Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Prehľad ústnych vôd Listerine

 • 13. januára 2021

Každý, kto sa o svoje zuby stará, asi pozná ústne vody Listerine. Ideálny doplnok každodenného čistenia zubov. Dnes už môžete vyberať z niekoľkých druhov. V čom sa vlastne líšia? A ktorá bude tá najlepšia pre vás?

Ústne vody Listerine
Ústne vody Listerine

Účinné látky

Zloženie ústnych vôd Listerine je unikátne. Za antibakteriálny účinok vďačí štvorici esenciálnych olejov: tymolu, eukalyptolu, mentolu a methylsalicytátu. Tie znižujú množstvo baktérií v ústach, a tým obmedzujú tvorbu a hromadenie zubného plaku, ktorý je hlavnou príčinou zápalu ďasien, vzniku zubného kazu alebo kameňa.Veľkou výhodou ústnych vôd Listerine je možnosť ich používať dlhodobo a každý deň. Vhodné sú aj pre nositeľov fixných strojčekov a iných ortodontických aparátov.

Druhy ústných vôd Listerine

Osvieženie úst s prírodnými zložkami

 • Gum Protection Mild Taste – jemná príchuť s 96 % prírodných zložiek na posilnenie ďasien. Vďaka absencii alkoholu nevysušuje ústa s zaručuje svieži dych.
 • Teeth Protection Mild Taste – určená na posilnenie zubov. Používa 96 % prírodných zložiek a neobsahuje alkohol, takže chuť je príjemne jemná. Obsahuje 220 ppm fluoridov.
Prírodne vody Listerine

Účinne osvieženie a antibakteriálny účinok

 • Cool Mint – intenzívna mätová príchuť s alkoholem dodá okamžitý pocit sviežosti. Neobsahuje fluoridy. Vhodná pre dospelých a deti od 12 rokov.
 • Cool Mint Mild Taste – jemnejší variant klasickej vody Cool Mint, ale bez obsahu alkoholu. Obsiahnuté množstvo fluoridov (220 ppm) prispieva k posilneniu zubnej skloviny. Možno používať už od 6 rokov.
 • Fresh Ginger & Lime Mild Taste – prírodné výťažky zo zázvoru a limety dodávajú vode unikátnu príchuť. Vďaka absencii alkoholu je veľmi jemná. Obsahuje 220 ppm fluoridov pre posilnenie zubov. Vhodná pre dospelých a deti od 6 rokov.
 • Fresh Burst – spôsobí explóziu mätovej príchute v ústach podporenou obsiahnutým alkoholom. Je vhodná pre všetkých priaznivcov výrazného osvieženia už od 12 rokov. Neobsahuje fluoridy.
Antibakteriálne vody Listerine

Okrem antibakteriálnej funkcie majú aj ďalšie účinky

 • Total Care – chuťovo najsilnejšia s obsahom alkoholu a 220 ppm fluoridov. Chlorid zinočnatý chráni pred mineralizáciou zubného povlaku. Vhodná pre dospelých a deti od 12 rokov.
 • Total Care Mild Taste – jemnejší variant, bez obsahu alkoholu, tiež s 220 ppm fluoridov. Chlorid zinočnatý chráni pred mineralizáciou zubného povlaku. Vhodná pre dospelých a deti od 6 rokov.
 • Total Care Sensitive – určená pre citlivé zuby, prispieva k posilneniu skloviny a jej ochrane pred zvýšenou citlivosťou. Bez alkoholu a s obsahom 220 ppm fluoridov. Dusičnan draselný chráni zuby pred ostrou bolesťou z citlivosti. Vhodná pre všetkých od 12 rokov.
 • Stay White – výraznejšia chuť s alkoholom. Obsiahnutý chlorid zinočnatý chráni zuby pred mineralizáciou zubného povlaku. Neobsahuje fluoridy a je vhodná pre všetkých od 12 rokov.
 • Advanced White Mild Taste – jemná príchuť bez alkoholu, pre udržanie svetlého odtieňa zubov obsahuje polyfosforečnany. Množstvo fluoridov 220 ppm prispieva k posilneniu skloviny. Vhodná pre dospelých a deti od 12 rokov.
 • Green Tea – vhodná už od 6 rokov, neobsahuje alkohol a primerané množstvo fluoridov (220 ppm). Výťažky zo zeleného čaju jej dodávajú príjemnú chuť. Prispieva k ochrane pred zubným kazom.
Antibakteriálne vody Listerine s ďalšími benefitmi

Bez alkoholu s funkciou zvýraznenia plaku

 • Berry – o antibakteriálny účinok sa stará Cetylpyridinium Chlorid. Je vhodná už od 6 rokov, obsahuje 100 ppm fluoridov pre ochranu skloviny. Zaujme jahodovo-malinovou príchuťou.
 • Mint – má rovnaké vlastnosti ako variant Berry, ale sviežosť podporí jemná príchuť mäty.
Detský rad

Ktorú ústnu vodu Listerine vybrať?

U ústne vody záleží, či uprednostňujete vodu s alkoholom alebo bez neho. Potom sa Vám výber zúži a stačí vyberať podľa príchute a požiadavkov na riešenie konkrétneho problému v ústnej dutine. O spoľahlivé osvieženie dychu sa totiž postarajú všetky ústne vody Listerine.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu