Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako si vybrať medzi bežnými ústnymi vodami?

Po zubnej paste siahame každý deň. Ráno aj večer. Niekedy dokonca aj po obede. Niekto vyberie práve tú, ktorá je po ruke, niekto vyberá takú, čo má najnižšiu cenu a niekto si skrátka jednu obľúbi a nakupuje ju stále dookola. Chcete si ale vybrať poriadne? Tak s tým Vám poradíme.

Ako si vybrať medzi bežnými ústnymi vodami?
Ako si vybrať medzi bežnými ústnymi vodami?

Čím začať?

Výber ústnej vody je zvyčajne podstatne ľahší, než výber inej starostlivosti o ústnu dutinu. Je to najmä preto, že ústna voda je iba doplnkom ústnej hygieny a sama o sebe čistenie zubov nezvládne. Pokiaľ ste ale zvyknutí ústnu vodu používať, tak môžete staviť na druhy, ktoré Vám pomôžu riešiť niektoré problémy v ústnej dutine.

Aké problémy Vás trápia?

Citlivé zuby - Práve preto, že tento problém sužuje najväčšie množstvo populácie, môžete vyberať ústnu vodu, ktorá prispeje k zníženiu citlivosti zubov. Tieto ústne vody spoznáte podľa toho, že v názve majú označenie Sensitive. V kombinácii s vhodnými zubnými pastami a správnou technikou čistenia znižujú citlivosť zubov.

Zápal alebo krvácanie ďasien - Druhý najčastejší problém, ktorý v ústnej dutine máme. Na jeho vyriešenie je najdôležitejšie správne čistiť zuby a používať medzizubnú kefku. K spevneniu ďasien ale môže prispieť aj správne zvolená ústna voda. Najčastejšie sa používajú ústne vody obsahujúce chlórhexidín, ale tie sú len na krátkodobé použitie. Lepšie je potom zvoliť nejakú bylinnú ústnu vodu, alebo bežne určenú pre lepšiu starostlivosť o ďasná.

Zápach z úst - Aj ten môže byť problémom vedúcim Vás k používaniu ústnej vody. Ak trpíte zápachom z úst spôsobeným suchosťou úst, tak sa v každom prípade vyhnite ústnym vodám s alkoholom, ktorý ústnu dutinu ešte viac vysuší. Naopak sú k dostaniu špeciálne ústne vody na zvlhčenie ústnej dutiny, ktoré Vám s riešením problému pomôžu.

Z čoho môžem vyberať?

Medzi bežnými ústnymi vodami nájdete ako ties alkoholom, tak tie bez alkoholu. V tomto ohľade sa rozhodujte podľa Vašich preferencií, ale myslite na to, že alkohol vysušuje sliznicu. Vybrať si tu môžete aj ústne vody vhodné pre citlivé zuby alebo pre problematické ďasná. Zvyčajne platí, že bežné ústne vody môžete používať každý deň a dlhodobo. Nemusí to však platiť pre všetky ústne vody tejto kategórie, preto si vždy dobre prečítajte parametre jednotlivých ústnych vôd.

Dôležité vlastnosti

Obsah fluoridov

Väčšina ústnych vôd obsahuje fluoridy, ktoré by mali prispieť k posilneniu zubnej skloviny. Štandardné množstvo v ústnych vodách je do 300 ppm. Niektoré ústne vody obsahujú vyššie množstvo, to je potom určené až pre osoby od 12 rokov a len na občasné používanie.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu