Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako vybrať vhodný zubný gél?

Zubný gél - niečo trochu iné než zubná pasta, aj keď používaný môže byť aj rovnakým spôsobom. Zubné gély pomáhajú riešiť špecifické problémy, niektoré sa používajú lokálne, iné nahrádzajú zubnú pastu. Záleží podľa druhu. Ako sa v tomto všetkom vyznať?

Ako vybrať vhodný zubný gél?
Ako vybrať vhodný zubný gél?

Čím začať?

Na používanie zubného gélu sa najčastejšie prikláňame v prípade, že nás trápia nejaké špecifické problémy. To môžu byť citlivé zuby, mokvajúce ďasná alebo napríklad suché ústa. Podľa účinnosti sú potom gély určené na dlhodobé alebo krátkodobé použitie.

Aké máte problémy?

Citlivé zuby - Citlivé zuby sú problémom, ktorý trápi veľké množstvo populácie. Citlivosť na studené a teplé nápoje, sladké alebo kyslé pokrmy je nepríjemná. Jednotkou sú v tomto prípade gély značky GC, ktoré obsahujú mliečne proteíny a pomáhajú po bielení zubov, odstránenie zubného kameňa, po odstránení fixných strojčekov aj pri častejšom výskyte zubného kazu.

Zápaly a krvácanie ďasien - Pri zápaloch ďasien je samozrejme najdôležitejšie kvalitné čistenie zubov. Pomôcť si v starostlivosti ale môžete aj špeciálnymi gélmi, ktoré upokojujú a sťahujú ďasná. Takéto gély najčastejšie obsahujú chlórhexidín, ktorý pôsobí antibakteriálne. K dispozícii sú ale tiež gély, ktoré obsahujú prírodné látky a byliny, ktoré sťahujú ďasná a zmierňujú tak krvácanie.

Suché ústa - Problém suchých úst spôsobuje nepríjemný zápach z úst. Preto sú k dispozícii gély, ktoré zvlhčujú ústa, zvyšujú tvorbu slín a tým redukujú aj zápach spôsobený suchosťou.

Z čoho môžem vyberať?

Ako už bolo spomenuté, zubných gélov je celý rad a delia sa podľa určenia. Ak máte akútne ťažkosti, voľte skôr gély na lokálne a krátkodobé použitie, pretože ich účinky by mali byť viditeľné najskôr. Naopak ak chcete niektorým problémom predchádzať alebo udržať zdravý stav chrupu a ústnej dutiny, vyberajte medzi gélmi na dlhodobé použitie. Pokiaľ si v niektorom prípade nebudete istí, či Vám gél pomôže alebo či ho môžete používať, odporúčame všetko konzultovať s ošetrujúcim zubným lekárom, ktorý pozná najlepšie stav Vašich zubov.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

S článkom súvisí: