Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Andrea: Bielenie #navlastnukozu priebeh, pocity a výsledky

Nikdy som nebola úplne spokojná so svojím odtieňom zubov. Po porade s dentálnou hygieničkou som sa preto rozhodla podstúpiť kombinovanú metódu bielenia. Čo všetko to obnáša, aké to je spať 15 dní s tesnými silikónovými násadami a ako výraznú citlivosť zubov môžete očakávať?

Bělení zubů
Bělení zubů

Ešte než začnete s bielením

Pri bieleni zubov sa vždy spoliehajte na odborníkov. Len oni dokážu zhodnotiť stav vášho chrupu a podľa toho usúdiť, ktorá metóda bielenia je pre vás vhodná. Ja mám síce zuby s pomerne vysokým množstvom výplní, ale inak zdravé. Zároveň som nemala až tak zlý odtieň. Voľba preto padla na kombinovanú metódu bielenia, aby bol efekt naozaj viditeľný.

Prvým krokom boli dokonalé odtlačky zubov, podľa ktorých laboratórium vyrobilo silikónové nosiča na bieliaci gél. Určené sú pre domácu fázu bielenia, takže ich budete potrebovať aj v prípade, že zvolíte lacnejšiu a šetrnejšiu metódu iba domáceho bielenia.

Každý deň, 15 nocí za sebou

Prvou fázou bielenia som prechádzala v domácom prostredí. Dostala som dva druhy bieliacich gélov. Jednu striekačku gélu s koncentráciou 10 % karbamid peroxidu a druhú s gélom s koncentráciou 16 % karbamid peroxidu. Začínala som so slabším gélom. Čakalo ma 7 nocí. Najťažšie bolo zvyknúť si na spánok s niečím v ústach, ale už druhá noc prebehla bez problémov. S citlivosťou som sa počas prvého týždňa nestretla, zároveň som ale nemala pocit, že by sa odtieň zubov nejako výrazne menil.

Po týždni som prešla na silnejší gél. Neopatrným aplikovaním gélu do nosičov som si mierne na jednom mieste podráždila ďasno, ale počas dňa sa to upokojilo. Približne po troch dňoch som začala pozorovať miernu zmenu odtieňa a zároveň aj určitú citlivosť. Nie ostrú, iba mierny problém vypiť studenú vodu alebo horúcu kávu. Preto som sa priklonila k popoludni strávenému s nosičmi naplnenými GC Tooth Mousse gélom pre zmiernenie citlivosti.

45 minút ordinačného bielenia

Presne podľa plánu som sa po 15 nociach dostavila na kliniku DentalCare, kde ma čakala ordinačná časť procesu. Tá obnáša 45 minút bielenia v troch fázach. Najskôr sa do úst aplikuje rozvierač, potom špeciálna doštička, ktorú musíte mať celý čas skousnutou a ktorá bráni tomu, aby sa jazyk dotkol zubov s naneseným gélom. Ďasná dostanú ochranu v podobe vosku, ktorý bráni podráždeniu. Ja som s ohľadom na väčšie medzery medzi zubami mala ďasná pokryté aj zozadu, aby nedošlo k pretečeniu gélu medzizubým priestorom. Vždy po 15 minútach bol gél zo zubov odstránený a nahradený novou vrstvou. Počas bielenia ani po ňom som necítila žiadnu výraznú citlivosť. Dokonca by som si trúfla tvrdiť, že som po ordinačnom bielení mala zuby menej citlivé než po tom domácom.

Dostavil sa „wow“ efekt?

Musím priznať, že prvý pohľad na čerstvo vybielené zuby bol pre mňa naozaj prekvapujúci. Bola som nadšená z toho, akého odtieňa sa nám podarilo dosiahnuť. Nikdy som nečakala, že môžem mať tak biele zuby. Na druhú stranu mi pomerne dosť vyliezli biele fliačky na zuboch, čo vyzerá pomerne nelichotivo. Ale veľa sa na tom podpísala vysušenosť skloviny po bielení, takže som bola upozornená, že sa výraznosť fliačkov bude ešte meniť. A navyše sa aj potom s tým dá niečo robiť (ale o tom niekedy nabudúce).

Poslednou fázou je 6 dní bielenia doma po dobu cca 2 hodín denne. Záleží na citlivosti. Používala som na to najslabší gél s koncentráciou 6 % karbamid peroxidu. A aj keď je bielenie cez deň otravnejšie ako v noci, tak som vydržala a dosiahla konečného odtieňa.

Spoločnosť Pure Whitening, ktorá vyrába využité bieliace gély, dáva na dosiahnutý odtieň záruku. Sama som teda zvedavá, ako dlho mi takto vybielený úsmev vydrží. Každý pre svoje sebavedomie potrebujeme niečo. Pre mňa sú to biele zuby :-) A ty teraz mám a som na to pyšná. O to radšej si teraz čistím zuby, pretože viem, že je to najdôležitejšia cesta, ako si vybielený odtieň čo najdlhšie udržať.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu