Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Ako vybrať vhodnú pastu k elektrickej kefke

Používanie elektrickej kefky sprevádza mnoho otázok. Jednou z nich je aj výber vhodnej zubnej pasty. Môžem používať bieliace? Na čo sa pri výbere zamerať? Fluoridy, abrazíva, mikroperličky či konzistencia. Je to naozaj taká veda?

Zubná pasta Opalescence
Zubná pasta Opalescence

Rozhodli ste sa vymeniť klasickú za elektricku kefku a váhate, či môžete zostať u svojej obľúbenej pasty? Málo sa o tom hovorí, ale na niečo málo by ste si pozor dať mali.

Esenciálne oleje

Všetky výťažky z bylín sú veľmi prospešné pre zdravie ústnej dutiny. Hlaviciam elektrických kefiek ale môžu škodiť. Môžete sa vďaka nim stretnúť napríklad s vypadávaním vlákien. Ako spoznáte esenciálny olej v zložení zubnej pasty? Vždy bude začínať názvom byliny a bude doplnený označením Essential Oil alebo iba Oil (napr. Mentha piperita oil).

Abrazíva

Elektrická kefka vyvinie pri čistení oveľa viac čistiacich pohybov ako vy sami manuálnou kefkou. Pokiaľ tento počet podporíte ešte abrazívami, možno budete mať zuby svetlejšie, ale môžete následne mať problémy s citlivosťou zubov. Vyhýbajte sa preto zubným pastám s vysokou abrazivitou. Našťastie ich toľko nie je a vždy sú parametrom označené. Naopak sú k dostaniu bieliace zubné pasty s nízkou abrazivitou, napríklad Yotuel All In One má abrazivitu iba 15 RDA, čo je veľmi nízka hodnota.

Menší pocit „odierania“ skloviny budete určite mať so zubnými pastami s gélovou konzistenciou. Sú jemnejšie, zvyčajne aj menej pení a často neobsahujú jedlú sódu, ktorá je označovaná ako abrazívna zložka zubných pást. Abrazivita pasty sa potom odráža od jej množstva.

Mikroperličky s príchuťou

Sú mikroperličky v zubných pastách abrazíva? Nemali by byť. Obvykle ide totiž o perličky s príchuťou, ktoré sa počas čistenia rozpúšťajú, a teda neobrusujú zubnú sklovinu. Nájdete ich napríklad vo všetkých pastách Curaprox Be You, ktoré patria k najobľúbenejším pastám s ovocnou príchuťou pre dospelých.

Nerobte z toho vedu

Máte obľúbenú pastu? Skúste ju chvíľu používať s elektrickou kefkou. Ak by ste mali pocit, že máte zuby citlivejšie, tak ju radšej používať prestaňte a vyberte inú treba s nižšou abrazivitou.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu

2 000+ ľudí prikúpilo