KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

1 800+ ľudí prikúpilo

Čistenie zubov u teenagerov – ako ich môže trochu viac baviť

  • 24. septembra 2021

Teenageri majú všetko tak nejako na háku. Presvedčiť ich o dôležitosti ústnej hygieny ide len ťažko. Koľkokrát nepomôže pozitívna ani negatívna motivácia. My sme zástancom skôr tej pozitívne. Preto sme pre vás vybrali niekoľko pomocníkov, ktoré možno pomôžu ich presvedčiť.

Čistenie zubov u teenagerov
Čistenie zubov u teenagerov

Všetko je nuda a obyčajné

Snažíte sa, ale takmer každá aktivita je označená ako nuda? To pravdepodobne platí aj o čistení zubov. Zaujímavé zubné pasty môžu byť aspoň čiastočným riešením. Tie najzaujímavejšie príchute ponúkajú značky Marvis (škorica, mäta s pomarančom a kardamonom alebo broskyňa s ananásom a mangom) a Curaprox (grep s bergamotom, melón, černice s sladkým drievkom alebo gin & tonic). Príchute s jemnou vetrovou chuťou potom nájdete u značky Ohlalá (fialka, malina, pomaranč).

A čo takto čierna kefka a čierna pasta? Sadu dvoch obľúbených kefiek Curaprox u nás nájdete aj v čiernej edícii. Čiernych zubných pást existuje hneď niekoľko – záleží, či radšej zakúpite svojmu pubertiakovi pastu s fluoridom alebo bez nej. Curaprox Black Is White je vhodná varianta s primeraným množstvom fluoridov. Bez nich nájdete napríklad pastu Splat Blackwood alebo The Natural Family.

Lepšia starostlivosť o strojčeky

Niektorí teenageri sa bohužiaľ nevyhnú fixnému strojčeku. Ako by samo o sebe nestačilo, že ich musí mať, je potrebné zlepšiť aj starostlivosť o zuby. Mnohé im uľahčí pravidelná profesionálna dentálna hygiena, ale tiež napríklad elektrickú kefku. U Oral-B Smart Teen dostanú špeciálnu hlavicu práve na rovnátka a jemnú hlavicu pre šetrné čistenie. Zároveň si môžu kefku prepojiť s aplikáciou v smartfóne. U značky Philips Sonicare pre zmenu môžu vyberať z niekoľkých farieb, v balení nájdu aj cestovné puzdro v rovnakej farbe.

Deti so strojčekom sa nevyhnú ani medzizubnej starostlivosti. Vhodné kefky pomôže vybrať dentálna hygienička. Cool doplnkom môže byť kovový držiak od Curaproxu dostupný v niekoľkých farbách. Na všetky medzizubné kefky z našej ponuky sú skvelé stojančekypevné, stabilné a unikátne. Najlepšou bodkou za celkovým čistením je ústna voda. Dodá pocit sviežosti a stará sa o zuby a ďasná v poslednom kroku. Pre všetky deti už od 6 rokov – či už rovnátka majú alebo nie – je ideálny Listerine Clean & Fresh. Príchuť je jemne svieža a vybrali si ju práve sami teenageri.

Žuvačky, pastilky alebo ústne spreje

Aj keď je trend starostlivosti o zdravie a krásu zároveň viditeľný aj u dospievajúcich, jednoznačne je utiahnete na sviežosť dychu. Nikto z nich asi nebude ochotný pridať jedno čistenie počas dňa. Žuvačky a pastilky so zaujímavými príchuťami od Miradent osvieži dych a zvyšujú množstvo slín, takže pomôžu zabrániť usadzovaniu zubného plaku. Pre deti so strojčekom žuvačky nie sú vhodné, ale osviežiť dych si môžu pomocou ústnych sprejov alebo špeciálnych kvapiek, ktoré sú snáď najdiskrétnejším variantom.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

S článkom súvisí: