Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

2 000+ ľudí prikúpilo

2 000+ ľudí prikúpilo

Elmex Sensitive zubná pasta 75ml

Cena: 3,99 €

Ukázať

Elmex – klasika pre mliečny aj stály chrup

  • 14. januára 2021

Keď sme boli malí, samolepky s Elmex myškou sme mali v celej kúpeľni. Pasta, ktorú nám zubná lekárka odporučila, aby sa nám nekazili zuby, sa stala hneď obľúbenou. Po detskej prišla verzia Junior a potom oranžová klasika pre dospelých. Dnes už toho značka Elmex ponúka viac ako jeden oranžový rad. A každá varianta má iné benefity.

Elmex
Elmex

Klasika proti zubnému kazu

Oranžový obdĺžnik s bielym nápisom Elmex pozná skoro každý. Takto označený je klasický rad Elmex produktov, ktoré majú pomáhať najmä s bojom proti zubnému kazu, a to už od mliečnych zubov. Detská varianta na sebe má obrázok myšky, obsahuje aminofluoridy pre posilnenie skloviny a má ľahko vetrovou príchuť. Pokiaľ ju pre deti chcete používať, odporúčame ju kúpiť hneď ako prvý pastu. Z ovocných príchutí totiž deti na túto budete presviedčať horšie. Verzia Junior je určená pre obdobie výmeny mliečneho chrupu za stály, obsahuje už vyššie množstvo fluoridov a má tiež jemnú príchuť. Od 12 rokoch už môžu deti prejsť na bežnú pastu pre dospelých, ktorá má 1400 ppm fluoridov, neobsahuje penidla SLS a stále sa drží jemne osviežujúci príchute. Aj preto patrí k najobľúbenejším produktom Elmex. Starostlivosť môžete doplniť aj ústnou vodou z rovnakej série.

Zbavte sa citlivosti zubov

Druhý najznámejší rad má zelenú farbu. Ten je určený pre citlivé zuby. Zubná pasta Elmex Sensitive sa pýši nízkou abrazivitou a obsahom aminfluoridu. Podporiť sklovinu v boji s citlivosťou môžete vďaka ústnej vode z rovnakej série. Pokiaľ máte odhalené zubné krčky a bojujete s výraznou citlivosťou, siahnite do radu Elmex Sensitive Professional. Ten je vhodný nielen pre dlhodobé používanie, ale pastu možno použiť aj lokálne vo väčšej vrstve a nechať pôsobiť cez noc. Tento postup je vhodný pre jednotlivé obnažené krčky.

Obe verzie Sensitive zubných pást možno zohnať aj s prívlastkom Whitening. Tie sú vhodné pre odstránenie povrchových pigmentácií z citlivých zubov.

Tri rady pre špecifické problémy

Chrániť sklovinu pred poškodením pomôže fialový rad Elmex Dental Enamel Professional. Zubom poskytuje ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje pôsobeniu kyselín z potravín či nápojov.

Naopak zubná pasta Elmex Intensive Cleaning má vysokú abrazivitu a môžete ju oceniť pri čistení implantátov alebo koruniek, z ktorých hrubá pasta pomôže odstrániť povrchové pigmentácie.

V celej ponuke značky Elmex taky nechýba ich populárne oranžová pasta avšak bez obsahu mentolu. Takáto pasta je vhodná najmä pre užívateľov homeopatík.

Pasta ako doplnok mechanického čistenia

Zubné pasty môžu v mnohom pomôcť. Nikdy ale nesmieme zabúdať na to, že plak je potrebné v prvom rade odstrániť mechanicky zubnou a medzizubnou kefkou. Pasta osvieži dych, posilní sklovinu, ale bez správneho vyčistení zubov vzniku zubného kameňa alebo kazu nezabránite.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

2 000+ ľudí prikúpilo

2 000+ ľudí prikúpilo

Elmex Kids 0–6 detská zubná pasta 50 ml

Cena: 2,99 €

Ukázať

S článkom súvisí: