Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

Objednajte aj z nášho druhého e-shopu Holime.eu za jedno poštovné. Ako to urobiť?

KošíkLen 54,9 €
do dopravy
zadarmo
Menu

Škrabka na jazyk - užitočná dentálna pomôcka

Máte vždy večer pred spaním a ráno po prebudení taký nepríjemný pocit v ústach? Ak nepomáha čistenie zubov ani použitie ústnej vody, tak Váš problém spoľahlivo vyrieši škrabka na jazyk. Ak ste o nej nikdy nepočuli a vlastne ani neviete, prečo je dobré ju používať, tak čítajte ďalej.

Škrabka na jazyk
Škrabka na jazyk

Asi všetci z nás máme zažité používanie zubnej kefky, zubnej nite, niektorí medzizubnej kefky a napríklad ústnej vody. To sú základné pomôcky, vďaka ktorým môžeme mať zdravšie zuby. Ale väčšina z nás chce mať tiež svieži dych, a preto by ste sa mali zoznámiť so škrabkou na jazyk.

Prečo používať škrabku na jazyk

Rovnako ako na zuboch aj na jazyku sa usadzujú počas dňa baktérie. A ako už viete, naše ústa sú miestom, kde sa baktériám pri množení nesmierne darí. Škrabka na jazyk Vám ale pomôže sa ich zbaviť. Všetky škrabky na jazyk majú vysoký stierací efekt, a preto bez ťažkostí odstránia povlak, ktorý sa na jazyku usadzuje.

Sami sa o takom povlaku môžete presvedčiť ráno po prebudení. V noci totiž nedochádza k takej tvorbe slín ako počas dňa, a tak sa povlak prirodzene nerozpúšťa. Počas spánku nám tak vzniká na jazyku biely povlak, ktorý je fyziologický, teda vzniká u každého. Aby ste ale nepodporovali množeniu baktérií vo Vašich ústach, je potrebné ho ráno z jazyka odstrániť. A najrýchlejšou pomôckou je v tomto prípade škrabka na jazyk. Tá je spoločne s ústnou vodou najlepšou dvojicou pre svieži dych.

Čo ešte potrebujem vedieť?

Dnes na trhu nájdete niekoľko druhov škrabiek na jazyk, takže výber síce nie je tak jednoduchý, ale za to si iste vyberiete. Či už vyberiete škrabku s plastovou alebo gumovou plôškou, vždy odstránite baktérie z jazyka lepšie, než pomocou klasickej kefky na zuby.

Najväčšou nevýhodou škrabky na jazyk je, že ju nie každý dobre znesie. Najmä osoby so zvýšeným dávivým reflexom môžu mať s touto pomôckou problém. Pre ostatných z vás to bude len o zvyku a výsledky čistenia za to naozaj stoja.


Mgr. Andrea Ivaničová
autor článku

Mgr. Andrea Ivaničová

odborníčka na dentálne produkty,

redakcia Nazuby.eu