KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Nakupujete kefky náhodne? Prilepšite svojim zubom

Prídete v drogérii k regálu so zubnými kefkami a zorné pole Vám nestačí na to, aby ste si ich všetky prezreli. Nikto nechce vyberať kefku na zuby pol hodiny a tak po chvíli vyberiete takú, ktorá sa Vám bude páčiť a bude aj za priaznivú cenu. My sme pre Vás klasické zubné kefky porovnali, aby ste už nabudúce nemuseli nakupovať naslepo.

Výber zubných kefek

Výber zubných kefek

„Hlavné je nejakú zubnú kefku mať." To samozrejme platí, ale ak chcete pre Vaše zuby urobiť niečo viac, mali by ste kefku na zuby vyberať starostlivejšie. Zubní lekári a dentálne hygieničky sa zhodujú na tom, že kvalitná zubná kefka by mala mať mäkké a rovno zastrihnuté vlákna na malej hlavičke. Týmito požiadavkami sa nám ale výber kefiek pomerne veľa zužuje.

Ako to vyzerá v drogériách s kefkami?

Mäkkosť kefky je vlastnosť, ktorú ľahko vyberiete. Siahajte preto po kefkách s označením soft alebo extra soft. Tým vylúčite minimálne polovicu kefiek, ktoré v regáli nájdete. Aby ste ale vybrali kefku s malou hlavičkou a ešte ku všetkému rovným zástrihom vlákien, to už bude ťažšie. Mnoho výrobcov manuálnych zubných kefiek si totiž myslí, že čím viac budú vlákna tvarované, tým lepšie sa dostanú do medzizubných priestorov. Tu Vás ale sklameme, dostať sa klasickou zubnou kefkou do medzizubných priestorov je skoro nemožné. A aj keby sa Vám to podarilo, prácu medzizubnej kefky to rovnako nenahradí. Z týchto dôvodov sú lepšie kefky s rovno zastrihnutými vláknami, ktoré lepšie zo zubov stierajú povlak.

V drogériách má ale väčšina kefiek vlákna zostrihané. Jediné kefky s rovnými vláknami, ktoré sme v drogérii objavili, boli kefky Curaprox, ktorých cena je však pomerne vysoká. Ale sú skutočne kefky Curaprox jediné, ktoré majú rovno zastrihnuté vlákna?

Možností je viac

Môže sa Vám zdať, že kefiek, ktoré spĺňajú všetko, čo zubní lekári chcú, je málo. Ale nie je to tak úplne pravda. Väčšina z Vás pozná kefky Curaprox, niekto u nich zakotvil aj napriek väčšej cene, ale niektorí z vás ešte stále hľadáte lacnejšiu alternatívu. A čuduj sa svete, ona existuje.

Cenovo najvýhodnejším variantom sú zubné kefky TePe. Vyrábajú sa v dvoch veľkostiach - Select a Compact - pričom veľkosť Compact je určená skôr pre deti alebo pre osoby s menšou čeľusťou. Kefky TePe majú rovnako ako kefky Curaprox rovno zastrihnuté vlákna. Tých síce na hlavičke nájdete menej, ale sú veľmi mäkké a šetrné. Výhodou kefiek TePe je hlavička kefky, ktorá sa zužuje. Preto sa s nimi lepšie dostanete k zadným stoličkám. Druhov a tvrdostí je samozrejme niekoľko. Na ich prehľad sa pozrite do nášho ďalšieho článku. Ceny kefiek TePe sú veľmi priaznivé, na internete ich kúpite už od 1,43 € za kus.

V prípade, že patríte medzi priaznivcov švajčiarskej kvality výrobkov, potom sú tu pre Vás zubné kefky Swissdent. Ich hlavička je veľmi malá a má veľmi mäkké vlákna. Zastrihnutie vlákien len nie je celkom rovné, má tzv. kónický tvar, teda mierne prehnuté zastrihnutie, ktoré pomáha lepšie obklopiť zub. Hlavička kefky je ale naozaj veľmi malá, preto sú tieto kefky lepšie pre skúsenejších užívateľov. Cena kefiek Swissdent sa na internete pohybuje od 2,19 € za kus.

Doprajte Vašim zubom to pravé

Teraz už vidíte, že nie je také ťažké nájsť kefku, ktorá bude vyhovovať požiadavkám zubárov a zároveň nebude až taká drahá. Tak už nenakupujte kefky náhodne v drogérii, ale vyberte si tú svoju a buďte jej verní. Vaše zuby to ocenia.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu