Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

900+ ľudí prikúpilo

900+ ľudí prikúpilo

Weleda šalviový balzam na ďasná 30ml

Cena: 7,1 €

Ukázať

Ako sa starať o snímateľnú zubnú náhradu

Starosti s výrobou zubnej náhrady máte konečne za sebou. Teraz ale tápate, ako sa o ňu správne starať. Máme pre vás pár rád, ako bojovať s odreninami alebo ako odstrániť zvyšky fixačných prípravkov.

Produkty na zubné náhrady
Produkty na zubné náhrady

Zubná náhrada vám vytvorí krásny kompletný chrup. Ale rozhodne sa tým nezbavíte starostlivosti o ústnu dutinu. Aj o umelý chrup sa treba starať. Nepríjemné zvyšky fixačného krému na náhrade alebo ďasňách, suchá ústa a otlaky. S tým všetkým sa môžete stretnúť.

Ako čistiť zubnú náhradu

Rovnako ako na zuboch aj na protéze sa usadzujú nečistoty. Je preto nutné ju večer poctivo vyčistiť. Existujú špeciálne zubné kefky, ktoré sú tvrdšie a majú väčšiu hlavičku pre rýchlejšie a efektívnejšie čistenie. Tento postup pomôže odstrániť zvyšky jedla aj fixačného prípravku. Na noc potom náhradu uložte do roztoku vody a čistiacej tablety. Ten zaistí sviežosť a odstránenie drobných nečistôt. Diskrétne uloženie zaistí nepriehľadné boxy značky Curaprox.

Čistenie ďasien a riešenie otlakov

Fixačný krém protézu počas dňa dobre udrží. Jeho zvyšky vám ale môžu priľnúť na ďasnách. V takom prípade je ideálne pre dočistenie použiť veľmi mäkkú zubnú kefku, ktorá tieto zvyšky odstráni dostatočne šetrne.

Prvých niekoľko týždňov môžu nosenie zubnej náhrady sprevádzať otlaky ďasien. Tie následne znižujú komfort pri noseniu zubnej náhrady, preto je dobré s nimi včas bojovať. Pri akútnych ťažkostiach odporúčame začať s výplachy chlórhexidínom, ktorý má antibakteriálne a protizápalové účinky. Na noc je vhodné mazať ďasná špeciálnym gélom s bylinnými výťažkami, ktoré pomôžu so stiahnutím ďasien a rýchlejším hojením. Takýto druh gélov nájdete v ponuke značiek Herbadent alebo Weleda.

Stretnúť sa môžete aj s pocitom sucha v ústach kvôli zníženej tvorbe slín. S tým ale môžete bojovať ľahko pomocou špeciálnych gélov. Značka GUM ponúka rad Hydral, ktorý ústa zvlhčí, a tým zabráni aj vzniku nepríjemného zápachu.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu