Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Porovnanie najobľúbenejších mäkkých kefiek

Hoci elektrické kefky používa dnes mnoho ľudí, tak stále veľké množstvo z vás zostáva u klasických manuálnych kefiek. Tými najobľúbenejšími a najčastejšie odporúčanými sú veľmi mäkké kefky. V tejto kategórii celkom jednoznačne vedú kefky štyroch značiek, a to Curaprox, TePe, Swissdent a Parodontax. Všetky sme ich otestovali a dali dohromady ich výhody a nevýhody.

Mäkké kefky

Mäkké kefky

Popularita veľmi mäkkých zubných kefiek stúpla v čase, keď sa zubný lekári a dentálne hygieničky zamerali u pacientov na učenie správnej techniky čistenia zubov. K tej je potrebné vybrať správnu mäkkú zubnú kefku s rovno zastrihnutými vláknami. My sme vzali tie najpopulárnejšie a porovnali ich.

Dobre známy Curaprox

O kefkách Curaprox toho asi nie je potreba moc hovoriť. Kefka má rovno zastrihnutá vlákna a má ich vysoký počet - 5460. Hlavička má príjemnú veľkosť, ale pre osoby s menšou čeľustí môže byť zložitejšie dostať sa k zadným zubom. Curaprox sa chváli vlastnosťami vlákien, ktoré sú pevné pre efektívne čistenie, aj napriek tomu že sú mäkká. Typická je tu rukoväť, ktorá má niekoľko hrán pre pohodlnejšie držanie.

Kvalita za dobrú cenu - TePe

Na druhom mieste v obľúbenosti stoja kefky TePe, ktoré majú veľmi príjemný pomer cena/výkon. Oproti kefke Curaprox majú o niečo dlhšie vlákna a majú ich menej, ale sú tiež veľmi jemné a správne rovno zastrihnuté. Hlavička je trochu dlhšia, ale ku koncu zúžená, aby sa s kefkou dalo bez problémov dostať práve k zadným stoličkám. Rukoväť má oporné miesto pre palec, inak je ale bežná a hladká.

Precízne čistenie s kefkou Swissdent

Kefka Swissdent má vlákna inak zastrihnutá ako ostatné kefky. Táto značka vsádza na prehnuté zastrihnutie, ktoré by malo pomôcť lepšie obklopiť jednotlivé zuby. Musíme povedať, že zo všetkých kefiek má táto jednoznačne najmenšiu hlavičku, takže sa hodí pre osoby s menšou čeľusťou, ale je potrebné precízne ovládať techniku čistenia zubov, aby ste s touto kefkou zuby kvalitne vyčistili. Vlákna sú opäť veľmi mäkká a pri čistení príjemná.

Nováčik Parodontax Gentle Clean

Ako poslednú sme pre porovnanie vybrali kefku Parodontax. Hlavička je o niečo menšia ako u kefky Curaprox, takže sa s ňou dobre dostanete aj k zadným zubom. Vlákna sú rovno zastrihnutá a pocitovo zo všetkých hodnotených kefiek najjemnejšia, takže kefka je ideálna pre osoby s veľmi citlivými zubami alebo ďasnami. Len si tu musíte dávať pozor na tlak na kefku, aby sa vám vlákna nerozišla. Potom by čistenie nebolo moc účinné. Ako u jedinej kefky tu vidíme protišmykové prvky na rukoväti, ktoré sú pri čistení naozaj príjemné.

V čem vítězí jednotlivé značky?

  Curaprox CS5460 TePe Select Soft X-soft Swissdent Soft Parodontax Gentle Clean
Počet vlákien Vysoký (5460) Stredný (2500) Neuvedené Vysoký (5440)
Tvrdost vlákien Veľmi jmené Jemné Veľmi jemné Extra jemné
Veľkosť hlavičky Krátká a široká Dlhšia zúžená Veľmi drobná Krátká a úžšia
Prevedenie rukoväte S niekoľkými hranami Plochá s oporným miestom pre palec Úzka a štvorhranná Široká s protišmykovou úpravou
Cena za kus 3,89 € 1,09 € 1,90 € 3,35 €
Najväčšie plus Množstvo a typ vlákien Pomer cena a výkon Drobná hlavička a počet vlákien Prevedenie rukoväti a hlavičky

Curaprox si najčastejšie vyberajú osoby, čo si potrpia na pôsobivý dizajn a chcú mať možnosť výberu z viacerých rôznych tvrdostí. Pre TePe hrajú tiež rôzne farebné varianty a najmä pomer cena/výkon, ktorý je tu jednoznačne najlepší. Len aj ta najjemnejšia kefka nie je natoľko jemná ako ostatné testované. Swissdent kefky sú špecifické hlavne zástrihom vlákien, ktorý nemusí každému vyhovovať a je potreba vedieť zuby čistiť precízne. Ak si ale zvyknete, tak ho pravdepodobne už nevymeníte. Parodontax kefky sú na trhu nové a v porovnaní obstáli veľmi dobre. Tou najväčšou výhodou je ich rukoväť, počtom a prevedením vlákien sú asi najbližšie kefke Curaprox, len sú ešte o niečo jemnejšie.

Jednoznačne môžeme povedať, že ani s jednou z týchto kefiek neurobíte chybu, ak sa na ňu budete pri čistení spoliehať. Rozhodujte sa teda podľa vlastných preferencií a toho, ako vám čistenie s danou kefkou je príjemné.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

2 000+ ľudí prikúpilo

2 000+ ľudí prikúpilo

Curaprox CS 5460 ultrasoft zubná kefka 3 ks

Cena: 10,49 €

Ukázať