Mgr. Andrea Ivaničová
produktový garant

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

readakce Nazuby.eu

MDDr. Helena Dvořáková
odborný garant

MDDr. Helena Dvořáková

zubná lekárka,

České Budějovice

Sensodyne

Sensodyne je značka zubných pást a ďalších prostriedkov udržujúcich zdravú ústnu dutinu. Spoločnosť bola založená už v roku 1907 a zubná pasta bola prvýkrát uvedená na trh o 54 rokov neskôr. V súčasnosti je značka Sensodyne prezentovaná ako zubná pasta poskytujúca kompletnú ochranu, ktorá chráni pred kyselinami zmäkčujúcimi zubnú sklovinu a pred účinkami zubnej erózie.

Zloženie

Všetky druhy zubných pást Sensodyne (Pronamel, Rapid, Repair & Protect, Whitening Kompletní ochrana, No Fluoride, Multi Care, Fresh Mint, True White) sú vyvíjané za účelom zmierňovania bolesti zubov a pozitívnych účinkov dosahuje vďaka trom zložkám, ktoré sú do pást dávané.

  • Dusičnan draselný depolarizuje nervy a nervové impulzy sú preto znecitlivené.
  • Octan strontnatý má podobnú chemickú štruktúru ako vápnik a dokáže tak stratený vápnik čiastočne nahradiť. Dochádza tak k zastaveniu pohybu tekutiny v kanálikoch, ktorý je normálne príčinou bolesti.
  • Novšie produkty Sensodyne obsahujú tzv. bioaktívne sklo nazývané ako NovaMin, ktoré reaguje pri kontakte s vodou alebo slinami a dokáže ochrániť obnaženú zubovinu.

Prečo práve Sensodyne?

Prostriedky Sensodyne na ochranu zubov a ďasien sú vyrobené tak, aby pomohli opraviť citlivé miesta v ústach prostredníctvom prirodzených stavebných zložiek zubov. Okrem zubných pást a ústnych vôd sa Sensodyne zaoberá tiež výrobou kefiek s jemnými nylonovými vláknami so zaoblenými koncami. Kefky Sensodyne odporúčajú lekári k dôkladnému, ale šetrnému čisteniu zubov s obnaženými krčkami.


+ Viac o značke Sensodyne

Keď nechcete siahnuť vedľa

Sensodyne je značka zubných pást a ďalších prostriedkov udržujúcich zdravú ústnu dutinu. Spoločnosť bola založená už v roku 1907 a zubná pasta bola prvýkrát uvedená na trh o 54 rokov neskôr. V súčasnosti je značka Sensodyne prezentovaná ako zubná pasta poskytujúca kompletnú ochranu, ktorá chráni pred kyselinami zmäkčujúcimi zubnú sklovinu a pred účinkami zubnej erózie. Zloženie Všetky druhy


+ Viac o značke Sensodyne