Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako vyberať náhradné hlavice k elektrickým kefkám?

Rovnako ako musíte meniť klasickú zubnú kefku, tak aj hlavice pri elektrických kefkách si žiadajú každé tri mesiace výmenu. Ako sa ale v ponuke náhradných hlavíc vyznať a ako vybrať tú správnu, ktorá Vám bude vyhovovať?

Náhradné hlavice k elektrickým kefkám
Náhradné hlavice k elektrickým kefkám

Čím začať

Pretože náhradné hlavice nie sú kompatibilné naprieč značkami, je potrebné pred začiatkom výberu poznať značku a najlepšie ešte typ kefky. V takom prípade totiž budete mať väčšiu istotu, že vyberiete správne hlavice. Aj keď ale vyberáte hlavice od rovnakej značky, ako máte kefku, tak ešte nemusí na 100% platiť, že budú hlavice kompatibilné priamo s Vašou kefkou. Je preto vždy potrebné overiť, či je hlavica určená priamo pre Vašu kefku.

Máte problém so zubami?

  • Citlivé zuby - Pre osoby s citlivými zubami všeobecne platí, že by mali používať veľmi jemné kefky. Preto sú k dispozícii aj hlavice k elektrickým kefkám s veľmi jemnými vláknami, ktoré sú dostatočne šetrné k citlivým zubom.
  • Usadzuje sa mi povlak na ťažko dostupných miestach - Tento problém trápi mnoho ľudí, a pretože odstraňovanie zubného povlaku je dôležité, je potrebné nájsť hlavicu, s ktorou sa dostanete aj do ťažko dostupných priestorov. Takéto hlavice sú menšie a majú rôzne dĺžky vlákien. Voliť tiež môžete hlavice, ktoré majú lepšie výsledky pri medzizubnom čistení.
  • Zuby bez problémov - V takom prípade môžete vyberať zo všetkých druhov hlavíc takú, ktorá Vám bude pri čistení najviac príjemná.

Z čoho môžem vyberať

Tu záleží na ponuke jednotlivých značiek. Jednoznačne najväčší výber náhradných hlavíc ponúka ku svojim kefkám značky Braun Oral-B a Philips Sonicare. Pri oboch značkách nájdete jemnéhlavice na čistenie citlivých zubov a ďasien, ďalej tiež hlavice na lepšie odstraňovanie škvŕn zo zubovalebo hlavice na lepší dosah i do ťažko dostupných miestv ústach. Značka Oral-B tiež ponúka špeciálne hlavice na čistenie zubov s fixnými strojčekmi. Oproti tomu Philips Sonicare má takmer všetky typy hlavíc v dvoch veľkostiach – Standard a Mini. Veľkosť Standard je určená na bežné čistenie, veľkosť Mini volia osoby s menšou čeľusťou.

Pri ostatných značkách môžete k jednotlivým kefkám vyberať z jedného alebo maximálne dvoch druhov hlavíc, ktoré sa od seba líšia tvrdosťou vlákien kefky.

Dôležité vlastnosti

Tvrdosť vlákien

Najčastejšie máte na výber z dvoch tvrdostí – stredne mäkké a mäkké vlákna. Tvrdosť vyberajte podľa toho, aký pocit pri čistení máte. Ak ste zvyknutí používať veľmi jemné kefky, potom je potrebné vybrať hlavice s jemnými vláknami. Oproti tomu, či používate bežné kefky so strednou tvrdosťou, tak vyberajte aj hlavice so stredne mäkkými vláknami.

Určenie hlavice

Niektoré značky majú hlavice rozdelené podľa toho, pre aké čistenie sú určené. Preto na citlivé zuby ľahko vyberiete hlavice s označením Sensitive, na odstránenie viac škvŕn a zubného povlaku zase hlavice, ktoré sú určené pre tento problém. Určenie hlavice vždy nájdete vypísané v parametroch jednotlivej hlavice.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu