Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

100+ ľudí prikúpilo

To najlepšie pre citlivé zuby nájdete u značky Sensodyne

  • 11. marca 2022

Nikto nepochybuje o tom, že citlivé zuby vyžadujú špeciálnu starostlivosť. Jemná kefka je samozrejmosťou, ale ta sama o sebe citlivosť zubov nezmierni. Značka Sensodyne sa na starostlivosť o citlivé zuby špecializuje už 60 rokov. A svoje receptúry stále posúva.

Sensodyne
Sensodyne

Citlivosť zubov najčastejšie spôsobujú odhalené zubné krčky, ktoré si obvykle privodíme sami zlou technikou čistenia. Prvým krokom je teda naučiť sa správne čistiť zuby. Druhým krokom je nájsť zubnú pastu, ktorá pomôže efektívne uzavrieť dentínové kanáliky, a tým zmierniť citlivosť, ktorú bežne cítite.

Novinka pre všetky vekové kategórie

Vývoj nových zubných pást, ktoré nasledujú aktuálne trendy, sa odrazil v novinkách roku 2022. Tými sú dve zubné pasty z radu Sensodyne Nourish. V čom sú odlišné? Obsahujú bioaktívne minerály, ktoré sa vďaka nižšiemu pH zubnej pasty lepšie vstrebávajú. Preto aj fluorid účinnejšie priľne k zubnej sklovine a efektívne ju posilní. Zároveň majú tieto pasty nízku abrazivitu. Verzia Gently Soothing sa pýši hodnotou 48 RDA a obsahom Aloe Vera, ktorá má upokojujúce účinky. U zubných pást s bieliacimi účinkami sú abrazivity vždy vyššie, ale pri verzii Healthy White je abrazivita 74 RDA, čo je stále nízka až bežná hodnota. Zároveň táto pasta obsahuje citrusový olej, ktorý sa postará o sviežosť dychu. Ani jedna pasta neobsahuje žiadne zložky živočíšneho pôvodu. Sensodyne ale nezabúda ani na trendy udržateľnosti – tuba aj viečko sú tak 100% recyklovateľné, pokiaľ ich zodpovedne vytriedite do plastového odpadu.

Obľúbené stálice

Medzi zubnými pastami Sensodyne nie je ťažké povedať, ktoré pasty patria dlhodobo k tým najobľúbenejším vo vašej voľbe.

  1. Sensodyne Rapid ako pasta, ktorá uľavuje zubom už po niekoľkých čisteniach je jednou z nich. Má osviežujúcu mentolovú príchuť a môžete ju použiť aj na lokálne ošetrenie odhalených krčkov, kedy po čistení nanesiete tenkú vrstvu pasty priamo na krčok a necháte pôsobiť cez noc.
  2. Sensodyne Pronamel je na trhu od roku 2006. Jej hlavným benefitom je, že chráni zuby pred eróziou spôsobenou kyselinami. Dentálnymi hygienistkami je stále jednou z najodporúčanejších pást na citlivé zuby. Často je využívaná aj počas bielenia zubov.
  3. Sensodyne Repair & Protect má špeciálnu technológiu NovaMin, ktorá vytvára na zuboch ochrannú vrstvu, a tým mierni citlivosť zubov. Vďaka vysokej koncentrácii vápnika dokáže efektívne pomôcť tým najcitlivejším miestam vašich zubov.

Nezabúdame na klasiku

Úplnou klasikou je zubná pasta Sensodyne Fluoride. S tou sme všetci začínali a niektorí si ju obľúbili natoľko, že jej zostávajú verní. Prečo aj nie. Nielen, že znižuje citlivosť zubov, ale pomáha aj chrániť pred zubným kazom. Variant Herbal Fresh je voľbou priaznivcov výťažkov z byliniek, pretože obsahuje eukalyptový a feniklový olej, a pre tých, ktorí potrebujú zvýšenú ochranu pred zubným kazom, je tu verzia Anti Caries. Sensodyne nezabúda ani na deti, preto ponúka pastu Pronamel vo verzii Junior, ktorá je určená deťom medzi 6 a 12 rokmi, kedy dochádza k výmene mliečneho chrupu za stály.

Výhodné balenia šetria peňaženku

Je vidieť, že Sensodyne myslí aj na vaše financie. Všetky obľúbené pasty tak zoženiete vo výhodných baleniach po troch kusoch, ktoré vám vystačia približne na pol roka.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

100+ ľudí prikúpilo

S článkom súvisí: