Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Innova, Bioxtra, Promis: nové produkty, ktoré vás budú baviť

  • 20. januára 2022

Ani po novom roku nezaspávame na vavrínoch, a aj keď ste tieto novinky mohli kúpiť už na konci minulého roka, je práve teraz čas vám ich poctivo predstaviť. Starostlivosť na posilnenie skloviny, zvlhčenie suchej ústnej dutiny alebo prírodná starostlivosť, ktorú si zamilujete. To predstavujú novinky od značiek Innova, Bioxtra a Promis.

Innova, Bioxtra, Promis
Innova, Bioxtra, Promis

Tekutá sklovina nielen pre citlivé zuby

Zubná sklovina je denne pod náporom kyselín a cukrov. Aby sme znížili riziko vzniku zubného kazu alebo citlivosti zubov, je potrebné sa o ňu náležite starať. Samozrejmosťou je mechanické odstránenie zubného povlaku pomocou kefky, ale voľba vhodných produktov môže pomôcť sklovine navrátiť jej silu. Značka Innova používa účinnú látku hydroxyapatit vápenatý v pomerne vysokých koncentráciách. Ten má schopnosť priľnúť k sklovine zuba a vďaka tkanivovým proteínom sa usadí v jej demineralizovaných častiach, čím sa postará o zníženie citlivosti zubov. Zubné pasty zároveň obsahujú inovatívny enzým pomenovaný WhiTanine, ktorý rozkladá farebný povlak na zuboch a vďaka tomu navracia zubom prirodzene biely odtieň. Na výber máte z troch zubných pást a doplniť môžete starostlivosť ústnou suspenziou, ktorú sám výrobca nazýva tekutou sklovinou a ktorá je kvôli vysokej koncentrácii účinnej látky vhodná iba pre dospelých a deti od 14 rokov.

Zatočte sa suchosťou úst

Len niekto si dokáže predstaviť ten nepríjemný pocit, keď sa vám v ústach tvorí málo slín. Suchosť zároveň môže spôsobiť aj zápach. Preto značka Bioxtra vyvinula rad produktov na starostlivosť o suché ústa. Vybrať si môžete klasickú zubnú pastu alebo ústnu vodu. Na zvlhčenie úst počas dňa môžete použiť praktický ústny sprej. Pôsobenie cez noc obstará gél – stačí prstom potrieť ďasná alebo jazyk a prebytky gélu vypľujete.

Príjemná prírodná starostlivosť

So značkami produktov, ktoré majú prívlastky eko alebo bio, ako by sa roztrhlo vrece. Nájsť medzi nimi takú, ktorá by niečím vynikala, nie je ľahké, ale práve produktom Promis sa to podarilo. Kefka je z bioplastu s polyesterovými vláknami a môžete si k nej zaobstarať aj praktický stojan tiež z bio plastu. Tie absorbujú menej vody a teda si pri čistení udržia svoju pevnosť. Navyše ich na hlave kefky nájdete viac ako 6000. Zubnú pastu kúpite vo variante s fluoridmi alebo bez a obsahuje 99 % prírodných zložiek a z toho 21 % je organického pôvodu. Pre kompletnú ústnu hygienu použite zubný gél s naozaj silne osviežujúcou chuťou. Iba ho kefkou rozotrite po zuboch na záver čistenia. Všetky tuby sú vyrobené z cukrovej trstiny a papierové obaly sú z recyklovaných materiálov. Kvalitou kefky a taktiež zostavou produktov značka Promis rozhodne vyniká medzi ostatnými prírodnými značkami.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

S článkom súvisí: