Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Dr. Mayer, Sencor alebo Eta: Ako si vedú lacnejšie elektrické kefky?

  • 5. apríla 2021

Chcete vyskúšať elektrickú kefku, ale zatiaľ sa vám do nej nechce toľko investovať? Na trhu je dnes už viac menších značiek, ktoré ponúkajú kefky s obstojným funkciami a pritom za nižšie ceny ako veľké značky. Ako sú na tom s ohľadom na kvalitu?

Dr. Mayer
Dr. Mayer

Nižšia cena nutne neznamená menej funkcií. Obzvlášť v prípade menších značiek. Za bežnú cenu základného modelu môžete získať kefku s viacerými čistiacimi režimami, v balení s cestovným puzdrom a aj v peknom dizajne. Pozreli sme sa na tri značky kefiek, ktoré sú lacnejšie, a pritom ponúkajú zaujímavé produkty.

Rotačné aj sonické kefky Dr. Mayer

Jednoduchý dizajn, nízke ceny a dostatok funkcií. To ponúkajú elektrické kefky Dr. Mayer. Základné modely rotačných kefiek sa cenovo pohybujú okolo desiatok eur. Sú tak jedinou značkou v našej ponuke, ktorá môže konkurovať značke Oral-B. Tá sa však pohybuje v rovnakej cenovej hladine v prípade základných modelov.

Zpozornit by ste ale mali v prípade sonických kefiek. Slušne vybavený model GTS2065 kúpite za 50 €. Disponuje štyrmi režimami čistenia, má 40 000 pohybov za minútu a klasický dvojminútový časovač. Celú recenziu nájdete v našom magazíne. Nový model GTS2085 je ešte lepšia a pritom sa cenovo pohybuje iba o 17 € vyššie. Má veľmi ľahké telo, príjemne malú hlavicu a 5 režimov čistenia. Ak teda hľadáte lacnejšiu sonickú kefku s funkciami oveľa drahších modelov, tak u Dr. Mayer rozhodne vyberiete. Len počítajte s tým, že s kefkami je kompatibilný vždy len jeden druh hlavíc, takže v tejto oblasti nemáte veľmi na výber.

Farebnosť značky Sencor

Značka Sencor je známa pre svoje farebné kuchynské roboty. S farbami nešetrí ani v prípade elektrických kefiek. Sonickú kefku pre deti môžete kúpiť v zelenej, modrej alebo ružovej farbe. Podľa nás spĺňajú všetky požiadavky, ktoré môžete na detskú kefku mať. Na celú recenziu sa môžete pozrieť v magazíne.

Taktiež kefky pre dospelých sú dostupné v niekoľkých farbách. Všetky majú v balení cestovné puzdro, a buď ide o modely s režimami čistenia, alebo s výberom intenzít jedného režimu. Aj tieto kefky sme podrobili priamej recenzii. Baví nás hlavne farebným prevedením a príjemnosťou pri čistení. Na výber máte z dvoch druhov hlavíc, bohužiaľ ani jeden typ nemá jemné vlákna.

Česká značka Eta

V ponuke českého výrobcu Eta nájdete aj elektrické kefky pre deti aj pre dospelých. Ceny tých detských sú nižšie, než v prípade Sencor, prevedením si nás ale toľko nezískali. Naopak sonické kefky pre dospelých nás veľmi zaujali. Najobľúbenejším modelom je Eta Sonetic 1707, ktorý má v balení UV sanitizér pre čistenie hlavíc. Zároveň disponuje tromi režimami čistenia a nájdete medzi nimi aj jemný režim, ktorý je vhodný pre začiatočníkov a osoby s citlivými zubami.

Ak by ste hľadali niečo luxusnejšie, potom vyhľadajte model Eta Sonetic Smart 7707. Čierne prevedenie, prepojenie s aplikáciou v smartfóne a päť režimov čistenia. To môžete zvyčajne čakať od rádovo drahších sonických kefiek. Túto dostanete za 95 €.

Kúpiť alebo nie?

Kefky za nižšie ceny a s dostatočným množstvom funkcií sú vhodné pre niekoho, kto hľadá svoju prvú elektrickú kefku a zároveň nechce investovať vysoké sumy. Môže vôbec nastať nejaký problém? Jediné, s čím môžete bojovať, je výber a dostupnosť náhradných hlavíc. Často máte na výber iba jeden alebo dva. Ak vám nebudú vyhovovať, žiaľ nekúpite ani u inej značky, pretože ich hlavice nebudú s vašou kefkou kompatibilné.

Kartáčky za nižší ceny a s dostatečným množstvím funkcí jsou vhodné pro někoho, kdo hledá svůj první elektrický kartáček a zároveň nechce investovat vysoké částky. Může vůbec nastat nějaký problém? Jediné, s čím můžete bojovat, je výběr a dostupnost náhradních hlavic. Často máte na výběr pouze jeden nebo dva. Pokud vám nebudou vyhovovat, bohužel nepořídíte ani u jiné značky, protože jejich hlavice nebudou s vaším kartáčkem kompatibilní.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

S článkom súvisí: