Značka Gum bola založená už v roku 1923 poprednou spoločnosťou Sunstar a prvá pasta uzrela svetlo sveta v druhej polovici 50. rokov. Sunstar Gum hrá aktívnu úlohu v osvete týkajúcej sa zubnej hygieny. Cieľom spoločnosti je okrem iného investícia do výskumu a vývoja účinných produktov starostlivosti o zuby. Zameriava sa na skúmanie možných väzieb medzi ochorením ďasien a ďalšími ťažkými chorobami, ako napr. mŕtvica, srdcové choroby a pod.

Zloženie

Zubné pasty Gum obsahujú provitamín B, ktorý napomáha revitalizácii ďasien. Významnou zložkou je takisto aloe vera, ktoré hydratuje a upokojuje zapálené ďasná. Dôležitým antioxidantom je vitamín E, ktorý pôsobí proti starnutiu buniek a podporuje zdravé ďasná.

Prečo práve Gum?

Značka Gum vystupuje na trhu ako jedna z mála, ktorá sa skôr ako príznakmi ochorenia ďasien zaoberá jeho príčinami. Robí tak z toho dôvodu, že v uplynulých rokoch štúdie ukázali, že baktérie z ústnej dutiny môžu preniknúť do krvného riečišťa a prúdiť celým telom. Reakcie tela potom môžu viesť k vážnym zdravotným problémom.

Vyberať môžete zo širokej ponuky ústnych vôd a zubných pást GUM alebo GUM Paroex s obsahom chlórhexidínu, ktoré sú vhodné pri krvácaní ďasien. Značka GUM však ponúka aj kvalitné medzizubné kefky (Bi-direction, Trav-ler, Soft Pick) a klasické, cestovné a špeciálne zubné kefky (Microtip, Technique, Actival, Sensivital, Original White, Travel, Ortho apod.). 


Keď nechcete siahnuť vedľa