Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Mám citlivé zuby, poraďte mi

Citlivé zuby sú problémom, ktorý dnes trápi čím ďalej viac ľudí. Spája sa s tým tiež pomerne veľké množstvo otázok. Akú starostlivosť zvoliť? Môžem používať elektrickú kefku? Často sa s takými otázkami obraciate na nás, a preto sme vybrali tie najčastejšie. Trebárs nájdete odpoveď aj na vašu otázku.

Citlivé zuby

Citlivé zuby

Citlivé zuby spoznáte ľahko. Akonáhle sa napijete teplého alebo studeného nápoja, ucítite tŕpnutie. Citlivosť zubov môže spôsobovať poškodená zubná sklovina. Častejšiou príčinou sú ale odhalené zubné krčky. V takom prípade máte ustúpené ďasná, či už vinou zlej techniky čistenia zubov alebo neodstráneného zubného kameňa. Riešenie môže byť náročnejšie, a preto sa na nás často obraciate.

1. Čo mám robiť s odhalenými citlivými krčkami?

Odhaľovanie krčkov má vždy svoj dôvod, ktorým môže byť preťažovanie - škrípanie zubov alebo nevhodný spôsob čistenia zubov. Škrípanie zubov je možné obmedziť nákusnou dlahou. O spôsobe čistenia je vhodné sa poradiť so svojím zubným lekárom alebo dentálnou hygieničkou. Do tej doby je na citlivosť zubov vhodné používať pastu na citlivé zuby a mäkkú zubnú kefku.

2. Akú vybrať zubnú kefku pre obnažené a citlivé zubné krčky?

Ak máte obnažené zubné krčky, odporučili by sme vám vyskúšať zubnú kefku Curaprox CS 5460 Ultrasoft. Má oblé vlákna a je úžasne mäkká. Dôležité je držať sa správnej a jemnej techniky čistenia, pretože obnažené krčky si väčšinou spôsobujeme sami hrubým čistením.

3. Môžem používať elektrickú kefku, keď mám odhalené zubné krčky?

Ak sa rozhodnete pre elektrickú kefku, odporúčame voliť kefku vybavenú režimom Sensitive, alebo nižšou intenzitou čistenia, a doplniť ju hlavicou s jemnými vláknami.

4. Akú zubnú pastu na citlivé zuby môžem používať so sonickou kefkou?

Voľte zubné pasty určené pre citlivé zuby. Starostlivosť môžete doplniť špeciálnymi produktmi GC, prípadne produktom Elmex gélom.

5. Môžem si nechať vybieliť zuby, aj keď ich mám veľmi citlivé?

Citlivosť zubov je vnímaná individuálne, niekto bielenie bez problému znesie, iné to bolí. Bielenie celkom iste možné je, ale napriek tomu je potrebné ho vopred konzulzovat so zubným lekárom alebo dentálnou hygieničkou. Záleží na zvolenej metóde bielenia a druhu gélu, ktorý bude použitý.

Zaujíma ma ešte niečo iné

Možno ste medzi otázkami a odpoveďami nenašli presne to, čo ste hľadali. Nevadí. Môžete sa totiž obrátiť na nás alebo zubnú lekárku v Poradni a my vašu otázku radi zodpovieme.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu