Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Poradíme s tými najzákernejšími darčekmi – pre mužov, otcov a synov

  • 12. októbra 2022

Snažiť sa každý rok vymyslieť darček pre „chlapa“ nám občas pripomína snahu zabehnúť orientačný beh. Vyrážate síce s nadšením a naplno, ale kdesi po ceste sa záhadne stratíte a po troch hodinách zúfalstva prebehnete štartovaciu, ale nie cieľovú rovinkou. Poďme sa tomu tento rok spoločne vyhnúť.

Darčeky pre mužov
Darčeky pre mužov

Darčeky pre najmenších chlapcov

Nejeden rodič zažíva dennodenný súboj o ne/čistenie zubov. Že môže vyhrať len jeden? Omyl. S elektrickou kefkou deti čistenie prestanú odmietať a rodičom sa konečne uľaví. Sonické Philips Sonicare for Kids napojíte na zábavnú aplikáciu, oscilačno-rotačné Oral-B Vitality Kids zase ponúkajú obľúbené motívy Star Wars, Lightyear alebo Mickey Mouse.

Pri čistení manuálnou kefkou môžete deti zabaviť presýpacími hodinami, veselou kefkou a trochu je k čisteniu namotivovať chutnou zubnou pastou. My s kľudom odporúčame tie od Jack N' Jill (bez zbytočnej chémie) alebo rokmi preverenú klasiku od Elmexu.

Nechceme všetkých hádzať do jedného vreca, ale máloktorý puberťák je z ústnej hygieny nadšený. Pokiaľ chcete tú minútu, ktorú váš syn čisteniu zubov venuje, využiť na maximum, neostáva nič iné len než zaobstarať elektrickú kefku. Vyberať môžete zo všetkých elektrických kefiek z našej ponuky.

Mladý muž by mohol počuť ale tiež na svieži dych do kapsy alebo aspoň špeciálnu edíciu Curaprox kefiek. Každá malá motívacia pre lepšiu ústnu hygienu sa počíta!

Z našej skúsenosti môžeme mužov rozdeliť do dvoch kategóruí. Tí, pre ktorých je starostlivosť o zuby dôležitá (v ich kúpelni nájdete medzizubné kefky i škrabku na jazyk) – a tí, ktorí si kúpia prvú kefku, ktorú im v obchode padne do ruky.

Prvú skupinu zas tak ľahko nepotešíte. Skúste sa zamerať na ozajstné vychytávky. Možno muž používa staršiu elektrickú kefku a poteší ho výkonnejší model s viac funkciami? Skvelým tipom je magnetická kefka Oral-B iO Series 6 a luxusná Philips v tmavo modrej farbe. Alebo je skôr čas posunúť zubnú výbavu na ďalší level a poteší ho ústna sprcha pre dokonale čisté medzizubné priestory?

Z maličkostí odporučíme kovovú rukoväť k medzizubným kefkám Curaprox (štýlové a eliminujúce zbytočný odpad), praktický stojan na (medzi)zubné kefky, alebo prémiové zubné pasty Marvis.

A čo zvoliť pre tú druhú skupinu mužov? Za nás sú jasnou voľbou elektrické kefky – zatiaľčo manuálnou tí najšikovnejší stihnú asi 600 pohybov za minútu, i lacnejší elektrický model sa pohybuje v desaťtisícoch pohybov. Tá trocha času investovaného do ústnej hygieny tak bude využitá na maximum.


Hana Všetečková
autor článku

Hana Všetečková

redakcia Nazuby.eu

S článkom súvisí: