Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Akú vybrať cestovnú ústnu sprchu?

Čistenie medzizubných priestorov by malo byť súčasťou každého dňa. Ak máte veľmi úzke medzizubné priestory, tak môžete použiť zubnú niť alebo ústnu sprchu. Cestovné ústne sprchy sú pekným riešením, ktoré ušetria priestor a zároveň poskytnú komfort pri čistení. Akú si vybrať?

Cestovné ústne sprchy
Cestovné ústne sprchy

Čím začať?

Keď už sa rozhodnete pre cestovnú ústnu sprchu, už ste s výberom v podstate za polovicou. Teraz už stojíte len pred rozhodnutím, akú konkrétnu sprchu vyberiete, aké bude mať čistiace režimy alebo spôsob napájania.

Využitie ústnej sprchy

Čistenie medzizubných priestorov - Po ústnej sprche v tomto prípade siahnite, ak máte veľmi úzke medzizubné priestory a nedostanete sa do nich pomocou medzizubnej kefky. Výhodou pre takéto čistenie je ústna sprcha, ktorá má vysokú hodnotu tlaku prúdu vody, aby bol povlak účinne odstránený.

Masáž ďasien - Pre lepšiu kondíciu ďasien sa používajú ústne sprchy k ich masáži. Masáž ďasien je dobrou prevenciou zápalu ďasien, ale pomáha aj pri jeho liečbe. Pri výbere ústnej sprchy sa v tomto prípade poobzerajte po sprche, ktorá buď disponuje režimom masáž alebo u nej môžete nastaviť jemnejšiu intenzitu prúdenia tekutiny.

Z čoho môžem vyberať?

Ponuka cestovných ústnych spŕch už je širšia, než bývala. Tieto ústne sprchy sú ideálne pre osoby, ktoré majú menej miesta v kúpeľni, alebo potrebujú sprchu prevážať. Cestovné ústnej sprchy majú zabudované nádržky na vodu, ktoré sa líšia veľkosťou. Rozdiel medzi sprchami je tiež v tom, že majú rôzne režimy čistenia. Niektoré cestovné sprchy majú iba jeden režim, iné sprchy majú až štyri režimy, ktoré sa líšia okrem iného intenzitou prúdenia tekutiny.

Dôležité vlastnosti

Nastavenie tlaku vody

Úzko súvisí s čistiacimi režimami. U niektorých cestovných spŕch máte jeden čistiaci režim, ale napríklad možnosť nastaviť si jednu z dvoch intenzít tlaku vodu. Pri iných sprchách potom máte na výber z viacerých režimov, ktoré majú rôzne intenzity prúdenia vody.

Spôsob prevádzky

Cestovné ústne sprchy sa ponúkajú buď na tužkové batérie alebo nabíjací akumulátor. Oboje majú svoje výhody. Tužkové batérie kedykoľvek vymeníte, len ich musíte mať pre všetky prípady pri sebe, pretože u tých nemožno sľúbiť dobu prevádzky. U akumulátorových nemusíte myslieť na výmenu batérií, ale zase je potrebné mať pri ruke nabíjačku.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu