KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Čo dať deťom pod stromček? Poradíme, čo si ich zuby zamilujú

  • 7. októbra 2022

Pripadá vám, že vaše deti už majú všetko? Že neviete, akou novou hračkou alebo mobilom ich prekvapiť? A čo tak darček, pri ktorom máte istotu, že prekvapí a zaujme? Poradíme, čo si vaše deti aj ich zuby zamilujú.

Pre deti a teenagerov
Pre deti a teenagerov

Pre najmenších do 2 rokov

Darček v podobe zubných pomôcok malé novorodeniatko alebo dojča asi veľmi neocení, ale to neznamená, že svoju cieľovú skupinu si nenájde. Ak máte vo svojom okolí novopečených rodičov, máte o originálny darček postarané.

Radosť urobí cvičná zubná kefku od značky Jordan. Kefka deti učia si zvykať na čistenie zúbkov a je vhodná od narodenia do 2 rokov. Tvarovaná rukoväť sa deťom dobre drží a na konci kefky navyše nájdete hryzátko, ktoré uľahčuje prerezávanie prvých zúbkov.

Najroztomilejšia pasta na svete? To je čučoriedková bez fluoridov od našej obľúbenej značky pre deti Jack N’Jill. Neobsahuje SLS, cukry, ani farbivá, takže je úplne ideálna pre tie najmenšie zúbky.

Pre malé deti môžeme odporučiť aj prírodnú zubnú pastu od LaSaponaria. Zloženie s organickou šťavou z aloe vera dopĺňa nechtík lekársky, ktorý pomáha predchádzať vzniku zubného kazu.

Pasty pre najmenšie zúbky môžete vyberať aj podľa príchuti. Snáď najobľúbenejšia je príchuť jahody, ktorú má napríklad The Humble for Kids Strawberry. Jahodovo chutí aj vyššie spomínaná LaSaponaria. A čo potom tutti frutti od SPLAT? To je ešte len žúžo!

Pre školákov od 6 do 12

Pre deti školou a čistením zubov povinné bude najlepšou voľbou elektrická zubná kefka. Čistí sa s ňou ľahko, napriek tomu precízne, je k dostaniu v pekných farbách a je s nimi sranda. Zábavné aplikácie na čistenie zubov si deti zamilujú a vy sa zbavíte každodenného prehovárania a cavykov.

Najobľúbenejšími detskými elektrickými kefkami sú Philips Sonicare for Kids so zábavnou aplikáciou s plyšákom Sparklym a Oral-B Vitality Kids s rozprávkovými motívmi ako Star Wars, Disney, alebo veľmi obľúbený Frozen. Motívy českých večerníčkov zase nájdete pri značke ETA.

Okolo šiesteho veku začínajú deťom vypadávať mliečne zuby. Schovávať na pamiatku ich môžete napríklad do veselého púzdra.

Čo sa týka pást, aj pre školákov môžeme poradiť obľúbenú príchuť – colu. Takú zoženiete od značky WOOM. Od tejto značky zoženiete aj hustú, mäkkú kefku, vhodnú pre deti od 6 do 12 rokov.

Pre pubertiakov od 12 rokov

Nosia váš teenager rovnátka? Potom je preňho priamo stvorená ústna voda Listerine Clean & Fresh Mild Taste.

Máte doma teenagera, ktorému záleží na životnom prostredí? Potom môžete siahnuť po produktoch, ktoré nie sú testované na zvieratách, ako napríklad Ben&Anna pomarančová pasta. Ecoheart zubnú kefku je možné recyklovať, rovnako tak aj kefky od značky Promis.


Karin Hambalíková
autor článku

Karin Hambalíková

marketingová špecialistka

200+ ľudí prikúpilo

200+ ľudí prikúpilo

Jack N' Jill Organic Blueberry detská zubná pasta 50 g

Cena: 5,54 €

Viac balení od 5,26 €

Ukázať