Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Vyberte si žuvačky, ktoré Vám budú vyhovovať

Aj keď je vždy lepšie si vyčistiť zuby, keď sme na cestách alebo v reštaurácii, nie je táto možnosť úplne reálna. Preto často siahame po žuvačkách, ktoré máme vždy po ruke a ktoré naozaj osviežia dych po jedle. Vedeli ste ale, že existujú aj žuvačky, ktoré pomáhajú zosvetľovať zuby alebo lepšie zabraňujú vzniku zubného kazu?

Žuvačky
Žuvačky

Čím začať?

„Žujte po každom jedle,“ hovorí známa reklama. Pravda je taká, že pri žuvaní sa Vám v ústach tvorí viac slín, ktoré pomáhajú rozpúšťať zubný povlak. A pretože je zubný povlak hlavnou príčinou zubného kazu, potom je jasné, že žuvačky prispievajú aj k obmedzeniu tvorby zubného kazu. Vybrať si ale môžete aj žuvačky so správnymi zložkami, ktoré svoju prácu robia ešte lepšie.

Druhy žuvačiek

S antiseptickým účinkom

Pre osoby trpiace zápachom z úst

Zápach z úst môže byť jednou z vecí, ktorú riešime pravidelným žuvaním. Ak je u Vás zápach z úst spôsobený suchosťou úst, potom existujú špeciálne druhy žuvačiek, ktoré obsahujú špeciálne zvlhčujúce alebo antiseptické zložky.

S xylitolom

Pre osoby s vyššou mierou usadzovania zubného povlaku

Je úplne normálne, že sa Vám počas dňa na zuboch usadzuje zubný povlak. Horšie na tom je, že baktérie zubného povlaku sú najčastejšou príčinou vzniku zubného kazu. Žuvačky s xylitolom ale pomáhajú znižovať riziko množenia baktérií v ústach. Preto sú vhodné aj pre osoby, ktorým sa viac usadzuje zubný povlak.

So zosvetľujúcim účinkom

Pre lepšie udržanie vybieleného odtieňa zubov

Keď už investujete do bielenia, je jasné, že chcete, aby bol výsledok vidieť čo najdlhšie. S tým Vám pomôžu bieliace zubné pasty, ale trochu pomôcť si môžete aj žuvačkami. Tie obsahujú látky, ktoré viac pomáhajú rozpúšťať zubný povlak a bojujú proti jeho usadzovaniu. Tieto žuvačky často nie sú určené na celodenné žuvanie, ale vždy len na krátku dobu po jedle, aby sa vstrebali účinné látky.

Pro děti

Pro děti, které nemají rády osvěžující žvýkačky

Poměrně hodně dětí hodně rádo žvýká. Žvýkačky jsou poměrně dobrá náhrada za bonbóny, jen je potřeba ohlídat, aby děti vždy žvýkačku včas vyplivly. Dětské žvykačky s obsahem xylitolu mají velkou výhodu, protože pomáhají zabraňovat usazování zubního plaku.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

S článkom súvisí: