KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako vyberať príslušenstvo k elektrickým kefkám?

Keď si vyberiete elektrickú zubnú kefku, skôr alebo neskôr môžete stať pred výberom nejakého potrebného príslušenstva. Nová nabíjačka, cestovné puzdro, držiak na hlavice - čokoľvek z toho môžete raz potrebovať. Ako ale spoznať, čo sa k Vašej kefke hodí?

Ako vyberať príslušenstvo k elektrickým kefkám?
Ako vyberať príslušenstvo k elektrickým kefkám?

Čím začať?

Rovnako ako to platí pri výbere náhradných hlavíc ku kefke, tak aj u ostatného príslušenstva musíte vyberať len v rámci danej značky. Skrátka príslušenstvo nie je kompatibilné naprieč značkami. Vďaka tomu ale tiež narazíte na úskalia, že pre niektoré značky elektrických kefiek určité druhy príslušenstva nenájdete.

Druhy príslušenstva

Cestovné puzdrá

Cestovné puzdrá sú pri niektorých modeloch súčasťou balenia. Ak sa Vám puzdro rozbije alebo ste si zaobstarali kefku bez puzdra, tak uvítate možnosť si puzdro dokúpiť. Bežne dostupné sú puzdrá pre kefky Oral-B a Philips Sonicare. V prípade ostatných značiek je zvyčajne potrebné obrátiť sa na výrobcu a ich autorizované servisy.

Nabíjačky a nabíjacie stojančeky

Keď sa u elektrickej kefky pokazí nabíjačka, tak máte problém. Výhodou je, že k najpredávanejším kefkám Philips Sonicare a Oral-B sú nabíjačky bežne dostupné. Pri ostatných značkách je to rovnaké ako u ďalšieho príslušenstva a budete sa teda musieť opýtať v autorizovaných servisných strediskách.

Ostatné príslušenstvo a náhradné diely

Ďalšie druhy príslušenstva, ktoré čas od času môžete potrebovať, sú dostupné veľmi ťažko. Patria sem niektoré držiaky na hlavice, náhradné tela kefiek a ďalšie špecifické príslušenstvo. Zvyčajne je v takomto prípade nutné navštíviť autorizované servisy, ktoré Vám oznámia, či toto príslušenstvo možno dokúpiť.

Dôležité vlastnosti

Typové číslo

Toto sa týka iba príslušenstva k elektrickým zubným kefkám Braun Oral-B. Typové číslo Braun je štvormiestny kód, ktorý nájdete vyrazený na spodnej strane Vašej elektrickej kefky. Podľa typového čísla sa potom spoznáva kompatibilita príslušenstva s danými kefkami Braun Oral-B.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu