Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Najčastejšie otázky o bieliacich zubných pastách

Používanie bieliacich zubných pást sa stalo v podstate najjednoduchšou cestou k odstráneniu povrchových škvŕn zo zubov. Výber je však široký a tak sa nevyhnememe otázkam. Najčastejšie otázky a odpovede nájdete v našom článku.

Bieliace zubné pasty
Bieliace zubné pasty

Bieliaca zubná pasta je ľahká a šetrná cesta k odstráneniu škvŕn od kávy, čaju alebo červeného vína, ktoré sa na zuboch usadzujú počas dňa. A pretože je ponuka bieliacich zubných pást široká, nastávajú pri výbere určité otázky.

Ktorá bieliaca pasta je najúčinnejšia?

Najúčinnejšia pasta na zuby bohužiaľ neexistuje. Záleží na Vašom konkrétnom probléme a požiadavke na pastu. Ak sa Vám jedná o bieliacu zubnú pastu, nečakajte od nej zmenu vnútorného zafarbenia zubov, to dokážete len s bieliacim gélom. Bieliacou pastou odstránite len povrchovú pigmentáciu a je preto vhodná na udržanie vybieleného efektu a odstránenie povrchových škvŕn od jedla.

Môžem používať bieliacu zubnú pastu Opalescence viackrát denne aj počas tehotenstva?

Zubnú pastu Opalescence je možné používať niekoľkokrát denne, a to aj počas tehotenstva a dojčenia. Pozor si v tomto období ale dávajte na používanie bieliacich zubných gélov.

Akú vybrať bieliacu zubnú pastu, keď bežné z drogérie nepomáhajú?

Bieliacu pastu spoznáte okrem iného podľa uvedeného spôsobu odstránenie škvŕn, viac sa dozviete v článku o bieliacich pastách. Ak potrebujete zmeniť vnútorné zafarbenie zubov, obráťte sa na Vášho zubného lekára alebo dentálnu hygieničku, ktorí Vám odporučia peroxidové gély a poradia s ďalším postupom bielenia.

Akú bieliacu zubnú pastu môžem používať na citlivé ďasná?

Bieliaca zubná pasta, ktorú je možné používať aj v súvislosti s hojacimi sa ďasnami je BlanX Med Delicate Gums alebo SWISSDENT Gentle. Odporúčam kombinovať so zubnou pastou, ktorá je určená špeciálne pre hojenie zapálených ďasien, ako je Meridol alebo Paroex.

Ako správne používať bieliacu zubnú pastu?

Bieliacu pastu používajte pre udržanie výsledkov bielenie a prevenciu zožltnutie zubov vplyvom jedla, pitia, alebo fajčenie. Spôsob použitia zvyčajne nájdete v popiskoch pasty.

Stále neviete, ktorú vybrať?

Ak si neviete pri výbere bieliacej pasty rady, alebo máte nejakú otázku ohľadne používania, opýtajte sa u nás. Používania bieliacich zubných pást sa nemusíte báť, len je potrebné počítať s tým, že zázračné výsledky nemožno očakávať.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu