Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako si správne čistiť zuby elektrickou kefkou?

Môže sa zdať, že elektrická kefka odvedie všetku prácu za vás. Nie je to ale tak úplne pravda. Je totiž hlavne na vás, či si zuby lepšie vyčistíte. Vy sa musíte naučiť kefku správne prikladať k zubom, aby ste vyčistili všetky plôšky zubov a nepoškodili si pri tom ďasná.

Čistenie elektrickou kefkou
Čistenie elektrickou kefkou

Elektrické kefky používajú na čistenie oveľa viac pohybov, než sme schopní vykonať manuálnou kefkou. Pre porovnanie elektrické kefky používajú cca 30 000 čistiacich pohybov za minútu, zatiaľ čo tým manuálnym jich učiníme len 650. Taká intenzita čistenia ale v sebe skrýva aj riziká, ako je poškodenie ďasien.

Správny uhol a menší tlak

Aj u elektrickej kefky je najdôležitejšie dodržať správnu techniku čistenia. Tá u elektrickej kefky spočíva najmä v správnom priložení k zubom. Hlavicu kefky pritlačte k zubom pod uhlom 45 stupňov. Vlákna kefky sa tak dostanú k línii ďasien a odstráni odtiaľ zubný plak. Pri čistení zadnej strany zubov nakloňte kefku napoly zvisle.

Druhou najdôležitejšou vecou, ktorú je potrebné si strážiť, je tlak na zuby. Na elektrickú kefka naozaj nie je potreba tlačiť. Veľký tlak spôsobí rozostúpenie vlákien hlavice, ktorá potom nemôžu efektívne čistiť. Navyše si tým môžete poškodiť sklovinu alebo ďasná. Väčšina kefiek už tlak postráži za vás. Informujú vás buď prerušením čistiaceho pohybu alebo rozsvietením diódy. Musíte tak byť len v strehu a počúvať kefku.

Okamžite lepšie výsledky

Zvládate si elektrickou kefkou čistiť zuby správne? Môže to pre vás znamenať menej kazov a podstatne nižšie riziko vzniku zápalu ďasien. A to sú predsa dôvody, prečo ste si ju zadovážili.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu