Fungujeme bez obmedzení – sklad i expedícia objednávok bežia na plné obrátky. Ako nakupovať počas karantény?

Fungujeme bez obmedzení – sklad i expedícia objednávok bežia na plné obrátky. Ako nakupovať počas karantény?

Prehľad ústnych vôd Listerine

Každý, kto sa o svoje zuby stará, asi pozná ústne vody Listerine. Vedeli ste ale, že neexistuje len jeden druh, ale je ich oveľa viac? Líšia sa zvyčajne zložením, príchuťou alebo tiež určením na konkrétne problémy ústnej dutiny. Aby ste vedeli, ktorú ústnu vodu Listerine si pri ďalšom nákupe vybrať, spísali sme pre Vás najdôležitejšie vlastnosti jednotlivých druhov.

Na začiatok začneme základným rozdelením. Medzi ústnymi vodami Listerine môžete rozlíšiť základný, profesionálny a prémiový rad. Je to najmä preto, aby ste vždy lepšie vedeli, ktorá ústna voda vyhovie Vašim potrebám najlepšie.

Zloženie ústnych vôd Listerine je unikátne. Najmä tak pomáha redukovať tvorbu zubného povlaku a kameňa a tiež prispieva k ochrane a posilneniu zdravia zubov. Vďaka svojim vlastnostiam je väčšina ústnych vôd Listerine vhodná aj pre nositeľov fixných strojčekov a iných ortodontických aparátov.

Základný rad ústnych vôd Listerine

CoolMint

Táto osviežujúca ústna voda so silnou mätovou arómou bola jednou z prvých, ktorú značka Listerine predstavila na trhu. Vďaka svojmu zloženiu ústna voda Listerine Cool Mint pomáha znížiť usadzovanie zubného povlaku a ničí baktérie spôsobujúce jeho vznik. Kompletné zloženie nájdete v e-shope.

Cool Citrus

Ak nemáte radi mentolovú príchuť, stavte na variant predchádzajúcej ústnej vody s citrusovou príchuťou. Tá opäť pomáha redukovať usadzovanie zubného povlaku a ničí baktérie v ústach. Používať ju môžete bez obáv každý deň. Ak Vás zaujíma kompletné zloženie ústnej vody Listerine Cool Citrus, pozrite sa do e-shopu

FreshBurst

Bojovať proti zápachu z úst môžete pomocou ústnej vody Listerine FreshBurst. Antiseptické účinky tejto ústnej vody sú silné vďaka obsahu prírodných silíc. Báť sa nemusíte ani zafarbenia skloviny. Kompletné zloženie môžete nájsť v e-shope.

Teeth & Gum Defence

Každodenné používanie ústnej vody Teeth & Gum Defence zaisťuje odstránenie baktérií aj z ťažko dostupných miest a dlhodobo svieži dych vďaka osviežujúcej mätovej príchuti. Aké silice a ďalšie látky táto ústna voda obsahuje, nájdete v e-shope.

Teraz je čas presunúť sa k prémiovému radu ústnych vôd Listerine

Stay White

To je prvá ústna voda Listerine, ktorá pomáha udržiavať výsledky po bielení zubov a zároveň zabraňuje usadzovaniu zubného povlaku na zuboch. Pre kompletné zloženie ústnej vody Stay White sa pozrite do e-shopu.

Advanced White

Ak ste podstúpili bielenie zubov alebo používate na odstránenie povrchových škvŕn bieliacu zubnú pastu, potom ako doplnkovú starostlivosť oceníte Listerine Advanced White. Tá pomáha zosvetliť zuby a udržať ich svetlejší odtieň po dlhšiu dobu. Zároveň obsahuje fluoridy, ktoré prispievajú k posilneniu zubnej skloviny. Úplné zloženie tejto ústnej vody nájdete v e-shope.

Zero

Aj ústna voda bez alkoholu môže osviežovať dych a chrániť pred usadzovaním zubného povlaku. Ideálnou voľbou je v takom prípade Listerine Zero, ktorá aj bez prítomnosti alkoholu osviežuje dych a chráni Vaše zuby. Viac sa o tejto ústnej vode dočítate v e-shope.

Total Care

Niekoľko ústnych vôd prémiového radu nesie označenie Total Care. Táto verzia Total Care je vhodná pre každodennú ústnu hygienu a pýši sa tým, že pomáha redukovať tvorbu zubného kameňa a udržiavať tak prirodzený odtieň zubov. Celkové zloženie tejto ústnej vody nájdete v e-shope.

Total Care Zero

Ak máte radšej ústne vody bez alkoholu, ktoré ale aj tak pomáhajú udržiavať Vaše zuby zdravé, tak si môžete vybrať Listerine Total Care Zero. Tá je vhodná pre každodenné použitie. Ak chcete poznať jej zloženie, nájdete ho v e-shope.

Total Care Enamel Guard

Pre ochranu zubnej skloviny siahnite po ústnej vode Listerine Enamel Guard. Vďaka svojmu špeciálnemu zloženiu táto ústna voda obnovuje zdravie zubnej skloviny a pomáha ničiť baktérie v ťažko dostupných priestoroch. 

Total Care Sensitive

V rade ústnych vôd Listerine Total Care nájdete aj verziu Sensitive pre citlivé zuby. Rovnako ako ostatné ústne vody Listerine pomáha predchádzať usadzovaniu zubného povlaku, osviežuje dych, ale najnovšie poskytuje aj ochranu citlivým zubom. Jej zloženie si môžete prečítať v e-shope.

A nakoniec sa dostávame k ústnym vodám Listerine z radu Professional

Professional Fluoride Plus

Ak hľadáte ústnu vodu s vyšším obsahom fluoridov, potom Vám bude vyhovovať Listerine Professional Fluoride Plus. Tá obsahuje dvojnásobok fluoridov ako ostatné ústne vody Listerine. Zároveň pomáha znižovať množstvo usadeného zubného povlaku. Zloženie si môžete pozrieť v e-shope.

Professional Sensitivity Therapy

Profesionálnu starostlivosť o citlivé zuby ponúka Listerine Professional Sensitivity Therapy. Mätová príchuť osviežuje dych a primerané množstvo fluoridov pomáha predchádzať zvýšenej citlivosti zubov. Jej zloženie nájdete v e-shope.

Professional Gum Therapy

Tretia z profesionálneho radu ústnych vôd je Listerine Professional Gum Therapy. Táto špeciálne vyvinutá ústna voda pomáha predchádzať zápalom a krvácaniu ďasien. Zároveň vytvára ochrannú vrstvu na zuboch a ďasnách a poskytuje tak naozaj profesionálnu ochranu ústnej dutiny. Celkové zloženie tejto ústnej vody nájdete v e-shope.

Ktorú ústnu vodu Listerine vybrať?

U ústnej vody záleží, či uprednostňujete vodu s alkoholom alebo bez neho. Potom sa Vám výber zúži a stačí vyberať podľa príchutí a požiadaviek na prospešnosť ústnej vody v konkrétnom probléme. O spoľahlivé osvieženie dychu sa totiž postarajú všetky ústne vody Listerine.

Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu