Listerine je pôvodne označenie pre dezinfekciu, ako ústna voda odstraňujúca zápach z úst vystupuje od roku 1920. V súčasnosti patrí značka Listerine pod americkú farmaceutickú firmu Johnson&Johnson. Listerine vnáša inovácie do oblasti boja proti zápalom v ústach. Okrem ústnych vôd sa Listerine sústreďuje aj na výrobu zubných kefiek.

Zloženie

Listerine produkuje i vody vhodné pre deti. Obsahujú pridaný fluorid, ktorý posilňuje zuby a znižuje riziko zubného kazu až o 40% viac než samotné čistenie zubov. Listerine je dodávaný v niekoľkých veľkostiach balení, od 95 ml až do 1 l.

Prečo práve Listerine?

Ústne vody Listerine (Total Care, Professional, Zero, Coolmint atď.) posilňujú zubnú sklovinu aj na ťažko dostupných miestach a pomáhajú chrániť zuby proti kazom. Podporujú náhradu stratených minerálov v dôsledku porušenia skloviny kyselinou. Ústna voda Listerine je vyrobená za účelom ničenia škodlivých baktérií a znižovania zubného povlaku v medzizubnom priestore. Pozitívne ovplyvňuje svieži dych. Vyberať môžete z niekoľkých druhov ústnych vôd.

Total Care

ListerineTotal Care je ideálny doplnok každodennej ústnej hygieny. Redukuje tvorbu zubného kameňa a pomáha udržiavať zuby prirodzene biele.

Professional

Z radu Professional môžete vyberať tri ústne vody, a to Professional Sensitivity TherapyProfessional Fluoride Plus a Professional Gum Therapy. Sensitivity Therapy chráni zubnú sklovinu a je vyvinutá ako prevencia zvýšenej citlivosti zubov. Ústna voda Fluoride Plus chráni ďasná, posilňuje sklovinu, účinne ničí baktérie a dlhodobo udržuje svieži dych. Gum Care je špičková ústna voda na liečbu zápalu ďasien a dennú ochranu ďasien.

Zero

Listerine Zero je prémiová ústna voda bez obsahu alkoholu. Posilňuje zubnú sklovinu a pomáha udržiavať zuby prirodzene čisté.

Coolmint

Jedna z prvých ústnych vôd Listerine. Variant Coolmint poskytuje účinnú ochranu pred zubným povlakom a pretrvávajúci pocit sviežeho dychu.

Total Care Sensitive

Špeciálne vyvinutá ústna voda Total Care Senstitive poskytuje Vašim ústam komplexnú starostlivosť a zároveň chráni citlivé zuby.

Stay White

Ústny výplach Listerine Stay White z prémiového radu chráni zubnú sklovinu pred demineralizáciou a pomáha udržiavať zuby prirodzene biele.

Advance White

U bieliacej ústnej vody Listerine Advance White je preukázané, že bieli zuby viac, než pri čistení zubov bežnou zubnou pastou.

Fresh Burst

Listerine Fresh Burst sa postará o Váš svieži dych a zároveň posilňuje zubnú sklovinu, a pomáha tak chrániť pred zubným kazom.

Cool Citrus

Osviežujúca ústna voda Cool Citrus s citrusovou príchuťou, ktorá účinne redukuje zubný povlak a baktérie a je vhodná na každodennú ústnu hygienu.

Smart Rinse

Pre zábavnejšie čistenie zubov. Listerine Smart Rinse priťahuje a farbí zvyšky jedla a baktérií, ukazuje deťom dôkaz v umývadle, a tým robí čistenie zubov zábavnejšie a motivujúce. Ústna voda vyvinutá špeciálne pre deti od 6 do 12 rokov na každodenné použitie. Obsahuje látky vhodné na starostlivosť o citlivý detský chrup.


Keď nechcete siahnuť vedľa