Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako si vybrať medzi elektrickými kefkami Oral-B + VIDEO

Pripadá Vám ponuka elektrických kefiek Oral-B široká a pritom nespoznáte rozdiel medzi jednotlivými modelmi? Potom ste tu správne. Pripravili sme pre Vás porovnanie modelových radov a tiež toho, aké sú pre Vás dôležité vlastnosti. Prečítajte si článok a budete si vedieť vybrať svoju kefku Oral-B.

Ako vybrať kefku Oral-B

Ako vybrať kefku Oral-B

Čím začať

Elektrické kefky Braun Oral-B sú na trhu najdlhšie zo všetkých značiek. Sú spoľahlivé a stále sa zlepšujú. Preto je pochopiteľné, že ste sa rozhodli práve pre výber kefky Oral-B. Jednotlivé modely disponujú rôznymi funkciami a je teda najskôr dôležité si ujasniť, čo od kefky očakávate a aké funkcie určite využijete.

Máte problémy so zubami?

Citlivé zuby - Citlivosť na teplé a studené, sladké alebo kyslé a ďalšie podnety sužuje veľké percento populácie. Ak medzi takéto osoby patríte aj Vy, potom vyberajte elektrickú kefku starostlivo. Budete totiž potrebovať čistiaci režim na citlivé zuby a dôležité sú aj hlavice s jemnými vláknami, ktoré tiež majú označenie Sensitive.

Krvácanie a zápaly ďasien - Ak trpíte na zápaly ďasien a problémy s krvácaním ďasien, potom je potrebné používanie elektrickej kefky konzultovať s ošetrujúcim zubným lekárom. V prípade, že Vám elektrickú kefku odporučí, tak potom hľadajte model s režimom Massage, Gum Care alebo Sensitive. Všetky tieto režimy sú šetrné ako k zubom, tak ďasnám. A samozrejme je potrebné vybrať aj hlavice Sensitive.

Nemám problémy - Ak žiadne problémy so zubami nemáte, tak sa naozaj máte. Môžete totiž vyberať zo všetkých elektrických kefiek Braun Oral-B. Uprednostniť konkrétny model potom môžete podľa jeho funkcií a toho, či ich využijete.

Modelové řady

Oral-B iO

Najšetrnejšia technológia, pre náročných

Najmodernejšia kefka s inovatívnou magnetickou technológiou prekvapí tichou prevádzkou a šetrnosťou čistenia. Kombinuje precíznosť oscilačno rotačná technológia s jemnosťou mikrovibrácií. Pokročilý senzor tlaku pomôže ešte lepšie ovládnuť ideálny tlak pre čistenie zubov. 

 • Víťaz dTestu
 • Rýchle nabíjanie
 • Šetrnějšia technológia
 • Prepojenie s aplikáciou s telefóne
 • Vylepšený senzor tlaku
 • Vyššia obstarávacia cena
Oral-B iO

Oral-B Genius

Pre náročných užívateľov, ktorí chcú to najlepšie

Moderné elektrické kefky s mnohými funkciami, ktoré ocenia tí najnáročnejší užívatelia. Vizuálny senzor tlaku je samozrejmosťou, to isté platí na prepojenie kefky s chytrým telefónom. Pri niektorých modeloch v príslušenstve nájdete nabíjacie cestovné puzdro, pomocou ktorého nabijete nielen kefku, ale aj Váš mobilný telefón.

 • Vizuálne senzor tlaku, luxusné prevedenie, viac čističov režimov, pri niektorých modeloch nabíjacie cestovné puzdro
 • Vyšší cena
Oral-B Genius

Oral-B Smart

Pre užívateľov náročnejších na funkcie

Pokročilejší rad elektrických kefiek Oral-B disponuje viacerými čistiacimi režimami. Zároveň sú kefky obohatené o funkciu prepojené s aplikáciou v šikovnom mobilnom telefóne, pomocou ktorej si môžete strážiť kvalitu čistenia. Preto tiež v príslušenstve v balení nájdete stojan na mobilný telefón.

 • Prepojenie s aplikáciou v mobilnom telefóne, vizuálny senzor tlaku
 • Pri niektorých modeloch chýbajú ikony čistiacich režimov
Oral-B Smart

Oral-B PRO

Pre bežné každodenné čistenie

Rad PRO sú vylepšené modely kefiek. Základnou pridanou funkciou je senzor tlaku, ktorý je buď zvukový alebo vizuálny, a pomôže Vám ustrážiť tlak, ktorý vyvíjate na zuby počas čistenia. Čím vyšší model vyberiete, tým viac čistiacich režimov kefka má. Prevedenie je tiež inovované, štíhlejšie a s viacerými protišmykovými prvkami.

 • Široká ponuka modelov s rôznymi funkciami, funkcie senzoru tlaku
 • Chýbajú ikony čistiacich režimov pri kefkách, ktoré majú viac ako jeden čistiaci režim
Oral-B PRO

Oral-B Vitality

Pre začiatočníkov, pre deti

Prvý modelový rad elektrických kefiek Oral-B vôbec. Dodnes sa tešia obľúbenosti, aj keď disponujú len jedným režimom čistenia a základnou technológiou 2D. Tento rad tiež nájdete ako detské elektrické kefky pod názvom Oral-B Stages Kids. 

 • Model na batériu, dobré držanie
 • Iba základné funkcie
Oral-B Vitality

Batériové kefky

Pre začiatočníkov, na cesty

Elektrické kefky na tužkové batérie už sú tak trochu za zenitom, aj tak sa na ne ale začiatočníci spoľahnúť môžu. Ak nechcete cestovať s drahšou kefkou, tak ju tiež určite využijete na cestách. 

 • Bez nutnosti nabíjania
 • Základné čistiace technológie 2D, bez ďalšieho príslušenstva a funkcií
Bateriové kefky

Dôležité vlastnosti

Čistiace technológie

Ako 2D čistiaci pohyb označuje Braun otáčavý (oscilačný) pohyb hlavice kefky. Počet oscilácií za minútu sa líši u jednotlivých modelov (od 7600 do 8800). Čistenie je výrazne lepšie než pri ručnej kefke vďaka tomu, že počet čistiacich pohybov je vyšší. Pri vyšších modeloch kefiek Oral-B potom môžete mať kombináciu oscilácií a pulzovania. Celkový počet pohybov sa tak pohybuje od 28 000 do 48 000 pohybov za minútu. Výhoda je v tom, že pulzácie lepšie narušia zubný povlak a oscilačný pohyb ho zmetie zo zubu. Celkovo je potom účinnosť čistenia mimoriadne vysoká. Touto funkciou disponujú všetky vyššie modely kefiek Braun Oral-B.

Výdrž batérie

Výdrž batérie určuje, ako dlho si môžete kefkou čistiť zuby na jedno nabitie. Hodnoty udávané výrobcom znamenajú,koľko dní by mal približne vydržať kefka pri bežnom čistení 2 x denne po dobu 2 minút. Pri batériových kefkách hodnota nie je dostupná, pretože & nbsp;je značne závislá na kvalite batérie, ktorú použijete.

Časovač

Zubní lekári odporúčajú čistiť zuby po dobu dvoch minút. Kefky Vitality sú vybavené dvojminútovým časovačom, ktorý Vám dá po uplynutí tejto doby signál. Profesionálny časovač, ktorým sú vybavené vyššie modely, Vám zvukom v štyroch 30sekundových intervaloch pripomenie, že máte prejsť na ďalšiu časť chrupu a nakoniec oznámi koniec čistenia.Vďaka tejto funkcii si môžete byť istí, že vaše zuby sú optimálne a rovnomerne vyčistené.

Senzor tlaku

Funkcia "snímač kontroly tlaku" alebo niekedy uvádzaná ako "senzor tlaku" patrí k najužitočnejším funkciám vôbec. V tele elektrickej kefky je zabudovaný citlivý snímač, ktorý Vás upozorní v prípade, keď na kefku príliš tlačíte. A ako to urobí? U nižších modelov snímač tlaku prerušuje pohyb kefky a vyššie modely sú vybavené svetielkom. S tou funkciou výrazne šetríte svoje ďasná,pretože prílišný tlak pri čistení zubov je častým dôvodom odhaľovania zubných krčkov.

Prepojenie s mobilným telefónom

Vyššie modely kefiek Oral-B môžete pomocou bluetooth pripojiť s Vaším chytrým telefónom a získať tak celkom nové možnosti, ako sledovať svoju zubnú hygienu.Vďaka špeciálnej aplikácii Oral-B App, ktorá je dostupná pre Apple a Android môžete mať prehľad o priebehu čistenia, štatistiky čistenia zubov, tipy na zlepšenie starostlivosti a rad ďalších funkcií.

Čistiace režimy

 • Daily Clean je univerzálny čistiaci režim vhodný na každodenné čistenie Vašich zubov.
 • Sensitive je vhodný predovšetkým pre citlivé zuby či ďasná.
 • Whitening je určený na občasné alebo každodenné odstraňovanie škvŕn zo zubov.
 • Deep clean je trojminútový režim na dôkladné čistenie.
 • Gum-Care poskytne vašim ďasnám šetrnú masáž, čím napomáha ich dlhodobému zdraviu. 
 • Tongue je určený pre občasné alebo každodenné šetrné čistenie jazyka.

Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu