Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Test bieliacich zubných pást + VIDEO

Každý, kto si zakladá na peknom úsmeve, pravdepodobne niekedy stál pred výberom bieliacej zubnej pasty. Či bude bieliaca zubná pasta mať nejaké viditeľné účinky, nebude dráždiť ústa a nezničí zubnú sklovinu? To sú najčastejšie otázky, ktoré sprevádzajú výber bieliacej zubnej pasty. My sme pre Vás štyri najobľúbenejšie otestovali. Ako dopadli?

Bieliace zubné pasty

Bieliace zubné pasty

Na testovanie sme si vybrali štyri zubné pasty, ktoré sa radia k najobľúbenejším - Opalescence, SwissdentExtreme, Curaprox Black isWhite a YotuelAll in One. Posvietili sme si nielen na zloženie, ale aj penivosť, príchuť a čistiacu schopnosť jednotlivých pást.

Obľúbená klasika - Opalescence

Bieliaca zubná pasta Opalescence patrí k najpredávanejším. Čo možno hodnotiť kladne ešte pred otvorením pasty, je veľkosť balenia 133 g. V zložení zubnej pasty Opalescence nájdete okrem iného Xylitol, ktorý podporuje odstraňovanie škvŕn zo zubov a zabraňuje usadzovaniu zubného povlaku. Pasta samozrejme obsahuje fluoridy, ktorých množstvo je 1100 ppm a jedná sa o priemerné množstvo. Častou otázkou pri bieliacich zubných pastách je aj abrazivita, teda množstvo čiastočiek, ktoré čistia zuby mechanicky. Tu výrobca uvádza hodnotu 70 RDA, ktorá je bežná. Pasta má príjemnú gélovú konzistenciu, kvôli obsahu SLS penidiel veľa pení a osviežujúca príchuť zanecháva pocit čistých úst a sviežeho dychu.

Riešenie aj pre fajčiarov – SwissdentExtreme

Ako zástupcu švajčiarskej kvality sme testu podrobili aj zubnú pastu SwissdentExtreme. Zubná pasta obsahuje 0,1% účinnej látky kalcium peroxidu, jedlú sódu a tiež prírodné enzýmy. Abrazivita tejto pasty je nízka, jej hodnota je 40 RDA, takže ani pri dlhodobom používaní nepoškodzuje zubnú sklovinu. Fluoridy zubná pasta obsahuje tiež, ale ich presné množstvo výrobca neuvádza. Príchuť pasty je silne osviežujúca, pre osoby s citlivou ústnou dutinou môže byť príchuť vnímaná aj ako pálivá. Hoci neobsahuje tradičné penidlá SLS, tak veľmi dobre pení a po čistení zanecháva zuby hladké a lesklé.

YotuelAll in One – na šetrné čistenie

Najvyšší obsah účinnej látky karbamid peroxidu, ktorá sa používa pri bielení zubov, obsahuje bieliaca pasta Yotuel All in OneKoncentrácia peroxidu obsiahnutá v paste je 0,3%. V zložení nájdete aj xylitol, ktorý by mal znižovať tvorbu povlaku na zuboch. Zubná pasta YotuelWintergreen sa pýši veľmi nízkou abrazivitou, tá je na hodnote 15 RDA. Obsahuje aj vyššie množstvo fluoridov - 1470 ppm. Zubná pasta neobsahuje SLS penidlá ani žiadne iné peniace látky, a preto v podstate nepení, čo môže byť pre niekoho nezvyk. Dostupná je v dvoch príchutiach, sladkastej sviežej Wintergreen a klasickej sviežej Snowmint.

Belšie zuby s čiernou zubnou pastou

Vlaňajšou novinkou medzi bieliacimi zubnými pastami je Curaprox Black is White. Ako účinná zložka je tu aktívne uhlie a hydroxylapatit. Vďaka uhliu má zubná pasta veľmi typickú čiernu farbu. Obsah fluoridov je štandardných 1450 ppm a aj abrazivita je bežná. Curaprox Black isWhite  neobsahuje penidlá SLS, ale aj napriek tomu pri čistení príjemne pení a vytvára tmavošedú penu. Príchuť pasty je veľmi príjemná, osviežujúca s citrusovou arómou. Po čistení zanecháva zuby vyleštené a tu musíme vyzdvihnúť veľmi nízku mieru usadzovania povlaku po vyčistení zubov.

Ako dopadli pasty v teste?

  Opalescence Swissdent Extrene Yotuel All In One Curaprox Black is White
Účinné látky Enzýmy, xylitol Calcium peroxid, jedlá soda Karbamid peroxid 0,3% Aktivne uhlie, hydroxylapatit
Abrazivita Bežná Nízka Veľmi nízka Bežná
Penivosť Vysoká Bežná Nízka Bežná
Príchuť Osviežujúca Veľmi osviežujúca Sladkastá osviežujúca Citrusovo osviežujúca
Cena za 75 ml 4,54 € 13,48 € 12,80 € 17,45 €
Najväčšie plusy Pomer cena - výkon Výrazné osvieženie, kombinácia účinných látok Vysoký obsah tradičnej účinnej látky Nízke usadzovanie povlaku po vyčistení, lesk zubov
  Objednať teraz Objednať teraz Objednať teraz Objednať teraz

Pokiaľ si potrpíte na penivosť, tak tu jednoznačne vedie pasta Opalescence a slušne jej sekunduje SwissdentExtreme. Najsviežejší pocit zanechávajú SwissdentExtreme a Opalescence s klasickými osviežujúcimi príchuťami. Za ne by sme zaradili Curaprox Black isWhite a potom Yotuel vďaka nezvyklosti príchute Wintegreen. Keď sa pozrieme na obsah tradičnej účinnej látky peroxidu, tak jednoznačne vedie YotuelAll In One, za ňou sa radí SwissdentExtreme. Zubná pasta Opalescence obsahuje enzýmy a xylitol, pri Curaproxe je účinnou látkou aktívne uhlie. Keď sa dostaneme k cene za 75 ml, tak najnižšiu cenu ponúka Opalescence, nasleduje ju YotuelAll In One. Vo vyššej cenovej relácii sa potom pohybuje SwissdentExtreme a ešte o niečo viac dáte za Curaprox.

Ako si z týchto štyroch vybrať tú najlepšiu?

V tomto prípade záleží veľa na individuálnych preferenciách. Pri Opalescence hodnotíme ako veľké plus pomer cena/výkon. Pri Yotuel je najväčším plusom vysoký obsah účinnej látky. SwissdentExtreme ponúka naozaj výrazné osvieženie úst a pri paste Curaprox Black is White boli zuby pocitovo najlepšie vyčistené aj s ohľadom ochrany zubov proti zubnému povlaku.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu