Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Prehľad náhradných trysiek k ústnym sprchám Waterpik

Že je ústna sprcha cestou ku zdravším zubom a ďasnám, netreba pripomínať. Aby ste sa ale o Vaše zuby starali ešte efektívnejšie, je dobré vybrať trysku, ktorá bude určená presne pre Váš problém. Pokiaľ máte ústnu sprchu Waterpik, potom si môžete vyberať hneď z niekoľkých druhov trysiek. Ale viete, ktorú si vybrať? Ak nie, tak u nás zistíte, ktorá tryska je vhodná práve pre Vás a ušetríte tak čas aj peniaze za zubára.

Náhradné trysky ku sprchám Waterpik
Náhradné trysky ku sprchám Waterpik

Riešiť konkrétne problémy ústnej hygieny nie je vždy jednoduché. Ale môžete si takú starostlivosť uľahčiť, a to vhodne zvolenou tryskou k ústnej sprche. Keď si vyberiete trysku, ktorá bude najviac vyhovovať Vašim potrebám, ste na najlepšej ceste k zdravším zubom.

Náhradné trysky k ústnym sprchám značky Waterpik sú navrhnuté špeciálne tak, aby riešili konkrétne problémy, ktoré so zubami môžete mať. Efektívnejšie odstraňovanie povlaku, čistenie fixných strojčekov, čistenie okolo mostíkov a koruniek alebo preplachovanie línií zubov pozdĺž ďasien. To všetko Vám ústna sprcha uľahčí.

Ako udržať maximálny čistiaci výkon

Aby mohla tryska pracovať správne a stále Vám tak poskytovať to najlepšie čistenie, je potrebné ju pravidelne meniť. U jednotlivých modelov trysiek Waterpik sa táto doba líši. Každého pol roka odporúčajú zubní lekári meniť trysky Classic Jet a TongueCleaner. Každé tri mesiace je potom potrebné meniť trysky Orthodontic, Pik Pocket, PlaqueSeeker a Toothbrush.

Ktorá tryska je pre mňa vhodná?

Aby ste sa mohli lepšie rozhodnúť, ktorú trysku budete k Vašej ústnej sprche Waterpik používať, vytvorili sme pre Vás tabuľku so základnými vlastnosťami jednotlivých trysiek. 

Označenie modelov náhradnej trysky Zameranie trysky
Classic Jet Tip JT-100E Kompletná starostlivosť
Orthodontic Tip OD-100E Strojček a iné ortodontické pomôcky
Pik Pocket Tip PP-100E Výplach paradontálnych vačkov
Plaque Seeker Tip PS-100E Implantáty, korunky, mostíky
Toothbrush Tip TB-100E Kompletná starostlivosť
Tongue Cleaner TC-100E Svieži dych

Classic Jet Tip

Pre každodenné použitie na odstraňovanie povlaku z medzizubných priestorov a línií pozdĺž ďasien zvoľte štandardnú trysku Classic Jet. Prúd vody odstraňuje povlak z medzizubného priestoru až dvakrát lepšie ako zubná niť. Trysku môžete zároveň použiť na stimuláciu citlivých ďasien.

Orthodontic Tip

Čistenie fixných strojčekov a ostatných ortodontických pomôcok Vám pomôže špeciálna tryska Orthodondic Tip. S touto tryskou odstránite až trikrát viac povlaku ako pomocou zubnej nite. Vďaka špeciálnemu zakončeniu, ktoré pripomína jednozväzkovú kefku, je tryska Orthodontic Tip extrémne účinná pri odstraňovaní povlaku zo zámkov a drôtikov zubných strojčekov a ďalších ťažko dostupných miest.

Pik Pocket Tip

Ak máte parodontálne vačky, ktoré vznikajú pri chronickej parodontitíde, potom pre ich čistenie používajte trysku Pik Pocket. Pomocou gumovej špičky a nízkeho tlaku dodáva tryska Pik Pocket jemné, terapeutické prúdy vody či antibakteriálneho roztoku a efektívne čistí až 90% paradontálnych káps s veľkosťou 6 mm.

Plaque Seeker Tip

K vyčisteniu medzizubného priestoru a ďasnového žliabku použite špeciálnu trysku PlaqueSeeker. Tri tenké zväzky jemných nylonových vlákien ľahko prenikajú k uloženému povlaku okolo implantátov, koruniek, mostíkov a iných miest, ktoré sú náchylné k hromadeniu povlaku.

Toothbrush Tip

Ak hľadáte kombináciu ústnej sprchy a kefky, potom stavte na trysku Toothbrush. Jemné čistiace vlákna spolu s prúdom vody efektívne odstraňujú povlak a súčasne stimulujú ďasná. Pre ešte komfortnejšiu starostlivosť môžete trysku Toothbrush používať so svojou obľúbenou zubnou pastou.

Tongue Cleaner

Na jazyku sa denne nahromadí veľké množstvo baktérií, ktoré okrem iného spôsobujú tiež zlý dych. Namiesto použitia klasickej škrabky na jazyk, môžete využiť trysku TongueCleaner, ktorú ľahko pripojíte k ústnej sprche. Vďaka špeciálnemu dizajnu a kombinácii jemného stierania a preplachovania dokáže táto tryska šetrne odstrániť povlak z členitého povrchu jazyka, takže udrží Váš dych dlhodobo svieži. 

Záverom

Najväčšou výhodou náhradných trysiek Waterpik je, že sú kompatibilné so všetkými ústnymi sprchami Waterpik, a tak môžete používať napríklad trysku Classic Jet a na dočistenie jazyka zvoliť trysku TongueCleaner. Trysky vyberajte najmä s ohľadom na to, či máte špecifické problémy alebo len hľadáte riešenie každodenného odstraňovania zubného povlaku. A vždy majte na pamäti, že trysky je potrebné pravidelne meniť rovnako ako zubné kefky. 


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu