Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Chcem si bieliť zuby doma, aké sú možnosti?

Každý túži po bielych zuboch. Ak to ale chcete dosiahnuť a nezničiť si pri tom zuby, je potrebné starostlivo vybrať metódu, ktorú zvolíte. Aké sú možnosti pre bielenie zubov doma a koľko vás to približne bude stáť, to sa dočítate v našom článku.

Bielenie zubov doma
Bielenie zubov doma

Bieliace perá

Pre okamžité ošetrenie jednotlivých zubov môžete siahnuť po bieliacom pere. Samozrejme je možné použiť bieliace perá na celý chrup, ale nie je to úplne najrýchlejšie riešenie. Bieliace perá majú veľkú výhodu v tom, že sú voľne predajné, a tak kvôli kúpe nemusíte navštevovať zubného lekára. Naopak ich nevýhodou je nižší obsah účinnej látky. Vďaka tomu ale zostáva bielenie bezpečné pre zubnú sklovinu. Ceny bieliacich pier sa líšia, začínajú však na 400 Kč.

Sady na domáce bielenie

Medzi voľne predajnými prípravkami na bielenie zubov nájdete tiež celé sety, teda sadu násad, gélov aj s pastou na zuby. Najväčším plusom týchto prípravkov je pôsobenie po dlhšiu dobu, ktoré by však nemalo poškodzovať zuby. Nevýhodou sú práve násady, ktoré presne nekopírujú tvar Vašich zubov. Zosvetlenie zubov nemusí byť až také viditeľné, pretože gély z niektorých sád obsahujú iba nízke množstvo účinných látok. Za to sú ale k zubom šetrnejšie. Odporučiť môžeme napríklad sadu Yotuel 7HOURS alebo White Kiss Flash set, ktorých cena sa pohybuje okolo 600 Kč.

Bieliace pásiky

Asi najjednoduchšou aplikáciou, ktorá je pre domáce bielenie dostupná, sú bieliace pásiky. Niektoré druhy ešte dnes kúpite voľne, a aj tak sľubujú viditeľné výsledky. To je najmä preto, že niektoré typy obsahujú vyššie množstvo účinnej látky karbamid peroxidu. Viac o bieliacich pásikoch si môžete prečítať v našom ďalšom článku. Cena bieliacich pásikov záleží na tom, koľko ich v balení nájdete a aký je obsah účinných látok. Kvalitné bieliace pásiky začínajú cenovo na 1600 Kč a v balení po 28 ks.

Gély na domáce bielenie

Najúčinnejším variantom na vybielenie zubov v pohodlí domova, je vyrobenie silikónových násad na mieru, ktoré si doma budete plniť účinným bieliacim gélom zakúpeným u zubného lekára. Samozrejme sa jedná o najnákladnejšiu metódu, ale výsledky sú v takomto prípade skutočne viditeľné. Prvým krokom je navštíviť zubného lekára alebo dentálnu hygieničku. Tí Vám zhotovia odtlačky zubov, podľa ktorých Vám laboratórium vytvorí unikátne silikónové násady. U Vášho zubného lekára si zároveň objednáte bieliace gély (najčastejšie gél Opalescence s koncentráciou 10% karbamid peroxidu).

Týmito gélmi potom plníte násady a bielite v intenzite, ktorú Vám odporučí zubný lekár alebo hygienička. Spôsob bielenie doma pomocou gélov je bezpečná, ak prebieha pod odborným dozorom zubára či hygieničky. Cena vybielenia zubov sa v tomto prípade pohybuje nielen podľa cenníka Vášho zubára od 2000 Kč do 5000 Kč.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu