Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako vyberať príslušenstvo k ústnym sprchám?

Možno pri zakúpení ústnej sprchy ani nenapadne, že by ste niekedy mohli potrebovať iný náhradný diel než trysku. Stať sa ale môže čokoľvek, na sprche sa Vám niečo pokazí. Niekedy ale môže tiež niečo chýbať . Trebárs držiak na pripevnenie ústnej sprchy na stenu. Ako si vybrať ale príslušenstvo správne?

Príslušenstvo k ústnym sprchám
Príslušenstvo k ústnym sprchám

Čím začať?

Či už vyberáte náhradnú trysku alebo iné príslušenstvo, môžete vyberať len v rámci jednej značky. Môže sa teda stať, že sa Vám bude hodiť príslušenstvo, ktoré ale s Vašou sprchou nebude kompatibilné. Majte preto vždy na pamäti, že vyberáte v rámci jednej značky a tiež podľa modelu ústnej sprchy, ktorý vlastníte.

Druhy príslušenstva

Náhradná rukoväť

Jednými z najčastejšie dokupovaného príslušenstva sú náhradné rukoväte. Po rokoch používania ústnej sprchy sa môže stať, že hadička vedúca od sprchy k rukoväti v niektorom mieste praskne a voda Vám týmto miestom začne pri čistení unikať. Narušiť sa ale môže aj zapínacie tlačidlo alebo miesto na uchytenie trysky. Preto sú bežne k dispozícii u niektorých značiek náhradné rukoväte ústnych spŕch.

Držiak na stenu

Pretože stolné ústne sprchy zaberú v kúpeľni pomerne veľa miesta. Riešením môže byť pripevnenie ústnej sprchy na stenu pomocou špeciálneho držiaka. Ten ale často nedostanete v balení priamo so sprchou. Držiak musí byť určený priamo pre váš model ústnej sprchy, na iný by nepasoval, preto sa pred výberom vždy uistite, že bude s Vašou sprchou kompatibilný.

Dôležité vlastnosti

Typové číslo

Toto sa týka iba príslušenstva k elektrickým zubným kefkám Braun Oral-B. Typové číslo Braun je štvormiestny kód, ktorý nájdete vyrazený na spodnej strane Vašej elektrickej kefky. Podľa typového čísla sa potom spoznáva kompatibilita príslušenstva s danými kefkami Braun Oral-B.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu