Ako vybrať elektrickú kefku ako darček? Pomôžeme vám
Gratulujeme, práve ste sa rozhodli niekomu milovanému skrášliť úsmev. Že ten váš pohasol po tom, čo ste si pozreli nekonečnú ponuku elektrických kefiek? Nevešajte kútiky, poradíme vám.
Ako vybrať elektrickú zubnú kefku? Tip na úvod
Pre každého je dôležitého niečo iné: výrobca, technológie, cena, príslušenstvo, funkcie… Akú vybrať elektrickú zubnú kefku sa tak môže zdať pekne zamotané.
Preto sme vám výber zjednodušili: stačí si ujasniť odpovede na 6 otázok a ideálna kefka je len na kliknutie od vás. 🙂 Odporúčame si rozhodnutie rovno zanášať do filtrov a vyskúšať možnosť „porovnania“.
Pre koho kefku vyberáte?
- Pre začiatočníkov elektrického čistenia siahnite po kefke so šetrným režimom a hlavicami s jemnými vláknami (oboje hľadajte aj pod názvom „pre citlivé zuby a ďasná“).
- Že kupujete „ďalšiu“ elektrickú kefku? Pozrite sa na typ pôvodnej a odrazte sa od ne-/spokojnosti. Buď nadviažete novším, výkonnejším modelom, alebo pôjdete inou cestou.
- Zháňate kefku pre dvoch, tzv. rodinnú? Vyberajte z duopackov; alternatívou je kefka, na ktorej striedajú maximálne 2 ľudia hlavicu, ale skracuje sa životnosť batérie.
- Hľadáte zariadenie pre juniorov? Pozrite sa, ako vybrať elektrickú kefku pre dieťa .
Koľko peňazí chcete investovať?
Elektrické kefky zoženiete za pár eur aj na kôpke výpredajového tovaru v supermarkete. Riskujete krátku životnosť, nekvalitné spracovanie (napríklad veľká hlavica kefky) alebo nedostupné príslušenstvo. Ako darček nič extra. 🙁
Dobre slúžiacu kvalitnú elektrickú zubnú kefku zoženiete približne aj za päťdesiatku, dve. V zásade platí, že čím viac priplatíte, tým viac dostanete (režimov a ich intenzít, interaktívny displej, 3D skenovanie do aplikácie, príslušenstvo, dlhšia výdrž batérie atď.) – to však neznamená, že každý využije všetko. Vyberajte rozumne a nebojte si na začiatku určiť osobnú finančnú kotvu.
Aké funkcie sa hodia, aké menej?
Výrobcovia sa predháňajú v tom, čo ktorá kefka dokáže, má, ponúka – a vám sa z toho točí hlava? Rozhodne neplatí, že najlepšia elektrická kefka musí mať všetky funkcie sveta. Ráčte si ich prejsť a vybrať:
- Senzor tlaku ukazuje, či náhodou na kefku ne-/tlačíte príliš, čo môže poškodzovať ďasná a sklovinu. Senzor tlaku býva vizuálny (svieti) alebo zvukový (vibruje).
- Časovač kontroluje, že zakaždým dosiahnete aspoň 2 minúty čistenia. Niektoré kefky signalizujú štyri 30-sekundové alebo šesť 20-sekundových intervalov, a tým pomáhajú lepšie rozvrhnúť čistenie zubov.
- Bluetooth umožňuje pripojiť kefku k mobilnej aplikácii. Na telefóne vidíte tzv. 3D snímanie ústnej dutiny, ktoré považujeme za báječný vynález – ukazuje perfektne čistené aj zanedbávané miesta. Kefky presne cielenými radami poradia s ústnou hygienou takmer rovnako dobre ako dentálny profesionál. 🙂
Akú elektrickú kefku pre tých, ktorých trápia citlivé zuby alebo ďasná? Rozhodne voľte tú s jemným režimom. V prípade nadšencov do ústnej hygieny siahnite po pôžitkoch, ako je masáž ďasien, čistenie jazyka, leštenie zubov. Fajčiari a milovníci kávy ocenia režim odstraňovania povrchových škvŕn.
- Intenzita čistenia umožňuje navoliť silu čistiaceho režimu. Stupnica, na ktorej ju volíte, sa u výrobcov líši (niekde nájdete 4 režimy čistenia, každý v 3 intenzitách; inde 5 režimov v 32 intenzitách – rozdiely sú veľké).
- Režimy čistenia ponúka väčšina kefiek aspoň 2, môžete ich však nájsť aj 7. Naše odporúčanie? Vždy voľte kefku, ktorá má (aj) jemný režim – môže byť užitočný napríklad po zubnom zákroku alebo napríklad na citlivé zuby po ordinačnom bielení.
Aký zvoliť typ kefky?
Magnetická
Magnetické kefky prakticky nahradili kefky rotačné a oscilačno-rotačné. Magnetický pohon prenáša mikrovibrácie priamo do hlavice, čo zaručuje jemnú odozvu tela kefky a tichú prevádzku. Ďalej oceníte jednoduchosť čistenia – kefka sa presúva zo zuba na zub, netreba vykonávať žiadny ďalší pohyb.
Sonická
Sonické kefky napodobujú stierací pohyb, aký robíte manuálnou kefkou, ale vlákna sa pohybujú desať- aj viacnásobne rýchlejšie. Kmitaním rozprúdia zmes vody, slín a pasty, preto dokážu odstrániť zubný plak aj v ťažšie dostupných miestach. Pre svoju šetrnosť patria medzi najodporúčanejšie zubnými lekármi. Po novom sa môžete stretnúť so sonickými kefkami, ktoré poháňa magnetický motor namiesto štandardného elektromotorčeka.
Pri jednotlivých značkách kefiek si môžete všimnúť rozdielny počet čistiacich pohybov: dporúčame nebrať kefku pod 30 000 pohybov za minútu. Maximálne čísla sa potom pohybujú aj nad 80 000. Len pre predstavu: manuálnou kefkou vykonáme niekde medzi 300 až 600 pohybmi za minútu. To je, páni, rozdiel!
Ako je to s výdržou batérie?
Elektrická kefka spravidla vydrží aspoň týždeň bez nabíjania – záleží, ako dlho si chrup čistíte a či kefku používate ráno aj večer (niekto strieda manuálne a elektrické čistenie).
Samozrejme, príjemné je si na nutnosť nabíjania nespomenúť pokojne celý mesiac. Majte však na pamäti, že s pribúdajúcim vekom kefky bude baterka ochabovať.
Ako je to s výdržou batérie?
Zvážte typ človeka, ktorého chcete obdarovať. Cestuje veľa? Potom je povinnou výbavou cestovné puzdro (môže byť aj nabíjacie) alebo kefka, ktorá sa nabíja cez USB kábel.
Ak kupujete kefku ako darček, odporučíme k príslušenstvu prihodiť jedno balenie náhradných hlavíc. Tie sa vždy hodia!
V interiéri kúpeľní sa vyberajú obľúbené nabíjacie poháriky, z ktorých kefka nepadá.
UV sanitizér ddporúčame vybrať tým, ktorí sú jednoducho nadšenci do perfektnej hygieny alebo ich trápia vracajúce sa vírusové ochorenia. Sanitizér zvládne zlikvidovať až 99 % baktérií na hlavici, a to po každom čistení.
A čo ak sa predsa len netrafím?
Posledná, zato pálčivá otázka pod čiarou: čo keď sa napriek všetkej snahe skrátka netrafíte do gusta obdarovaného? Nezúfajte. Tovar v neporušenom obale nám môžete do 100 dní vrátiť. . Veríme, že nájdete tú pravú, najlepšiu elektrickú kefku na zuby. Nech už totiž vyberiete akokoľvek, pomôžete obdarovanému k zdravšiemu a krajšiemu úsmevu. A to je darček na nezaplatenie!