Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

2 000+ ľudí prikúpilo

Unikátne zloženie pre obnovu skloviny od BioRepair

  • 26. apríla 2021

Pocit tŕpnutia zubov pri pití studeného alebo teplého zažil takmer každý. Citlivosť zubov je problém, ktorý síce nie je estetickou vadou, ale rozhodne dokáže život pekne znepríjemniť. Značka BioRepair má vlastnú špeciálnu zložku microRepair, ktorá pomáha posilňovať sklovinu. Ako to funguje?ě

BioRepair
BioRepair

Príčinou citlivosti zubov môžu byť odhalené zubné krčky vplyvom zlej techniky čistenia. Bojovať ale môžete aj s oslabením skloviny kvôli častej konzumácii kyslých nápojov a potravín. Citlivosť zubov je väčšinou len nepríjemný problém, ktorý sa ale veľmi ťažko rieši. Dôležité je odstrániť príčinu – zlepšiť techniku čistenia zubov alebo znížiť pôsobeniu kyselín. Posilnenie skloviny potom môžete podporiť vhodne zvolenými produkty. A tie rozhodne značka BioRepair ponúka.

Prečo práve zložka microRepair?

Najznámejšou zložkou starajúci sa o sklovinu sú fluoridy. Tie ale značka vôbec nepoužíva. Naopak vytvorila vlastnú účinnú látku s označením microRepair. Jedná sa o kryštály uhličitanu a hydroxyapatitu substituovaného zinkom. Ich syntéza prebieha v laboratóriu a výsledná látka je zložením veľmi podobná zubnej sklovine. Ťažko predstaviteľné že? Dôležité ale je, že častice microRepair vytvárajú rovnomerný povlak na zuboch a chemicky sa viažu na trhliny a nedostatky v zubnej sklovine. Tým prispievajú k dlhodobej obnove ochrannej vrstvy vnútornej časti zuba – dentínu.

Najobľúbenejšie pasty

Značka BioRepair ponúka hneď niekoľko zaujímavých produktov. Niekedy môže byť ťažké si vybrať. Tými najobľúbenejšími medzi našimi zákazníkmi sú pasty BioRepair Sensitive Teeth Plus, nočné BioRepair Advanced Intensive Night a pasta starajúca o celá ústa BioRepair Plus Total Protection.

Prvý zo spomínaných obsahuje vyššiu koncentráciu účinnej látky microRepair (240 mg/g). Je vhodná pre veľmi citlivé zuby a vďaka svojmu zloženiu ju môžete používať dlhodobo. Zdá sa, že by vám táto jedna pasta stačila. V noci ale máme v ústach úplne iné prostredie – menej slín, do toho môžeme škrípať alebo zatínať zuby. A to všetko má vplyv na poškodzovanie skloviny. BioRepair Advanced Intensive Night má tiež zvýšené množstvo microRepair častíc, navyše zinok s xylitolom bojujú proti agresívnemu pôsobeniu kyselín a baktérií, ktoré sú hlavnými príčinami demineralizáciou a kazov. Posledný z vymenovaných – BioRepair Plus Total Protection – je určená nielen pre boj s citlivými zubami, ale prispieva aj k ochrane ďasien pred zápalom a je vhodná aj pre osoby s halitózou.

Žiadna zubná pasta BioRepair neobsahuje fluoridy, SLS penidla, parabény a až na jednu výnimku v nich nenájdete ani titanium dioxide (farbivo). Deti do 6 rokov môžu pasty pre dospelých používať iba pod dohľadom dospelého. Prípadne môžete zvoliť detskú variantu, ktorá je určená práve pre deti do 6 rokov.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

2 000+ ľudí prikúpilo

2 000+ ľudí prikúpilo

Biorepair Sensitive Teeth Plus zubná pasta 75 ml

Cena: 5,09 €

Ukázať

S článkom súvisí: