KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Jak správně používat gel GC Tooth Mousse?

„Dobry den, zakupila som si GC gel na odporucenie, mam 50 rokov a chcem to uzivat ja aj moj 16 rocny syn. V navode sa pise, ze sa to dava na suche zuby vatovou tycinkou. Dari sa mi to len na predne, na zadnych sa automaticky vytvoria sliny. Tak isto sa chcem spytat ako casto sa moze gel pouzivat a ci mam tento gel nanasat aj na plosky zubov alebo len spredu na zuby. V navode to nie je jasne napisane. Dakujem za odpoved.

Odpoveď odborníka

Přípravky GC Tooth Mousse jsou určené pro krátkodobé používání, maximálně jednou denně. Nejlepší je konzultovat konkrétní indikaci se zubním lékařem. Gelem potírejte celé horní i dolní zuby. 

Denní aplikace po čištění zubů:

  • Aplikujte dostatečnou vrstvu GC Tooth Mousse na dolní a horní zuby. Materiál by měl být aplikován v množství velikosti hrášku na každý oblouk za použití čistého a suchého prstu nebo tampónu. V obtížně přístupné oblasti (mezi zuby) použijte interproximální zubní kartáček nebo dentální nit s GC Tooth Mousse.
  • Ponechte v ústech po dobu minimálně 3 minut.
  • Potom jazykem rozetřete zbytek GC Tooth Mousse v celých ústech. Udržte v ústech co nejdéle (další 1 - 2 minuty), nepolykejte a vyhněte se také vyplivnutí. Čím déle zadržíte GC Tooth Mousse a slinu v ústech, tím je výsledek efektivnější.
  • Vyplivněte důkladně a pokud je to možné, nevyplachujte. Zbytek GC Tooth Mousse na povrchu se postupně vytratí. Nejezte a nepijte následujících 30 minut po aplikaci. 

Mgr. Andrea Ivaničová
odpověděl/a

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu