku získali najviac? Prinášame 7 tipov, ktorých kúpou rozhodne nešliapnete vedľa.

Novinky 2020
Novinky 2020

Nový sonická kefka Oral-B

Značku Oral-B si ludia pamätajú ako spoľahlivého výrobcu klasických elektrických kefiek s guľatou hlavou. Málokto ale vie, že Oral-B stojí za prvou sonickou kefku vôbec. A pretože popularita tejto technológie stúpa, rozhodla sa značka po niekoľkých dlhých rokoch svoj model Pulsonic inovovať. A my sme milo prekvapení. Konečne sme sa dočkali hlavice s jemnými vláknami. Výrazne tichšia je aj prevádzka. Design kefky je hladký a elegantný. Znovu sme si potvrdili, že Oral-B Pulsonic je najlepšia sonická kefka, čo sa ergonómie a držania týka. K dostaniu je v troch farbách - ružovej, sivej a klasickej bielej.

Celobambusová klasická kefka

Aj my sa snažíme hľadať viac ekologických riešení. Preto nás veľmi zaujala značka Curanatura, ktorá vyrába celobambusovú kefku. Tá sa dá spáliť v kachliach alebo vyhodiť na kompost. A naša skúsenosť s použitím? Vlákna sú príjemne mäkké, nie sú moc dlhé, ani nepíchají. A hlavne: počas testovania nevypadávali, čo je najväčší problém bambusových kefiek. Hlavička je možno trochu väčšia, než by sme si želali, ale v porovnaní s inými značkami sme s kefkami Curanatura naozaj spokojní.

Objavy pre lepšie medzizubné čistenie

Medzi zubnými niťami nehľadáme výrazné rozdiely. Vzhľadom nás na prvý pohľad zaujala tá od My White Secret. Vyzerá ako klasická niť, obal je sklenený a navyše si môžete vždy len dokúpiť ďalšiu niť a používať rovnaký obal. Zubná niť musí byť hlavne účinná, nielen dobre vyzerať. Spĺňa aj v tomto naše požiadavky? Áno, na 100 %. Určite je vhodná pre niekoho skúsenejšieho, je totiž trochu silnejšia a nie je voskovaná. Do medzizubného priestoru ide preto zaviesť ťažšie. Obe tieto vlastnosti ale stoja za citeľne efektívnejším čistením.

Náš druhý objav je na trhu už dlho. Ide o kovový držiak na medzizubné kefky Curaprox. Prečo sme si ho všimli a obľúbili až tento rok? Pretože aj my sa snažíme tvoriť menej odpadu. A keď si zaobstaráte držiak, tak už meníte len časti medzizubnej kefky s vláknami. Množstvo plastového odpadu je tak podstatne nižšie. A čo ocení každý, kto potrebuje pre efektívne čistenie aspoň dve veľkosti medzizubných kefiek? Variantu obojstranného držiaka.

Najpríjemnejšie zubné pasty

Pasta je len doplnkom čistenia zubov. Zvyčajne si preto vyberáme takú, ktorá nám sedí chuťou, konzistenciou a pocitom po čistení.

Po prvom použití nás zaujala zubná pasta Schmidt's Coconut & Lime. Má veľmi jemnú chuť a neobsahuje fluoridy. Za nás je jednou z najlepších pást na čistenie počas dňa alebo po ránu, kedy nám výrazná chuť nemusí robiť dobre.

Pomyselnú druhú priečku obsadila čierna zubná pasta značky The Natural Family. Má veľmi jemnú chuť, skoro nepení a navyše má zloženie bez chémie. Prakticky ju nedáme z ruky.

A čo boduje u detí? Jednoznačne zubné pasty Jack N' Jill. Ich príchute si získajú každé malé dieťa. Banánová, žuvačková alebo malinová najviac baví nás. Prečo z nich máme radosť aj ako dospelí? Sú to pasty bez chémie, takže nezaťaží detská bruška. A všetci dobre vieme, že deti sa v prehĺtaní pasty vyžívajú.

Ešte niečo stojí za vyskúšanie?

Vybrali sme niekoľko top produktov, ktoré nás v tomto roku prekvapili. Za zmienku ale stojí aj ďalšie značky. Naša dentálna hygienička Lucie Přibylová DiS. chváli ústnu vodu blue®m. Zákaznícku podporu si po prvom vyskúšaní získala stálica medzi zubnými pastami Opalescence a marketingové oddelenie fandí poslednej technologickej novinke Oral-B iO. Produkty, ktoré u nás nájdete, testujeme sami. Preto sa na nás neváhajte obrátiť, ak si neviete rady s výberom. Odporúčame na základe vlastných skúseností.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

S článkom súvisí: